Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 56
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artur0372 Zobacz posta
    Aparat, najlepiej Made In Japan. Za każdym razem jak miałem jakikolwiek sprzęt audio czy foto to był Japończyk i nigdy nie było z nimi żadnych problemów. Chinolom nie ufam a z Tajlandii mam tylko laptop asusa ( czwarty rok bez usterki) ale laptop to nie lustrzanka cyfrowa.
    Kup sobie naklejkę Made in Japan, nakleisz na bo body to będzie bardziej niezawodne
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Kup sobie naklejkę Made in Japan, nakleisz na bo body to będzie bardziej niezawodne
    Długo nad tym myślałeś "na bo body"

  3. #23

    Domyślnie

    Kolego, bądź może bardziej uprzejmy, inaczej nikt Ci nie będzie chciał pomagać. A co do produktów z Chin etc. Najgorszy telefon Gsm, jaki miałem, został wyprodukowany w Europie. W serwisie był średnio co dwa miesiące. Telefony wyprodukowane w Chinach działają świetnie Także z ta Japonia to chyba przesada.

    Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
    Sony A7II, Sony 35 1.8, Sony Zeiss 55 1.8. N50/1.8D, Było: Zenit ET, H58/2, D90, N18-105VR, D610, S24/1.4, N35/1.8G ED, N85/1.8G, SB-700.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artur0372 Zobacz posta
    Długo nad tym myślałeś "na bo body"
    Śmieszą mnie ludzie podniecający się napisem na sprzęcie "Made in Japan". Jakie to ma znaczenie gdy 2/3 podzespołów i tak wyprodukowano w Chinach, Korei, Tajwanie, Tajlandii, Malezji itd.. Co za różnica kto to złoży do kupy? Jakość nie zależy od kraju tylko od podejścia producenta do doboru podzespołów i kontroli jakości.

    Znajomy, który pracuje w firmie produkującej amortyzatory dla wielu producentów aut mówił, że ich jakość zależ od tego jakie stawia warunki jakościowe.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 09-06-2013 o 22:27
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #25

    Domyślnie

    Całą produkcją Nikona w fabrykach chińskich i tajlandzkich zarządzają... Japończycy. Standardy jakości podobno mają te same. Do poczytania i do pooglądania (artykuł o fabryce Nikona 1): http://www.ephotozine.com/article/ni...ory-tour-17607

    Posiadam body i obiektywy zarówno z Japonii, jak i z Chin i Tajlandii - wszystko działa i nie chce się psuć Różnice jakościowe wynikają raczej z innego poziomu cenowego / daty produkcji poszczególnych elementów.
    D90 | F75 | F70
    35/1.8G | 50/1.8D | 28-85/3.5-4.5 | 18-105/3.5-5.6G | T80-200/4 AI-S
    PLC3 | 12XP | H44M-4 | P135/2.8

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Glowa Zobacz posta
    Kolego, bądź może bardziej uprzejmy, inaczej nikt Ci nie będzie chciał pomagać. A co do produktów z Chin etc. Najgorszy telefon Gsm, jaki miałem, został wyprodukowany w Europie. W serwisie był średnio co dwa miesiące. Telefony wyprodukowane w Chinach działają świetnie Także z ta Japonia to chyba przesada.

    Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
    Kolega Borat1979 zaczął to tylko taka moja mała riposta. Też miałem komórę z Chin i też złego słowa nie powiem. Z Japonią to nie przesada przynajmniej w moim przypadku. Każdy, jakikolwiek sprzęt jaki miałem made in japan działał kupę lat bez najmniejszej awarii dopóki się go nie pozbyłem ( ze starości). Może mam szczęście do Japończyków.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez varjo Zobacz posta
    Całą produkcją Nikona w fabrykach chińskich i tajlandzkich zarządzają... Japończycy. Standardy jakości podobno mają te same. Do poczytania i do pooglądania (artykuł o fabryce Nikona 1): http://www.ephotozine.com/article/ni...ory-tour-17607

    Posiadam body i obiektywy zarówno z Japonii, jak i z Chin i Tajlandii - wszystko działa i nie chce się psuć Różnice jakościowe wynikają raczej z innego poziomu cenowego / daty produkcji poszczególnych elementów.
    I na taką odpowiedź liczyłem. Dzięki serdeczne. Zabieram się za szukanie najlepszej oferty.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Śmieszą mnie ludzie podniecający się napisem na sprzęcie "Made in Japan". Jakie to ma znaczenie gdy 2/3 podzespołów i tak wyprodukowano w Chinach, Korei, Tajwanie, Tajlandii, Malezji itd.. Co za różnica kto to złoży do kupy? Jakość nie zależy od kraju tylko od podejścia producenta do doboru podzespołów i kontroli jakości.

    Znajomy, który pracuje w firmie produkującej amortyzatory dla wielu producentów aut mówił, że ich jakość zależ od tego jakie stawia warunki jakościowe stawi odbiorca.
    Nie podniecam się napisem na sprzęcie "Made in Japan" tylko z doświadczenia wiem, że japońskie ręce i oczy są sprawniejsze od chińskich.

  9. #29

    Domyślnie

    Made in Japan zawsze było mile widziane w sprzęcie ale to (jak wszystko) się zmienia. Tzn. nadal japońskie produkty są dopracowane technicznie ale reszta nie pozostaje jakoś widocznie w tyle. Procesory do komputerów są od zawsze Made in Costa Rica i dzialają znakomicie. A tak dla scisłości to chyba D90, D7000 ani nawet D7100 nie są "Japan" - może właściciele się wypowiedzą. No i faktycznie może tak nie "ripostuj"... Kolega zażartował.

    I jeszcze coś - przycisk EDYTUJ jest po to, żeby nie pisać np. trzech postów po sobie. Weź to do serca...

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artur0372 Zobacz posta
    Kolega Borat1979 zaczął to tylko taka moja mała riposta. Też miałem komórę z Chin i też złego słowa nie powiem. Z Japonią to nie przesada przynajmniej w moim przypadku. Każdy, jakikolwiek sprzęt jaki miałem made in japan działał kupę lat bez najmniejszej awarii dopóki się go nie pozbyłem ( ze starości). Może mam szczęście do Japończyków.
    Bo tę kupę lat temu mało która z japońskich firm oficjalnie produkowała w Chinach, czy innych krajach z najtańszą siłą roboczą.
    Teraz 90% elektroniki jest robiona w Chinach...

    A.. jeszcze jedno - najbardziej niezawodne komputery od dawien dawna (przynajmniej połowy lat 80-tych) są robione na chińskich podzespołach.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •