Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Aparat Nikon na początek

    Witam,

    piszę z prośbą, abyście mi doradzili jaki kupić na początek aparat do robienia zdjęć na weselach w przystępnej cenie oraz odpowiedni obiektyw. Jestem początkującym amatorem więc proszę o szczerą radę.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pablo127x Zobacz posta
    Witam,

    piszę z prośbą, abyście mi doradzili jaki kupić na początek aparat do robienia zdjęć na weselach w przystępnej cenie oraz odpowiedni obiektyw. Jestem początkującym amatorem więc proszę o szczerą radę.

    Pozdrawiam
    Określ budżet, sprzęt ma być nowy czy używany?
    Jaki miałeś wcześniej aparat?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    Pracowałem na weselach na Nikon D700 oraz Nikon D80. Obiektywów nie pamiętam. Budżet 3000zł. Podobno używane aparaty są lepsze więc je też biorę pod uwagę.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pablo127x Zobacz posta
    Podobno używane aparaty są lepsze więc je też biorę pod uwagę.
    W czym lepsze?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #5

    Domyślnie

    Budżet skromny więc używane D300 + Tamron 17-50 mm F/2,8 XR Di II LD ,
    na zapasowe body D90 już braknie kasy i Nikkor AF 85 mm f/1.8D też .

  6. #6

    Domyślnie

    Chcesz robić wesela zawodowo, czyli za pieniądze, bo to ma znaczenie, czy zwykłe pstryki jako gość?
    W tym budżecie niewiele można kupić, puszkę zawsze jakąś można znaleść, ale przydałoby się choć jedno jasne szkło, oraz lampa błyskowa.
    Jeśli myślisz na poważnie o weselach wskazane jest drugie zapasowe body, na wypadek awarii pierwszego, czasu nie cofniesz i zdjęć nie powtórzysz, zdjęcia ślubne to odpowiedzialna misja, trochę wiedzy i umiejętności jest potrzebne.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  7. #7

    Domyślnie

    Za irek6311: D300 + Tamron 17-50 mm F/2,8 XR Di II LD + lampa Yonghuo YN460 (II). Ale to będzie zestaw bieda jeśli masz zamiar robić to za pieniądze.

  8. #8

    Domyślnie

    piszę z prośbą, abyście mi doradzili jaki kupić na początek aparat do robienia zdjęć na weselach w przystępnej cenie oraz odpowiedni obiektyw. Jestem początkującym amatorem więc proszę o szczerą radę.
    Pracowałem na weselach na Nikon D700 oraz Nikon D80
    po drodze masz jeszcze d90, d300/s, d7000, d7100, d600 i canona...

    Budżet 3000zł, to chyba na szkło
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    Przepraszam z góry.

    Nie wiem czy ludzie rejestrują się na tym forum tylko po to by pochwalić się co używali i zadać pytanie jak osoba całkiem zielona?

    Ktoś kto robił na ślubach, wie czego potrzebuje. Nawet zaawansowany fotoamator wie co musiał by mieć na taką okazję. Prawda jest taka że samemu trzeba wiedzieć co najlepiej nam leży. Przez moje ręce przewinęło się parę lat temu sporo różnych szkieł i parę ciekawych body ze stajni nikona. Kiedy postanowiłem że zakupie sobie body i jakieś szkło do amatorskiego focenia od razu wiedziałem czego chcę.

    Ja tego pytania jakoś nie ogarniam...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puszosław Zobacz posta
    Przepraszam z góry.

    Nie wiem czy ludzie rejestrują się na tym forum tylko po to by pochwalić się co używali i zadać pytanie jak osoba całkiem zielona?

    Ktoś kto robił na ślubach, wie czego potrzebuje. Nawet zaawansowany fotoamator wie co musiał by mieć na taką okazję. Prawda jest taka że samemu trzeba wiedzieć co najlepiej nam leży. Przez moje ręce przewinęło się parę lat temu sporo różnych szkieł i parę ciekawych body ze stajni nikona. Kiedy postanowiłem że zakupie sobie body i jakieś szkło do amatorskiego focenia od razu wiedziałem czego chcę.

    Ja tego pytania jakoś nie ogarniam...
    Brawo... pamiętam jak uprawiałem kolarstwo szosowe=> człowiek marzył o klamkomanetkach , o kasku czasowym, o kołach COSMIC o korbie DURA ACE => bo wiedział, że tam może zyskać kilka sekund.

    Ale wiedziałem czego chcę ... też nie rozumiem tego pytania.
    "Nikon"

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •