Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie Moje RAW-y do ściągnięcia - gdyby ktoś chciał poćwiczyć obróbkę

    Wiele osób ma problemy ze znalezieniem zdjęć, na których można poćwiczyć obróbkę. Postanowiłem więc udostępnić nieco swoich RAW-ów.


    Możecie na nich ćwiczyć i zachować je dla siebie, lub pokazywać przerobione w tym temacie. Jednak nie pozwalam na publikację tych zdjęć w portfoliach retuszerskich (z kilku powodów, nie ma sensu się na ten temat rozpisywać).

    Miniatury już obrobionych zdjęć i paczkę do pobrania + nieco dodatkowego info znajdziecie tutaj. Możecie wklejać tutaj jak je wyretuszowaliście, będzie okazja żeby inni ocenili.

    PS. Postaram się stworzyć za jakiś czas większą paczkę oraz drugą ze zdjęciami fashion. Do tego jakiś PSD gdzie jest kilka warstw odpowiedzialnych za różne rzeczy. Mam nawyk robienia wielu warstw, które później łączę i w tej chwili nie mam żadnego zdjęcia, na którym byłaby całość.
    Ostatnio edytowane przez skinny500 ; 31-05-2013 o 18:37

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    "Między Swemi"
    Posty
    24

    Domyślnie

    Przed dwoma dniami wpadłem na pomysł żeby takich RAWów do treningu retuszu poszukać w necie,ale zapomniałem. A tu wchodzę na forum i paczka surowizny na mnie czeka.
    Wielkie dzięki za udostępnienie Twoich zdjęć, miły gest

  3. #3

    Domyślnie

    świetne posunięcie!!!
    .........

  4. #4
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    A co to nie umiecie sobie sami zrobić zdjęcia swoim dziewuchom a potem ćwiczyć? Acha już wiem Wy nie macie dziewuch PSD to by było dobre a tak...

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    "Między Swemi"
    Posty
    24

    Domyślnie

    No pewnie Manfred. Masz racje.
    A... zabrakło mi jeszcze lamp studyjnych, makijażystki i pojęcia jak profesjonalnie zrobić tego typu zdjęcie.

    Zrobić zdjęcie swojej dziewuchy... no nie wpadłem na to

  6. #6

    Domyślnie

    ja do ćwiczeń akurat mam rawy ze ścianek, tutaj byłoby trudno dziewuchę zatargać

    Fajny ruch Tomaszu, zwłaszcza że mocno działaś na polu postprocessing'u
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  7. #7

    Domyślnie

    Super. Dziękuję bardzo. Po moim ostatnim wątku z zapytaniem o zdjęcia do obróbki opadły mi ręce a tu taki miły prezent. Jeszcze raz dziękuję i czekam na więcej.

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
    Aparat

  8. #8

    Domyślnie

    Pamiętam ten temat, wchodząc na niego wymyśliłem, że wrzucę swoje RAW-y :).

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Pamiętam ten temat, wchodząc na niego wymyśliłem, że wrzucę swoje RAW-y .
    Byłeś chyba jedyną osobą która przeczytała mój post ze zrozumieniem. Potem ręce mi opadły

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
    Aparat

  10. #10

    Domyślnie

    Teraz temat zamiast w tutorialach, jest w Foto - technice. Myślę, że to znacznie odpowiedniejszy dział. Może teraz zainteresuje więcej osób :).

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •