Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11

  2. #12

    Domyślnie

    Nowa porcja RAW-ów do pobrania. To moje nieco starsze zdjęcia, można je ściągnąć z tego samego miejsca co wcześniej, czyli stąd.

    Ostatnio edytowane przez ThomasVoland ; 18-07-2013 o 02:00

  3. #13

    Domyślnie

    Ogromne dzięki. Dziś 3 godzinki spędziłem nad jednym i nauczyłem się więcej niż gdybym poszedł na jakiś przypadkowy kurs albo dwa... albo pięć. Może więc podcinasz sobie gałązkę trochę, no ale jednocześnie widać ile to roboty. I każdy może ocenić sam, czy jest w stanie coś wykonać, na jakim poziomie i do którego etapu. I czy jednak nie sięgnąć po pomoc bardziej doświadczonego kolegi czasem lub pójść na warsztaty. A i tak trzeba potem ćwiczyć i ćwiczyć i ćwiczyć.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 20-07-2013 o 23:22

  4. #14

    Domyślnie

    Temat dawny, ale trzyma swoją wartość. Dzięki za te RAWy skinny, Twój retusz robi duże wrażenie, a obróbka skóry, to na prawdę bajka
    Moja próba dzisiejszego odstresowania się przed poniedziałkiem przy zabawie z PS'em

    before:

    after:

    Celem było nie zrobienie z dziewczyny lalki- pytanie czy w miarę się udało?

    Co było zrobione:
    w ACR
    1. Wołanie z RAWa, ustawianie WB, Kadrowanie

    w PS
    2. plamkowanie cery z niedoskonałości i cieni pod oczami
    3. Wstawienie "sztucznej" faktury skóry w nieudane miejsca plamkowania
    4. Oczy- plamkowanie z żyłek i włosków na lewym oku, dodanie świetlików/reflexów, poprawa nasycenia itd.
    5. Usta- skraplanie dla poprawy kształtu. Delikatne D&B dla uwydatnienia ust. Korekta nasycenia/koloru.
    6. Włosy- Plamkowanie pojedynczych włosków, D&B, wyostrzanie selektywne.

    7. Zmniejszenie rozmiaru na 900x, filtry górnoprzepustowy dla wyostrzenia
    Ostatnio edytowane przez Feni ; 06-04-2014 o 22:09

  5. #15

    Domyślnie

    Coś masz mocno bardzo namieszane w ustawieniach ACR, że to zdjęcie wygląda tak fatalnie "before". Przy wyzerowanych ustawieniach wygląda zupełnie inaczej - dużo lepiej. A po samym wybraniu profilu kolorów d2x, pod niemal każdym względem wygląda lepiej niż tutaj "after".

  6. #16

    Domyślnie

    Skinny500, tego niestety się obawiałem. Kilka miesięcy temu próbowałem coś tam podziałać z kalibracja monitora i ustawieniami acr. Temat porzuciłem bo obrabiane fotki zachowuję dla siebie, a na moim monitorze, wydaje mi się, kolory wyglądają poprawnie. Wychodzi na to, że mam problem i rzeczywiście bardziej namieszałem niz ustawiłem, Hehe


    Czy chodzi tylko ( albo aż ) o wb, czy na poprawnie skalibrowanym monitorze występują jakies plamy, przebarwienia na skorze itp. i ogolnie jest źle ? bo podsylalem przed wrzuceniem tą fotkę dwóm osobom, ktore nie widziały oryginału i mi napisały ze oczywiscie szalu nie ma, ale w kategorii zabawy programem ujdzie
    Ostatnio edytowane przez Feni ; 07-04-2014 o 07:14

  7. #17

    Domyślnie

    Wiele partii obrazu jest bardzo jasnych, nos szczególnie. Profil kolorów d2x mode 2 mocno to poprawi. Włosy są bardzo jasne, mimo że przy wyzerowanych ustawieniach trzeba dać korektę shadows +70 bo wyszły zbyt ciemne (czyli odwrotnie jak u ciebie). Zresetuj ustawienia programu, bo z tymi tylko niepotrzebną robotę sobie robisz. Balans bieli raczej OK, skóry, przebarwień itd nie ma co ceniać, bo na pierwszy rzut oka to cała obróbka cery jest dopiero do zrobienia.

  8. #18

    Domyślnie

    To i ja swoim się pochwalę i będę wdzięczny za jakiś mały feedback


    Skinny wielkie dzięki! Na prawdę fajne zdjęcia do nauki, jak tylko uporządkuję wydatki to chętnie zgłoszę się do Ciebie na dalsze przeszkolenie
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  9. #19

    Domyślnie

    Nie mogę edytować ale mam jeszcze jeden B/A poniżej:

    http://beforeandafter.pl/2877373/
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  10. #20

    Domyślnie

    skinny500, wielkie dzięki za podpowiedzi. Co do profilu kolorów, to użyłem przez pomyłkę d2x mode 2 v4. Informacje na Twoim blogu czytałem dobre parę miesięcy temu, a do obróbki usiadłem tak "na sportowo" i tak mi się jakoś utrwaliło, że tego profilu mam użyć, a nie d2x mode 2.
    Spróbuję od nowa na zresetowanych ustawieniach, chociaż co do skóry, to bardzo mi zależało na tym żeby nie blurować jej w jakimkolwiek stopniu, a właśnie zostawić porowatą fakturę, tylko że chyba lekko przesadziłem i wydaje się, że jest dopiero przed obróbką, a ja się namęczyłem niemiłosiernie

    Misher, Co prawda nie przepadam za tym kolorowym efektem na zdjęciach ludzi, ale całkiem ciekawie Ci to wyszło Użyłeś map gradientu, czy lighting effects ?
    Jak Wy to robicie, że skóra jest jednocześnie gładka, a zarazem zachowuje szczegół, to ja nie wiem Może też kiedyś na kurs się zapiszę, to się dowiem

    PS. fajna jest ta strona beforeandafter.pl, szukałem czegoś takiego

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •