Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: D5100 czy D3100

  1. #1

    Domyślnie D5100 czy D3100

    Nie znalazłam odpowiedzi w innych wątkach, dlatego postanowiłam napisać tutaj.

    Jestem amatorką fotografii, która do tej pory jechała na zwykłej hybrydzie. Interesuje mnie fotografia sportowa (czyli ruch) oraz zwykłe sesje zdjęciowe.

    Zastanawiam się, czy lepiej wziąć Nikona D5100 z obiektywem 18-55VR, czy Nikona D3100 18-105VR? Proszę, doradźcie i nie wyzywajcie, w razie co, usuńcie wątek...
    Ewentualnie jeszcze może Nikon D90 + 18-55VR?
    Ostatnio edytowane przez patmariah ; 30-05-2013 o 21:47

  2. #2

    Domyślnie

    Sport tymi zestawami? Co to za sport?
    D300 + jasne sałoogniskowe szkło
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  3. #3

    Domyślnie

    Pływanie i bieganie. Mega daleko mi do profesjonalizmu, więc dlatego się radzę... Po prostu chodzi mi o to, żeby był dobry w ruchu. Nawet mój Fuji na razie daje radę, a przecież lustrzanka to poziom wyżej teoretycznie..

  4. #4

    Domyślnie

    Z wymienionych przez Ciebie - ja bym brał D90. Ergonomią bije na głowę d3k i d5k..
    D500, D700, Nikkor 16-80/2.8-4, Nikkor 10-24, Nikkor 24-120/4, Tamron 150-600, Tamron 70-200/2.8, Nikkor 35/1.8, Nikkor 50/1.8, SB700, 2x YN-968

  5. #5

    Domyślnie

    Z lustrzanek DX do sportu nadają się tylko D300 lub D7100 ze względu skuteczny i pewny AF.
    Innymi modelami Nikona też porobisz zdjęcia sportowe ale będziesz miała bardzo dużo ( większość ) zdjęć nietrafionych z ostrością.
    Powiem obrazowo (ostatnio fotografowałem mecz piłkarski) : z D300 i D7100 - na 100 kadrów po 95 idealnych , z D5100 - na 100 kadrów 35idealnych.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cajar Zobacz posta
    Z wymienionych przez Ciebie - ja bym brał D90. Ergonomią bije na głowę d3k i d5k..
    do zdjęć sportowych ? D90 celniejszy od D5100 ? chyba jakieś żarty sobie kolega robi albo nigdy nie miał w ręku d5100 ; ergonomia nie ma nic wspólnego z celnością AF
    do sportów bardziej statycznych D5100 będzie IDEALNY, zwłaszcza dla kobiety
    Poza tym ,dzięki wysokiemu użytecznemu ISO w d5100 nie trzeba będzie mieć jasnych ( droższych) szkieł
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 30-05-2013 o 22:16

  7. #7

    Domyślnie

    W zależności od zasobności portfela ( koleżanka nie określiła budżetu )
    D7100
    D300s
    D5100
    D90
    taka moja hierarchia
    D700 // S 24-70 2,8 // N 35 1.8 DX // SB700 //

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patmariah Zobacz posta
    Jestem amatorką fotografii, która do tej pory jechała na zwykłej hybrydzie.
    Cytat Zamieszczone przez patmariah Zobacz posta
    Nawet mój Fuji na razie daje radę, a przecież lustrzanka to poziom wyżej teoretycznie..przecież lustrzanka to poziom wyżej teoretycznie..
    Nie do końca tak jest. Teoretycznie nawet. Poziom wyżej, jeżeli masz doświadczenie z lustrzankami. W przeciwnym razie może czekać Cię rozczarowanie i na początku rezultaty mogą być gorsze niż z hybrydy.
    Ostatnio edytowane przez warpman ; 30-05-2013 o 22:21 Powód: .
    D7100, kilka obiektywów, statyw, głowica i flash
    "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" - Lew Tołstoj

  9. #9

    Domyślnie

    Szczeże sam zmieniam właśnie D3100 na D5100... i to w sobote
    Z d90 to bym sobie dał spokój- chyba że zależy na ergonomi i silniczku.
    D5100 jest niemal pod każdym wzg. obrazka lepszy i iso ma sporo lepsze od d90 - co zaowocuje .
    Sam myślałem czy nie brać d90 - ale pomimo oczywistych zalet biore d5100- dla mnie +'y tego body są wązniejsze.
    więc albo d5100 albo d7100.
    D300s to też antyk - choć pod wieloma wzg. rewelacja<af, wykonanie, funkcie ...>- ale dla mnie iso 1600 jest już nieakceptowalne - co przy kicie 18-105... wiadomo. :PP
    @up- nie zgodzę się. Widzisz zdjęcia które dziś wypluwają hybrydy... ? Daj tam iso 400 i jest masakra. Przecież d5100 ma tryb auto, a wyostrzenie mozna dać +9 i jest kosmos. :P
    Jedyne czym mogą nadrobić hybrydy <te lepsze> to światło .. ale iso 400<800> już to zabija
    Co więcej odrobina chęci i jest efekt sporo lepszy- tak myslę
    Ostatnio edytowane przez blackside ; 30-05-2013 o 22:36
    D5100//// 18-105VR

  10. #10
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    do zdjęć sportowych ? D90 celniejszy od D5100 ?
    Żaden z modeli z modułem MULTI-CAM 1000 nie nadaje się do scen dynamicznych, oczywiście można próbować, ale znaczny odsetek zdjęć będzie nie trafiona.
    Jest jeszcze kwestia zastosowanego obiektywu, jasne szkła z tymi korpusami średnio się spisują, gdyby podpiąć N17-55/ f2.8 lub N70-300 to jest znacznie lepiej, tylko cena tych szkieł jest zaporowa.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •