Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Wild Roses Crew

  1. #1

    Domyślnie Wild Roses Crew

    Witam,
    Przedstawiam Wam do oceny kilka kadrów z niedawnej sesji z Wild Roses Crew. Miejscówka pod względem klimatu była świetna, niestety było dość ciasno co zmusiło mnie do użycia krótkich ogniskowych. W niektórych przypadkach zagrało to fajnie, przerysowując postać na 1 planie. W pozostałych niestety te przerysowania były niepożądane i wolałbym mieć możliwość zrobienia tych samych kadrów dłuższą ogniskową. No i jeszcze jedna uwaga co do oświetlenia - gdybym dysponował drugą lampą, to pewnie obrysowałbym lekko sylwetki od strony zacienionej, ale to może przy innej okazji jak zainwestuję w dodatkowe błyskadełko. Dla chętnych dużo więcej kadrów na blogu - http://jmarcisz.wordpress.com/?s=wild+roses+crew. Zapraszam

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    bonus
    | FB | BLOG |

  2. #2

    Domyślnie

    Jak i czym świeciłeś na grupowych zdjęciach?
    D300+MB-D10| N18-55 | 35/1.8 | 50/1.8 | SY85/1.4 | SB-900 | Flipside 400 | MF 055XPROB | 2x YN 560 | RF-602 | F&V |

  3. #3

    Domyślnie

    Wszystko oprócz 5 softboxem 60x90 bez grida z YN-560, ustawionym mniej więcej 10 stopni w dół gdzieś po boku.
    5 to sklejanka w Photoshopie - każda postać to oddzielne zdjęcie. Założyłem dodatkowo grida, żeby światło nie siało mi dookoła (chciałem czarne tło), ustawienie mniej więcej takie:

    ____________________<--- Softbox
    Modelka --->



    ^
    |
    Aparat
    | FB | BLOG |

  4. #4

    Domyślnie

    4 rewelacja za pierwszy plan, kolorystyka również na duży plus.

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo fajne fotki, mi szczególnie 5 się spodobała a to sklejka ale fajna.
    Jaki softbox konkretnie używasz? Nie myśałem, że w tak dużym YN-560 daje radę.
    D300s \ T17-50/2.8 \ N35 1.8 \ N50/1.8 \ N 70-300 ...

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki
    Co do kolorów, to pierwszy raz w portretach podbijałem nasycenie zamiast je zmniejszać - taki był zamysł, miało być kontrastowo/kolorowo.
    Softbox to Freepower. Większy niż 60x90 pewnie by nie miał sensu do lampy reporterskiej. Ten jest w sam raz - mogę mieć miękkie światło jak postawię blisko i trochę ostrzejsze, prawie "beauty-dish'owe" jak postawię dalej. Mocy w lampie mi nigdy nie brakło (zazwyczaj zostaje jeszcze ze 3-5 działek zapasu), ale ja robię zdjęcia w cieniu albo w złotą godzinę. Słońca w środku dnia się tym oczywiście nie pokona
    Ostatnio edytowane przez ~lxs ; 28-05-2013 o 16:42
    | FB | BLOG |

  7. #7

    Domyślnie

    5 rządzi ! Bardzo mi odpowiada klimat zdjęcia i jego kompozycja !
    D700/ S5Pro / N 80-200 f2.8 / N 85 f1.8 / S 8 f3.5 / T28-75 f2.8 / SB 900 / iMac27" / iMac 20" / iPad3

  8. #8

    Domyślnie

    Cieszę się, takie zdjęcie wpadło mi do głowy długo przed sesją i musiałem je porządnie zrobić Logo trochę zaburza mi jego odbiór (niepotrzebnie odciąga uwagę), ale chciałam by było to coś na kształt zdjęcia promocyjnego dla nich
    | FB | BLOG |

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •