Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Kambodża

  1. #1

    Domyślnie Kambodża

    Hej,

    miałem przyjemność odwiedzić ten piękny kraj, co prawda w ekspresowym tępie, ale zawsze coś. Śladami mistrzów fotografii podróżniczej z tego forum miałem ułożony temat, plan. Niestety z mojej winy wszystko się posypało, więc wyszedł wielki misz-masz.

    Z uwagi, że materiał jest jeszcze świeży i muszę go przesortować, poniżej przedstawiam kilka uchyconych twarzy. Jeżeli zdjęcia się przyjmą z biegiem czasu wrzucę cały materiał opatrzony tekstem.

    życzę miłego oglądania



    1.

    EDIT - na serwerze ostał się tylko ten jeden plik.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 08-09-2019 o 13:37

  2. #2

    Domyślnie

    Możesz zapodawać całość, jak dla mnie super, 2 naj.
    " Mądry człowiek uczy się od wszystkich, a tylko głupi wie wszystko"

  3. #3

    Domyślnie

    Zdjęcia,świetne.
    Również proszę o więcej.
    Jakim zestawem robiłeś foto.
    IRKO

  4. #4

    Domyślnie

    a mnie czegoś w tych zdjęciach brakuje. Ot, zwyczajne portrety tyle, że z Kambodży.
    Zastanawiam się i co chwila wracam do tych kadrów... może odrobina obróbki (kontrast, krzywe itd) jednak z naciskiem na odrobinę.
    Jest potencjał w tych zdjęciach ale...
    Jełsi miałbym wybrać najlepsze z tych, które zostały wklejone to za przedmówcami wpisałbym zdjęcie nr 2.
    D700|D80|MB-D80|N24-70 f2.8|N50 f1.4|N18-70 f3.5-4.5|S10-20 f4-5.6|SB-900|...|

  5. #5

    Domyślnie

    Et, zwykłe pstryki, nawet nie są egzotyczne w żaden sposób.

    Tyle, że 2 ok. Reszta to dla mnie... Nie do publikacji w internetach.

  6. #6

    Domyślnie

    Wrzuce wiecej, dokładny reportaż jak uporam sie z selekcja. Tak, sa to zwykle portrety, czym ze miały być wiecej Ocean cieszę sie, ze napisałeś, zapomniałem, ze cię nie zigńorowalem prosze nie pisz wiecej w moim tematach.

    Mam niedosyt, trochę jestem zły na siebie, ze nie udało mi sie dorównać niektórym z forum w tej tematyce. Aczkolwiek poprzeczka postawiona jest B. Wysoko, ale przynajmniej wiem, czego muszę sie nauczyć. Reasumujac, jak na pierwsze w pełni świadome zdjecia jestem w pełni zadowolony

  7. #7

    Domyślnie

    Już to chyba ostatnio komuś pisałem, ale może warto powtórzyć:

    Pojechałeś do Kambodży, a potem zrobiłeś wszystko co w mocy Twojego obiektywu, aby nam tej Kambodży nie pokazać. Po jaką cholere ten bokeh? Ja takie zdjęcia mogę zrobić jadąć choćby do Anglii, bo są tam i tacy ludzie. Może warto się zastanowić nad całością kompozycji, a nie tylko pierwszym planem? 2 i 5 byłyby duużo lepsze, gdybyśmy mogli pozwiedzać trochę otoczenie, w którym te osoby się znalazły. Może zamiast sugerować się forumowymi mistrzami, kup sobie np. National Geographic?

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki za opinie. Masz racje, jednakże ja lubię mała go, a to ze jej używać nie umiem to co innego. Postaram sie jutro wrzucić szersze plany (powyższe zdjecia nie stanowią całego materiału). Zastanawia mnie, jaka jest różnica miedzy obejrzeniem dobrego reportażu tutaj a w gazecie? (Skąd wiesz, ze nie kupuje?)

    Swoją droga, z czystej ciekawości, zrób prosze zdjecie ofiary miny ladowej i kilku noży, 7 miesięcznego, nagiego dziecka bawiacego sie w lesie w UK. I oczywiście pisze to z czystej ciekawości, bo bardzo cenie Twoja uwagę.
    Ostatnio edytowane przez MR ; 18-05-2013 o 16:35

  9. #9

    Domyślnie

    Wg mnie różnica jest taka, że obiektywnie rzecz biorąc, zdjęcia na naszym forum są bardzo tendencyjne i powierzchowne. To jest niestety standardem, że ograniczona grupa osób z czasem centralizuje większość ze swoich poglądów - w tym estetycznych. Zrobiła się u nas moda na rozmazane tło i trudno. Skoro podglądasz inne źródła, to chyba bardziej kreatywnie stymulujące będzie wzorowanie się na nich.

    Jeśli tylko pojawią się np w Polsce, albo spotkam ich gdziekolwiek indziej, to może i zrobię im zdjęcie. Jeśli przypadkiem zapomnę domknąć przysłonę, to nazwę set: 'Dzieciak na piasku i ofiara miny lądowej', a nie 'Giżycko', albo 'Londyn' - bo jakie by to miało znaczenie gdzie ich spotkałem? Mam nadzieję, że teraz jaśniej się wyraziłem.

    Fajnie, że cenisz moją uwagę, bo staram się, aby była obiektywna i życzliwa

    Pozdro

  10. #10

    Domyślnie

    Za mało Kambodży w Kambodży co już zostało zauważone. Chce się zobaczyć nie tylko twarze, ale i otoczenie. Portrety mi się podobają.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •