Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: D300 klopoty

  1. #1

    Domyślnie D300 klopoty

    Witam i proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów! Robię zdjęcia Nikonem D 300 już od jakiegoś czasu jednak od niedawna jakoś 4 mce zauważyłem spadek formy mojego Nikona Tzn zaczęły się problemy z ostrością i wogóle jakością zdjęć! Tak na dziesięć fotek trzy są ok! Myślałem że to może obiektyw ale na trzech to samo? Po wycieczce ze spacerzoomem 18-200VR (wersja pierwsza) ze 150 fotek zostało mi jakieś 40 dobrych plus 30 akceptowalnych przerażony zmieniłem obiektyw że może ten 18-200 4lata ma mógł jakieś luzy na pierścieniach złapać czy jakoś się "rozrególować" podpiąłem Sigmę 18-50 F2.8 EX DC MACRO i nadal cuś niehalo!!! Jakoś brak ostrości i dziwne "obramowania" obiektów szczególnie na jaśniejszym tle! Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

  2. #2

    Domyślnie

    pokaż zdjęcie nikt nie jest jasnowidzem . Jeżeli autofocus to przedmuchaj czujniki, są na dole w komorze lustra.
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  3. #3

    Domyślnie

    Przedmuchaj czujnik AF - jest na dole pod lustrem.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  4. #4

    Domyślnie

    Już dmuchnąłem! i lustro i pod i podczyściłem też! AF szybko trafia! Jeszcze muszę coś potestować i dam znać! Aha a jak dodać ewentualne zdjęcie coby zobrazować problem? (sorki za tak dziecinne pytanie ale dziś dopiero zarejestrowałem się na forum!)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piosiata Zobacz posta
    Aha a jak dodać ewentualne zdjęcie coby zobrazować problem? (sorki za tak dziecinne pytanie ale dziś dopiero zarejestrowałem się na forum!)
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=132468
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  6. #6

    Domyślnie

    Witamy
    Rozumiem nagły problem, ale skoro pożar ugaszony, zapraszamy na zwiedzanie działów, do których należy sie udać po utworzeniu konta. Tam także o tym, jak wstawiać zdjecia... i wiele odpowiedzi na inne pytania, jakie na początku zapewne cię nurtują

    http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=88

    Powodzenia
    oko

  7. #7

    Domyślnie

    Witam ponownie (pisze w przerwie w pracy) Niestety ifotos rowniez nie akceptuje tak duzego pliku i nie moge podlinkowac mojej fotki pomysle i poszukam rozwiazania jakos po pracy! Przepraszam za tak duuuze zdjecie wstawione w watek (nie mialem pojecia jak to wielkie bedzie) to wycinek zdjecia wykadrowany w Photoshopie bez wyostrzania i zmian (tylko rozmiar -wymogi strony)! Tak czy siak Dziekuje wszystkim za zainteresowanie sie moim problemem!

    Dla potrzeb poglądowych utworzyłem skrzynkę na wp.pl login www.nikon.nikkor.wp.pl hasło nikoniarze2013 zdjęcia prosto z puchy bez dotykania!
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-05-2013 o 00:21

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piosiata Zobacz posta
    Witam ponownie (pisze w przerwie w pracy) Niestety ifotos rowniez nie akceptuje tak duzego pliku i nie moge podlinkowac mojej fotki pomysle i poszukam rozwiazania jakos po pracy! Przepraszam za tak duuuze zdjecie wstawione w watek (nie mialem pojecia jak to wielkie bedzie) to wycinek zdjecia wykadrowany w Photoshopie bez wyostrzania i zmian (tylko rozmiar -wymogi strony)! Tak czy siak Dziekuje wszystkim za zainteresowanie sie moim problemem!
    Ściągnij sobie program do zmniejszania zdjęć i całych folderów - Light Image Resizer 4.4.2.0
    http://www.dobreprogramy.pl/Light-Im...ows,33293.html
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  9. #9
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-05-2013 o 00:22

  10. #10

    Domyślnie

    af trafia chyba tam gdzie chce, optycznie wygląda to nie za dobrze. Myślałem że to VR, ale widzę że drugie szkło nie ma stabilizacji. Ratujesz się wyostrzeniem na 8/9, to już kosmiczne wartości. Spróbuj pobawić się "AF fine tune".
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •