Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Yongnuo YN-560 III - problem

    Cześć,

    mam pewien problem, a że nie mogę sobie z nim sam poradzić, to piszę tutaj na forum. Może ktoś będzie potrafił mi pomóc

    Więc tak, kupiłem YN-560 III. Wyczytałem, że ma to wbudowane odbiorniki do RF-602, RF-603 i działa z tymi wyzwalaczami, a że miałem takie coś na stanie, to zamówiłem sobie tą lampkę. I tutaj pojawia się problem - lampa wyzwala się przez fotocelę (tryb S2 - za pomocą umieszczonej na aparacie SB600), wyzwala się też gdy podłączę dodatkowo do niej odbiornik RF-602 (tryb M), ale nie wyłapuje sama z siebie sygnału z odbiornika w trybie RX (czerwona dioda miga, ale lampa nie błyska). Na necie wyczytałem, że nie powinno być problemu z działaniem, a tutaj taki zonk. Ktoś coś wie na ten temat, albo wie jak sobie z tym poradzić?
    Nikon D7100, Nikon D40, 35/1.8, Sigma 18-200, 18-55, SB-600, 2x YN-560 III, RF-603
    www.lukaszliszko.com - portfolio
    Facebook fanpage

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co wiem, to jak lampa rozpozna nadajnik, to powinna się zapalić niebieska dioda - ta pod guzikiem test. Jak się nie świeci, to znaczy nie nie rozpoznała żadnego nadajnika.
    W tym wypadku sprawdź dokładnie ustawione kanały na nadajniku i w lampie.

    Czerwona migająca (chyba mówisz o tej z przodu) informuje tylko o gotowości lampy w trybie zdalnym. Nic o pracy z nadajnikiem.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Tam nie ma jakiś zworek do ustawienia odbiornika ?

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o kanał na nadajniku to mam domyślny (1, gdzie wszystkie te "guziki" są na dole). Na lampie zmieniałem na wszystkie możliwe i na żadnym nie zapaliła się niebieska dioda No nic, to jeszcze jutro w wolnej chwili powalczę z tym tematem, a jak nic nie zdziałam to najwyżej zostanie mi ta fotocela...
    Nikon D7100, Nikon D40, 35/1.8, Sigma 18-200, 18-55, SB-600, 2x YN-560 III, RF-603
    www.lukaszliszko.com - portfolio
    Facebook fanpage

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Araiel Zobacz posta
    Jeśli chodzi o kanał na nadajniku to mam domyślny (1, gdzie wszystkie te "guziki" są na dole). Na lampie zmieniałem na wszystkie możliwe i na żadnym nie zapaliła się niebieska dioda No nic, to jeszcze jutro w wolnej chwili powalczę z tym tematem, a jak nic nie zdziałam to najwyżej zostanie mi ta fotocela...
    witaj
    może jest jakiś problem z oprogramowaniem... reklamuj i poproś o inny egzemplarz ( chyba , że kupiłeś w Chinach )
    pzdr

  6. #6

    Domyślnie

    Chawison, kupowane w Polsce, ale nie wiem czy to coś da. Dzisiaj jeszcze walczyłem z tymi lampkami (bo zapomniałem napisać, że kupiłem dwie, a nie jedną) i na żadnej nie działa to wyzwalanie. Niebieska dioda się nie zapala. Czyli pewnie lipa z tego będzie i lepiej by było kupić yn560 II zamiast tego III jak i tak muszę mieć pod nie odbiorniki podczepione.
    Nikon D7100, Nikon D40, 35/1.8, Sigma 18-200, 18-55, SB-600, 2x YN-560 III, RF-603
    www.lukaszliszko.com - portfolio
    Facebook fanpage

  7. #7

    Domyślnie

    Araiel a ustawiłeś sobie w menu lampy że masz nadajnik RF-602? Może masz ustawione RF-603?

  8. #8

    Domyślnie

    Norbs, masz u mnie piwo! Nigdy bym na to nie wpadł, że tam jest jakaś funkcja, która rozróżnia 602 od 603. Po zmianie wszystko działa jak należy. Jeszcze raz dzięki
    Nikon D7100, Nikon D40, 35/1.8, Sigma 18-200, 18-55, SB-600, 2x YN-560 III, RF-603
    www.lukaszliszko.com - portfolio
    Facebook fanpage

  9. #9

    Domyślnie

    Cześć!

    Właśnie dzisiaj przyszedł mój zestaw Yongnuo YN560-III z Yongnuo RF-603N3. Mam taki sam problem jak Araiel, ale nie mogę go rozwiązać. Lampa nie chce połączyć się z nadajnikiem wpiętym do body Nikona D90, niebieska dioda na lampie nie świeci.
    Jeśli ktoś zna rozwiązanie proszę o pomoc .

    PS Kanały ustawione tak samo, wybrany w opcjach lampy RF-603.

  10. #10

    Domyślnie ja mam nieco inny problem związany z yn 560 III

    mianowicie chodzi o to że lampa cały czas błyska pełną mocą, bez względu na ustawienie. zauważyłem to dopiero w momencie, w którym kupiłem drugą lampę yn 560 tyle że w wersji II. Czy jest możliwość że coś w ustawieniach lampy jest nie tak?
    rób co chcesz ale tylko wtedy gdy wiesz po co to robisz...
    D7000 + N 28/2.8 MF | N 75-150/3.5 MF | N 50/1.8 D AF

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •