Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1

    Domyślnie Odstraszanie gołębi

    Piszę bo mnie i moją małżowinę szlag najjaśniejszy trafi. Balkon jest tak zasrany a gołębie tak bezczelne że już nawet nie reagują jak się wychodzi na balkon.

    Nie chcę zakładać siatki bo będę się czuł jak w więzieniu. Rozważam zakup jakiegoś ultradźwiękowego odstraszacza (na przykład TAKIEGO) lub, taniej, kupno jakiejś imitacji innego ptaka (takiego na przykład KRUKa).

    Ktoś wie czy takie metody się sprawdzają ?

    Bo jak się ich delikatnie nie pozbędę to chyba przygotuję zestaw mołotowów i będę w te cholery rzucał dopóki nie zakodują że ten balkon należy omijać
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 15-05-2013 o 15:47 Powód: "beszczelne"

  2. #2

    Domyślnie

    cienkie żyłki gęsto porozwieszaj z góry do dołu dosyć gęsto - np takie wędkarskie (niewidoczne a gołab nie przeleci). Na to dziadostwo nic nie działa - u mnie dopiero żyłki się sprawdziły. Jak puszczałem na cały regulator dźwięki sokoła to obsraniec przylatywał i słuchał
    Wsszelkie inne odstraszacze też ie działały. Jak się rozglądam po balkonach to kazdy ma żyłki lub co głupsi siatki

  3. #3

    Domyślnie

    Ja na parapetach kiedyś miałem właśnie takiego plastikowego kruka, działało przez kilka miesięcy. Później gołębie się przyzwyczaiły i normalnie siadały obok gapiąc się i srając jak dawniej.
    D5100, N10-24, N18-105, N35, S17-50, T70-300, 44M-4, Metz 50

  4. #4

    Domyślnie

    mam ten sam problem z gołębiami i ich odchodami na balkonie :/
    podobno odgłos papierowych wiatraczków kręcących się na wietrze odstrasza gołębie. Ciężko mi to sprawdzić ponieważ sąsiedzi są bardzo życzliwi
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 15-05-2013 o 16:12 Powód: pis. ("gołębię")
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #5

    Domyślnie

    Na początku działa zwykła reklamówka przywiązana na sznurku. Jak się gołębie przyzwyczają, to potem jest ciężko. Ja kupiłem zwykłego korkowca i jak coś przyleci, to walę nawet o 5-tej nad ranem - pomaga na kilka miesięcy.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    mam ten sam problem z gołębiami i ich odchodami na balkonie :/
    podobno odgłos papierowych wiatraczków kręcących się na wietrze odstrasza gołębię. Ciężko mi to sprawdzić ponieważ sąsiedzi są bardzo życzliwi
    Nie działa. Przylatują i się gapia. Podobnie z szeleszczącymi reklamówkami i innymi ghałaśliwymi rzeczami

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    gołębie tak beszczelne
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  8. #8

    Domyślnie

    Ha ha trudny temat. Dziadzi miał taki brutalny sposób, mianowicie kładł kabel np na poręczy i miał taki rozrusznik do samolotów na korbkę.
    Jak zakręcił to się tylko pióra posypały. He he
    Faktem jest że wszystko inne włącznie z tym patentem średnio działały ale ja wystawiam królika na balkon i on na nie "warczy" więc jest jak na razie spokój He he
    | ... |

  9. #9

    Domyślnie

    e tam gołębie...ja walczę z bocianem...ten to dopiero sra na dach
    D300s l MB-D10 l N35 1.8 l N18-105 l N 70-300VR l S 70-200 l Di622 MKII l Di866 MKII PRO l SB-700



  10. #10

    Domyślnie

    Kot balkonowy, żywy. Gołębi nie będzie Wszystko inne nie działa. Jak zasrańce same nie zmienią miejscówki, to się ich nie pozbędziesz, chyba że wszystkie wystrzelasz.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •