Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Jaki obiektyw na wakacje (krajobrazy)

    Witam, w sierpniu jadę z rodzinką na wymarzone od 10 lat wakacje do Chorwacji. Jako, że jedziemy tam pierwszy raz i są to jak na razie wakacje życia, to chciałbym być w pełni usatysfakcjonowany z przywiezionych zdjęć. Na razie dysponuję D90 z kitem 18-105 i obawiam się, czy to wystarczy na taki wyjazd. Nie wiem, czego się spodziewać na miejscu...czy ten kit nie będzie za wąski, czy może za mały zoom ?..Wiem, że zaraz pewnie dostanę burę, że to ode mnie zależy co chcę focić, ale chciałbym zasięgnąć informacji od osób, które tam były i fotografowały krajobrazy i swoich bliskich...czego wam brakowało, i co byście zabrali na taki wyjazd..pozdr.
    D90 z 18-105

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    Ja bym wziął kita (18-105) czyli to już masz, jasną stałkę ( 35 1.8 lub 50 1.8 - zależnie od upodobań a, że masz jak widzę D90 więc 50 1.8D możesz wyrwać nawet za 350zł) ewentualnie jakieś tele. wszystko zależy od budżetu, i tak jak już sam napisałeś:
    Cytat Zamieszczone przez Fun Zobacz posta
    to ode mnie zależy co chcę focić
    Jeśli tele to zależnie od budżetu:
    55-200VR
    55-300VR
    70-300VR
    itd...

    Radzę poszukać używek. Sam szklarnie zakupiłem z drugiej ręki

  3. #3

    Domyślnie

    i co będziesz chodził z 2-3 szkłami? miałem jedne wakacje 8,35,85,70-300 i było mi mało.. poza tym że nie wiedziałem które przypiąć bo każdym szło fajne foty zrobić i tym że ważyło to razem dużo za dużo na lotnisku myśleli że jadę na 2 lata do afryki focić..

    moja rada jeżeli już bierzesz lustro to bierz z nim szkło "allroundowe" wystarczy Ci to co masz, zawsze znajdziesz okazje na "szkoda że nie mam nic szerszego" i "szkoda że nie mam tele" ale jedziesz na wakacje wypocząć, a nie jako wielbłąd juczny...

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    Nie przesadzajmy - Moim zdaniem 18-105 + jasna stałka to minimum, ale to zależy co kto lubi. A to już 2 szkła, więc jeśli twierdzisz ze dodatkowe 155g ( w przypadku nikkora 50 1.8D) zrobi z ciebie wielbłąda, to nie zazdroszczę wytrzymałości.

    A co do tego :

    "szkoda że nie mam nic szerszego" i "szkoda że nie mam tele"

    100% racji i kwintesencji fotografii i istoty ludzkiej. Zawsze coś nam nie pasuje...

  5. #5

    Domyślnie

    nie, akurat ja lubię być wielbłądem zawsze mam więcej niż potrzebuje , na co mu jasna portretówka (DX) to nie za bardzo wiem chyba że chce mieć ładny portret żony z zamazanym tłem Chorwacji.. nie wiem gdzie kolega jedzie jeżeli zamierza focić w nocy to prędzej coś szerokiego, a i tak czasy będą takie że lepiej statyw zabrać wyjdzie na to samo.. zostaje przy swoim kasa z obiektywu w kieszeń aparat w dłoń i bawić się.

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta
    kasa z obiektywu w kieszeń aparat w dłoń i bawić się.
    Okej przyznaję rację

  7. #7

    Domyślnie

    W Chorwacji , do tego co masz ( N 18-105 ) , przyda Ci się tylko i wyłacznie jeden dodatkowy obiektyw : obiektyw krajobrazowy. Może być ciemny . Sigma 10-20 ze zmiennym światłem lub Tokina 12-24 zbytnio portfela nie nadwyrężą a znacząco poprawią Ci możliwości uzyskania ciekawych kadrów. Każdy inny obiektyw MZ będzie zbędnym balastem.

  8. #8

    Domyślnie

    Szkło jak szkło - polar na pewno się przyda [byle nie na grzbiet]

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    i ewentualnie jakaś szara połówka...

    ale nie 0,5 siwuchy :P

  10. #10

    Domyślnie

    Ja obskoczyłem Zakopane z N35 i nie narzekam, wszystko się da, parę krajobrazów wpadło, wiadomo że nie jest to 10, ale coś z tego wyszło. Dodatkowo światło 1,8 co pomagało przy zdjęciach np w ciemniejszym miejscu, restauracji, kościele, itp. Odrobina wyobraźni, umiejętny kadr i można zrobić cuda (nie mówię tu o sobie tylko ogólnie ) A lekkość i mobilność zestawu w moim przypadku D40 i 35 nieoceniona.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •