Witam wszystkich serdecznie,
Z racji tego, że jestem amatorem proszę o wyrozumiałość. Od pewnego czasu zacząłem eksperymentować z preselekcją czasu oraz przysłony. Głównie problemy są podczas fotografowania z preselekcją przysłony. Chcąc zrobić zdjęcie portretowe aparat dobiera tak długi czas naświetlania, że nie ma opcji zrobienia zdjęcia bez poruszenia. Przysłonę maksymalnie otwieram (jak na możliwości tego obiektywu). Ten sam problem tyczy się zdjęć ostrych, przymykając przysłonę do f11, aparat dopasowuje strasznie długi czas naświetlania. Jak mogę skorygować te wartości lub jakiego innego trybu ewentualnie użyć, nie chcę korzystać z trybów automatycznych: portret, krajobraz.
Konfiguracja sprzętowa: Nikon D5200, 18-105mm
Szukaj



Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami