Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Body + 1 obiektyw + inne za 4,5K

    Cześć!

    Lubię robić ładne zdjęcia i się nimi potem zachwycać Jestem gotów wydać do 4,5K na całość: aparat, obiektyw, torba, karta pamięci (2-4 Gb).

    Wcześniej miałem Minoltę Dynax 5, obiektyw kitowy, 75-300 i 50/1.8. Fajnie, ale zmienianie obiektywów na mrozie, nawet we 2 osoby to masakra - nigdy nie doszedłem do wprawy. Potem kupiłem stałkę i nie widziałem różnicy w jakości na zdjęciach 15x21. Jedyną zauważalną różnicą było to, że jak chciałem zrobić zdjęcie kościoła, to nie mogłem, bo się rynek kończył Potem był szał fotografii cyfrowej na Canonie G3. A teraz chcę mieć body o przyjemnym kształcie, dobre szkło i cyfrę

    A teraz puenta. Kusi mnie D80, ale wiem, że ważniejszy jest obiektyw, więc mogę się "poświęcić" i kupić D70s. Chcę mieć tylko jeden uniwersalny obiektyw (zwany tu chyba spacerowym) na wyjazdy.

    * W tym budżecie mogę sobie pozwolić na D70s + N18-200 VR. Zakres bajka, czytałem test na optyczne.pl i chyba wypadł dobrze.

    * Za trochę mniej mogę mieć D80 + N18-135 lub N18-70.

    * Jeśli skrócę swoje wymagania do D70s + N18-70 to w kieszeni zostanie mi nieco mniej niż 1500zl. Powiedzmy, że nie zrujnuję tym budżetu domowego, ale też nie chciałbym wydawać bez sensu

    Chciałbym połączyć ergonomię puszki, z uniwersalnym zakresem ogniskowych oraz jak najlepszą jakością zdjęć. Odbitki robię w rozmiarze 15x21. Większych zrobiłem w życiu tylko kilka.

    Z góry dzięki za pomoc w wyborze odpowiedniego zestawu dla takiego "miszcza" fotografii jak ja.

    Pozdrawiam
    Bartek

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartmasz Zobacz posta
    Lubię robić ładne zdjęcia i się nimi potem zachwycać
    ja tez lubie, tylko nie zawsze wychodzi
    TATA ROBI ZDJĘCIA czyli fotoblog młodego taty
    Pozdrawiam Piotrek

  3. #3

    Domyślnie

    A moze Canon 20d + 17-40/4L ? wyjdzie ok 5tys ale wg mnie lepsze rozwiazanie :P hehe bedzie wojna

  4. #4

    Domyślnie

    ..a gdzie torba, filterek, lampa i do niej dwa zestawy akumulatorków?? ..gdzie karta pamięci i czytnik?? ..gdzie to wszystko?? ..pytam!! Jak weźmiesz D70s ..do tego kita 18-70 ..do tego lampę SB-600 ..do tego SanDiska XTR-3 2GB ..do tego filterek Hoya, jakieś ładowarki, akumulatorki, czytniki, torbę i co tam jeszcze.. ...wyjdzie Ci ok 4500PLN i póki nie dojdziesz do wniosku, ze 18-70 za ciemny na portrecik, że bokeh do bani, że poducha na krótkim końcu.. że...że...że... ...będziesz zadowolony
    d800|d600|n28g|s50|n14-24|n24-70|t70-200|sb910|sb900|reporter dual rs

  5. #5

    Domyślnie

    bartmasz, a long time ago in a galaxy far away również miałem taką Minoltę i kita + tele - bardzo sobie chwaliłem. Powiem Ci, że jeżeli odpowiadał Ci ten zestaw, to sugerowałbym, abyś się jednak przemógł do wykorzystywania kilku obiektywów - przynajmniej dwóch. d70s (a może d50?) + 18-70 + jakieś tele to imho najtańszy sensowny zestaw turystyczno-rozwojowy

    edit: Yuras - czy już pisałem, że jesteś dla mnie wzorem do naśladowania jeżeli chodzi o szklarnię ? planuję to samo, tyle że zamiast 70-300 będzie 70-200/4L

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    Yuras - czy już pisałem, że jesteś dla mnie wzorem do naśladowania jeżeli chodzi o szklarnię ? planuję to samo, tyle że zamiast 70-300 będzie 70-200/4L
    Zbigniew, miło mi to słyszeć.. ..przyznam, że 70-300 jest póki co "łatą" bo jakoś nie często zdarza mi się korzystać z tego zakresu.. ..czyli jak by co to jest w pogotowiu a nie mrozi zbyt dużych zasobów ..niemniej korzystając z okazji użyłem go przez chwilę na targach w Łodzi ot, tak do portretu na krótkim końcu i miło mnie zaskoczył. Wybierając pomiędzy nim, Sigmą APO i Nikkorem G wypadł najlepiej co nawet szeptem potwierdził mi ktoś ważny z jednego z Sigma Center.. ..Kupiłem go, bo miałem okazję przez pewien czas testować Sigmę 70-200/2.8 APO EX DG Macro, wyszła naprawdę bardzo dobrze, niemniej swoje kosztuje a ja muszę się póki co przekonać, że ten zakras jak dla mnie wart jest tych pieniędzy.
    Autora wątku przepraszam za OT.
    d800|d600|n28g|s50|n14-24|n24-70|t70-200|sb910|sb900|reporter dual rs

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •