Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie ustawienia własne w D200

    Wybaczcie ale skończyłem właśnie lekturę instrukcji i tak się zastanawiam czy w D200 jest opcja ustawień osobistych pozwalająca szybko zmienić ustawienia apratu np.z A f2,8 i 1/500s ISO 600 na powiedzmy S f11 i 1/60s ISO 100??
    I kwestia optymalizacji zdjęć - każdorazowo zmieniacie w zależności od sceny czy przeważnie "normal" lub "custom"(jeśli to drugie to jakie ustawienia).
    Dziękuję.

  2. #2
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Banki ustawien nie dotycza parametrów ekspozycji, ale ustawien CF - mozna sobie ustawic kilka (szesc) preselekcji konfiguracji w zaleznosci od potrzeb np: najczesciej uzywane, co by w odpowiednim momencie nie grzebac w CFach, tylko szybko przerzucic na inna wczesniej odpowiednio przygotowana konfiguracje.

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mont Zobacz posta
    Wybaczcie ale skończyłem właśnie lekturę instrukcji i tak się zastanawiam czy w D200 jest opcja ustawień osobistych pozwalająca szybko zmienić ustawienia apratu np.z A f2,8 i 1/500s ISO 600 na powiedzmy S f11 i 1/60s ISO 100??
    To niemożliwe. Jak A to określasz f=2,8 i nie możesz narzucić czasu - jest on dobierany, podobnie z S - możesz ustawic tam 1/60, ale nie przysłonę. To co piszesz robi się w trybie M. Guzik i kółko.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To niemożliwe. Jak A to określasz f=2,8 i nie możesz narzucić czasu - jest on dobierany, podobnie z S - możesz ustawic tam 1/60, ale nie przysłonę. To co piszesz robi się w trybie M. Guzik i kółko.
    no sorki, trochę poplątałem generalnie chodziło mi o szybką zmianę 3 paramterów ; ISO, trybu preselekcji i przesłony/czasu. Wszystko już zostało wyjaśnione, dzięki.

  5. #5

    Domyślnie

    Znaczy się jeszcze nie do kjońca, pozostaje druga część pytania :

    Cytat Zamieszczone przez Mont Zobacz posta
    I kwestia optymalizacji zdjęć - każdorazowo zmieniacie w zależności od sceny czy przeważnie "normal" lub "custom"(jeśli to drugie to jakie ustawienia).
    Dziękuję.

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mont Zobacz posta
    Znaczy się jeszcze nie do kjońca, pozostaje druga część pytania :
    zmienia się w zależności od sceny (sesji). Po to dali wybór - bo raz pasuje to, drugi raz co innego.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    zmienia się w zależności od sceny (sesji). Po to dali wybór - bo raz pasuje to, drugi raz co innego.
    najpierw do poprzedniego - nie mozna mieć ustawionego jednego banku z iso800 i czasem 1/500 a drugiego z iso100 i 1/100 ? czhyba, że coś nie łapę...

    a odnosnie Jacka_Z - kwestia upodobań. ja nigdy nie korzystam z oferowanych opcji bo robia w nieprzewidywalnych ustawieniach automatycznych, i nigdy nie wiadomo jakich . Zawsze mam custom - mam tylko powiedzmy inny na studio, a drugi czy trzeci na coś tam coś...

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    tak, nie napisałem, że custom, bo dla mnie to oczywiste. W nim najczęściej wszystko na brak, 0, nie włączone. Tylko dla jpg często mam właczone najsłabsze wyostrzanie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •