Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Lightbulb SB 900 na kablu - proszę o poradę

    Witajcie

    Tak jak w temacie, mam od niedawna kabel do lampy. Dzięki niemu mam zamiar uzyskiwać ciekawsze światło niż z lampy na sankach. Proszę o porady osób które mają temat już przećwiczony.
    Problemy na jakie się natknąłem:
    1. W lampie cały czas chodzi wspomaganie AF a chciałbym żeby AF było tylko z aparatu
    2. Przy ustawieniu pomiaru matrycowego i TTL BL pierwszy plan był prześwietlony - czy możecie poradzić jakieś swoje ustawienia ?
    3. Tak kombinacja przydaje się także na imprezach tylko wtedy chyba najlepiej robić wszystko na M ?

    będę wdzięczny za pomoc
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    1. Wyłączasz w menu lampy.
    2. Chyba sam musisz popróbować i zobaczyć jak i co, a blokadę AE po wciśnięciu języka spustu masz włączoną czy wyłączoną? Jeśli walisz np. na wprost to zawsze różnica ekspozycji pomiędzy pierwszym planem a resztą będzie duża. Odbijaj światło, szukaj naturalnych blend w sufitach, ścianach.
    3. Jak eksperymentuje to aparat mam w manualu, ale lampa zawsze w iTTL
    Ostatnio edytowane przez pgaik ; 26-04-2013 o 10:19
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  3. #3
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tolekolek Zobacz posta
    [...]2. Przy ustawieniu pomiaru matrycowego i TTL BL pierwszy plan był prześwietlony - czy możecie poradzić jakieś swoje ustawienia ?[..]
    TTL BL został opracowany do wykorzystania w sytuacji, kiedy drugi plan jest jaśniejszy od pierwszego. W takiej sytuacji pierwszy plan należy doświetlić z taką mocą, aby zrównoważyć oświetlenie pierwszego i drugiego planu

    Przykład z innego wątku, użyte wprawdzie dwie lampy SB 800 i Pixel King zamiast kabelka, ale TTL BL działa mi zawsze poprawnie i niezawodnie.
    1.

    A tak scena wygląda bez doświetlenia

    2.

    Aby prawidłowo doświetlić pierwszy plan w trybie TTL BL musisz prawidłowo dobrać ekspozycję dla drugiego planu, a pierwszym planem zajmie się lampa.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •