Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie Skaner filmów 135

    Witam, chciałbym się was poradzić odnośnie zakupu skanera do negatywów i slajdów 135.
    Kwota na wydanie to około 1000PLN.
    Co w tej cenie moglibyście polecić?
    Skany będą wykorzystywane do odbitek nie większych niż 30x20.

  2. #2

    Domyślnie

    Kup najtańszego epsą. Teraz to chyba V330. Nie widzę potrzeby wydawania kasy na bardziej wypasiony sprzęt.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, a czy skany przez ten skaner uzyskane będą porównywalne z obrazkami z powiedzmy 10cio lub 12sto megapixelowej matrycy? Oczywiście mam świadomość, że wpływ na to ma również stan samego negatywu.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja skanuję V300 z rozdzielczością 2400 dpi co daje obrazek ~8 Mpx. Można więcej, ale to już sztuczne pompowanie pikseli. To co dostaję nie jest to porównywalne z obrazkiem z matrycy. Negatyw ciągle spokojnie ma większą rozpiętość tonalną od matrycy, slajd porównywalną, zwłaszcza jeżeli chodzi o matryce 10-12 Mpx. Ostrość przy piksel peepingu jest gorsza w przypadku skanu, ale do wydruków 20 x 30 cm spokojnie wystarcza.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Rzeczowa odpowiedź, wielkie dzięki.

    Ps. Przemyślę jeszcze droższe modele epsona ze względu na to, że pomieszczą one na raz dwa paski negatywu, co przyśpieszy pracę.

  6. #6

    Domyślnie

    Z tego co koledzy piszą, te lepsze epsą lepiej się jednak sprawdzają przy filmach 120 i szitkach niż przy mikrofilmie, zatem się dobrze zastanów.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Rozumiem, że mikrofilm to film 135 i lepiej sobie z nim radzą tańsze epsony?

    Ewentualnie jeżeli wiesz w jakim temacie/poście o tym wspominali to chętnie poczytam ten temat.

  8. #8

    Domyślnie

    Tak mikrofilm to film 135 czy też 35 mm.
    Czy lepiej, tego w 100% nie wiem, ale tak piszą ludzie, którzy się z v300 przesiedli na v500 czy wyżej.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Ok w takim razie nie będę kombinował a zaoszczędzoną kasę wydam na velvie 100.

    Jeżeli dobrze pamiętam to udzieliłeś mi również rzeczowych rad w innym temacie. Wielkie dzięki. Bardzo pomagasz.

  10. #10

    Domyślnie

    jak ylko negatywy i slajdy 35 to moze jakas uzywke tylko do tego?
    jakosc i praca zdecydowanie lepsza
    minolta, nikon, canon na allegro albo ebay

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •