Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Szkło do krajobrazu

    Witam,

    Mam problem z wyborem szkła pod FX do krajobrazu. Długo myślałem o nikkorze 14-24 2.8 ale tam jest problem z używaniem filtrów no i nie wiem czy światło 2.8 jest mi przy krajobrazie potrzebny raczej nie. Więc mam nadzieję że mi coś podpowiecie co poza tym nikkorem mogłoby być dobre.
    bieluś

  2. #2

    Domyślnie

    N16-35/4vr + 70-300vr.



  3. #3

    Domyślnie

    Stary nikkor 18-35, tamron 17-35, sigma 17-35
    Albo coś małego i poręcznego jak nikkor 20/2,8 - miałem kiedyś, bardzo fajne malutkie szkiełko

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  4. #4

    Domyślnie

    A czy nikkor 16-35 albo nikkor 18-35 to nie za wązko jak do krajobrazu?? no i jak tam z możliwością założenia filtrów w przyszłości myślę o systemie cokin ale mimo wszystko polar będzie kołowy nakręcany bo te są ponoć lepsze niż te w systemie cokin.
    bieluś

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar Undertaker
    Dołączył
    01 2013
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    16

    Domyślnie

    Stałem niedawno przed podobnym wyborem. Brałem pod uwagę nowe 18-35, 16-35, 14-24 i 17-35. 18-35 to chyba za wąsko będzie, kiedyś miałem 10-20 na DX i czasami i tak maiłem za dużo mm. Z sampli które oglądałem powiem szczerze, że 17-35 wypadł moim zdaniem słabo pod względem rozdzielczości, poza tym też wolałbym coś krótszego. W 14-24 niestety ciężko z filtrami będzie i cena dla mnie była troszkę za wysoka. Postawiłem na 16-35, jutro powinien u mnie być, mam nadzieje, że to był dobry wybór (na pewno był). Jeśli chcesz używać filtrów to ja brałbym 16-35/4 VR.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za post, jak tylko będziesz miał okazje wypróbować to daj znać jak się szkło sprawuje, a gdzie zakupiłeś szkiełko?
    bieluś

  7. #7

    Domyślnie

    Ja używam N16-35/4 od dwóch i pół roku. Oczywiście na FX. Do krajobrazów polecam jak najbardziej. Ewentualnie, jeśli lubisz bardzo szeroko, to weź pod lupę Sigmę 12-24. Co prawda ciemna i nie założysz filtrów, ale za to 12mm urywa podwozie.



  8. #8

    Domyślnie

    Myślałem o tej sigmie, ale no właśnie jest małe ale, chodzi mi o stosowanie w przyszłości filtrów i pod to chciałbym dostosować szkło zależy mi oczywiście o cenie szkła adekwatnej do jakości no i żeby to szkło już było wystarczające pod krajobraz. Powiedz jak Ci się spisuje ten nikkor 16-35? Warto go brać?
    bieluś

  9. #9

    Domyślnie

    manualny nikkor 20mm f3,5
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bieluś Zobacz posta
    Powiedz jak Ci się spisuje ten nikkor 16-35? Warto go brać?
    Mówiąc krótko - warto. To dobre szkło do krajobrazu. Najszersze chyba na rynku, które posiada gwint na filtr. Jeśli chodzi o mnie, to ma jedną wadę - "tylko" 16mm na dole. Ale ja mam hopla na punkcie ultraszerokości.
    Wspomnę jeszcze o jednym, istotnym minusie (choć nie dotyczy to fotografii krajobrazu), to szkło charakteryzuje się zauważalną dystorsją na szerokim końcu. Co prawda w postprocesie usuwa się ją jednym kliknięciem, ale warto o tym wiedzieć.

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    manualny nikkor 20mm f3,5
    20mm, to zdecydowanie zbyt wąsko, przynajmniej jeśli chodzi o moją skromną osobę



Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •