Close

Strona 368 z 371 PierwszyPierwszy ... 268318358366367368369370 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 671 do 3 680 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3671

    Domyślnie

    Uff, dawno mnie tu nie było

    16k to żaden przebieg, moje aparaty miały/mają:

    NX300 - około 50k zanim go sprzedałem
    NX500 - około 40-50k zanim go sprzedałem
    NX1 #1 - około 150k
    NX1 #2 - około 200k
    NX1 #3 - około 250k

    I z żadnym z nich nie mam żadnych zastrzeżeń do pracy migawki. W jednym z NX1 przestał działać kołowrotek. We wszystkich zdarzyło się już że zaciął się spust migawki (na szczęście łatwo i tanio da się to naprawić) We wszystkich zdarza się czasami (rzadko) że pokrętło PASM się "krzaczy" - czasami trzeba 2-3 razy przełączyć tryb żeby ustawić właściwy, bo nie załapuje tak jak powinno. Ale jak już wspomniałem - rzadko się tak dzieje. O ile dobrze pamiętam zdarzało się to i w NX300 i w NX500, zatem może to być po prostu kwestia zastosowanych pokręteł/styków (co potwierdzałyby wypowiedzi innych użytkowników NX)
    Natomiast co do migawki - 16k, o ile jest to rzeczywisty przebieg - brałbym w ciemno
    ---
    Sprzętowy heretyk

  2. #3672

    Domyślnie

    Dzięki piękne, a w obiektywie typu 16-50 tym płaskim coś się psuje?

  3. #3673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Dzięki piękne, a w obiektywie typu 16-50 tym płaskim coś się psuje?
    Nie ma sprawy
    Co do 16-50 PZ - nie podpowiem, miałem go, ale dla mnie był za ciemny (bo już byłem zepsuty przez 16-50S ) i w ogóle ten zoom elektryczny mi nie podchodził Ponoć sprawdza się to świetnie w filmowaniu, ale ja nie filmuję. Na pewno jego zaletą są rozmiary - jest nieduży, a obrazek daje całkiem przyjemny (zresztą - w systemie NX nie spotkałem się jeszcze z jakimś złym szkłem, za to spotkałem się z wybitnymi i to nie raz ) 16-50PZ miałem krótko, zatem nie jestem za specjalnie powiedzieć o nim ani nic złego, ani nie spędziłem z nim tyle by móc go jakoś specjalnie wychwalać
    ---
    Sprzętowy heretyk

  4. #3674

    Domyślnie

    @yugolex jeszcze raz wielkie dzięki :_

    właśnie mnie nie zależy na filmach, ale na fotach i na małym rozmiarze

    Kupuję właśnie NX500 mam nadzieję, że nie zajechany We wtorek powinien być u mnie.

    Oprócz mojego wycałowanego, wychuchanego, wypieszczonego Nikona D750 (ja go naprawdę kocham i całuję w obudowę i gumy - ten aparat jest cudowny ) i całego plecora szkieł, ten Samsung ma być zawsze ze mną jako aparat który będę miał zawsze przy sobie
    Nie mogę się doczekać już, miałem NX300, pokochałem, ale obrazek trochę mi nie pasował, NX500 o niebo lepszy więc po tych paru latach znów wyjście z domu tylko z aparatem

    Niestety, komórki to nie to. Fajnie, że mają bajery typu jasne zdjęcia w nocy, ale przetwarzanie obrazu to jakaś ch....jnia. Mozajki w miejsce tekstur to nie moja bajka.


    Kurczaki ciekawe Nie no normalnie nie mogę się doczekać już jak mi ten pan wyśle ten aparat

  5. #3675

    Domyślnie

    Kurczę mam już tego Złotego Graala, ale niech mi ktoś napisze, jak się odkręca obiektyw???

  6. #3676

    Domyślnie

    Edytować nie mogę, w instrukcji aparatu nic nie ma, a jest dokładnie odwrotnie niż w Nikonie

  7. #3677

    Domyślnie

    Aparat zostaje ze mną do końca życia. Mam pytania

    1. Nie da się zrobić liter większych na wyświetlaczu?
    2. Czy nie da się aby miarka ekspozycji na dole pokazywała cały czas o ile niedoświetlony jest kadr?

    3. Gdzie można kupić w dobrej cenie jakąś 20-stkę czy 30-stkę do niego?

  8. #3678
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta

    3. Gdzie można kupić w dobrej cenie jakąś 20-stkę czy 30-stkę do niego?
    W Korei

  9. #3679

    Domyślnie

    A gdzieś bliżej? Zostaje chyba OLX tak jak i aparat, trzeba będzie polować.

    A co do tej marki to da się coś zrobić?
    W Nikonie mamy tak, że jeśli w trybie PSAM kręcimy czasem albo przesłoną, to jak niedoświetlimy lub niedoświetlimy to miarka pokazuje o ile mamy mniej lub więcej światła.
    A tutaj jest tak, że jak zaczynam niedoświetlać, to miarka stoi w miejscu tylko czas lub przesłona zmienia się na czerwono.
    Ona działa tak tylko w trybie M, a da się by działała w PSA?
    Ostatnio edytowane przez Śprotek ; 09-08-2020 o 07:04

  10. #3680

    Domyślnie

    Ludkowie kochani, nie mą ktoś z was przypadkiem 50-200 w dobrym stanie i rozsądnej cenie do sprzedania?
    Albo jakichś naleśników?

Strona 368 z 371 PierwszyPierwszy ... 268318358366367368369370 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •