Close

Strona 357 z 371 PierwszyPierwszy ... 257307347355356357358359367 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 561 do 3 570 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3561

    Domyślnie

    Nie, nie znam tych nowych lamp chińskiej produkcji, poza Meike MK-900, która jest nędzną kopią SB-900, i która nie nie spełnia podstawowego wymagania: własnego sensora automatyki. SB-28 ma go. Quadralite - nie wiem, ale nie sądzę. Teraz mało która lampa go ma, większość bazuje na pomiarze błysku TTL, oczywiście z dedykacją do danego aparatu.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  2. #3562
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Chyba nie ma nic z samsungowym ttl, ja swego czasu czekałem na Meike MK-320 ale nie doczekałem się pojawienia.

  3. #3563

    Domyślnie

    Cześć,
    jestem z tych raczej czytających niż piszących i wielokrotnie zaglądałem na wątki nx300 i nx500 - przeważnie smutny że nikt nic nie pisze :/
    Z systemem NX łączy mnie dłuższy "romans" i sporo zarejestrowanych wspomnień rodzinnych - niektóre już nie do powtórzenia
    stąd sentyment i smutek że wątki nie żyją tak jak dawniej. Miałem nx300, mam nx1000 i nx500.
    W związku z tym że w marcu przechodzę na jedynego godnego następcę mojego ukochanego NX500 - czyli A7iii
    i ponieważ jest to BARDZO kosztowna zmiana biję się z myślami ale muszę rozstać się z NX500 (zostawiam sobie Nx1000 i 16-50 PZ)
    W związku z tym będę sprzedawał następujące rzeczy:
    (nie wiem czy można w takim wątku pisać,
    ale to nie oferta tylko luźna myśl, w razie czego doprecyzuję)

    - Lampa SEF220A
    - korpus NX500 - komplet z lampą SEF-8A (zrobiłem nim 16558 zdjęć - jest możliwość dokładnego sprawdzenia, zdjęcia rodzinne w domu kupiony w kwietniu 2016)
    - Samsung 30mm 2.0
    - Samyang 8 mm f/2.8 UMC Fisheye
    Wszystko poza lampą bez rys, bez wad, optyka czysta, aparat jak nowy - ekran i korpus nie ma nawet mikrorysek,
    to wynika ze sposobu użytkowania i dbałości o sprzęt (aparat mam albo w dłoni albo jest w miękkim etui i w torbie)

    Lampa jako jedyna była kupiona używana ma rysy i ślady użytkowania.

    Sprzętu jeszcze nigdzie nie wystawiłem (nie ukrywam że zwlekam - ale żona sprowadzi mnie niedługo na ziemię

    Teraz mam czyste sumienie mogę w domu powiedzieć że staram się sprzedać
    Gdyby ktoś był zainteresowany to śmiało.

  4. #3564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubaserek Zobacz posta
    Znalazłem Nikona sb-28 w bardzo dobrej cenie. Waham się jeszcze bo gdzieś wyczytałem,że Quadralite Stroboss 36 by pasował. Posiadasz może wiedzę w tym temacie?
    Stroboss będzie działał tylko w manualu. Nie ma wersji z TTL-em do Samsunga, a już tym bardziej z automatyką własną.
    Bodaj jedynym modelem niefirmowym, dostępnym jako nowy i zgodnym z Samsungiem jest Metz Mecablitz 44 AF-2.

    Ale na Twoim miejscu brałbym tę SB-28, bo nawet jeśli zmienisz system, to lampę wykorzystasz z każdym innym aparatem.

  5. #3565

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zielik Zobacz posta
    Cześć,
    jestem z tych raczej czytających niż piszących i wielokrotnie zaglądałem na wątki nx300 i nx500 - przeważnie smutny że nikt nic nie pisze :/
    Z systemem NX łączy mnie dłuższy "romans" i sporo zarejestrowanych wspomnień rodzinnych - niektóre już nie do powtórzenia
    stąd sentyment i smutek że wątki nie żyją tak jak dawniej. Miałem nx300, mam nx1000 i nx500.
    W związku z tym że w marcu przechodzę na jedynego godnego następcę mojego ukochanego NX500 - czyli A7iii
    i ponieważ jest to BARDZO kosztowna zmiana biję się z myślami ale muszę rozstać się z NX500 (zostawiam sobie Nx1000 i 16-50 PZ)
    W związku z tym będę sprzedawał następujące rzeczy:
    (nie wiem czy można w takim wątku pisać,
    ale to nie oferta tylko luźna myśl, w razie czego doprecyzuję)

    - Lampa SEF220A
    - korpus NX500 - komplet z lampą SEF-8A (zrobiłem nim 16558 zdjęć - jest możliwość dokładnego sprawdzenia, zdjęcia rodzinne w domu kupiony w kwietniu 2016)
    - Samsung 30mm 2.0
    - Samyang 8 mm f/2.8 UMC Fisheye
    Wszystko poza lampą bez rys, bez wad, optyka czysta, aparat jak nowy - ekran i korpus nie ma nawet mikrorysek,
    to wynika ze sposobu użytkowania i dbałości o sprzęt (aparat mam albo w dłoni albo jest w miękkim etui i w torbie)

    Lampa jako jedyna była kupiona używana ma rysy i ślady użytkowania.

    Sprzętu jeszcze nigdzie nie wystawiłem (nie ukrywam że zwlekam - ale żona sprowadzi mnie niedługo na ziemię

    Teraz mam czyste sumienie mogę w domu powiedzieć że staram się sprzedać
    Gdyby ktoś był zainteresowany to śmiało.
    Napisz do mnie proszę na mail: Jakub_seroczynski@wp.pl. Myślę,że coś wezmę

  6. #3566

    Domyślnie

    W moim obiektywie 50-200mm (pierwsza wersja) body NX300 pokazywało wersję oprogramowania tego obiektywu 1.1, zaktualizowałem do nowszej 1.2 - zresztą podobnie zrobiłem aktualizację dla 18-55mm (pierwsza wersja). Co zmienia zazwyczaj taka zmiana oprogramowania obiektywu (nie pytam o te konkretnie obiektywy bo chyba brak szczegółowych informacji dostępnych na ten temat)? Czy zmiana oprogramowania jest już na stałe zaprogramowana w obiektywie czy tylko w tym jednym body?

  7. #3567
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Obiektyw ma swoją elektronikę i tam ładujesz oprogramowanie przez aparat, co daje aktualizacja zawsze jest podane w opisie do aktualizacji na oficjalnej stronie.

  8. #3568

    Domyślnie

    Dziękuję, faktycznie informacje te są na stronie, choć trochę ukryte. w moim przypadku zmiany niosą ze sobą:
    " 18-55mm-I (v1.20), 18-55mm-II_iFn (v1.10), 20-50mm-I (v1.10), 20-50mm-II (v1.00), 20mm (v1.10), 50-200mm-I (v1.2), 50-200mm-II_iFn (v1.10)
    - Change the sense of rotation for MF Ring. (Opposite position)
    - Reduce the Current consumption when lens operated.
    - Improved infinity AF(Auto Focus) accuracy at fireworks mode
    ."

    Czyli m.in zaoszczędzę trochę prądu.

  9. #3569

    Domyślnie

    Aktualizacje oprogramowania obiektywów zwykle coś tam poprawiają.
    Aktualizacje oprogramowania aparatów bywają niezbędne, by nowy obiektyw w ogóle działał w starym aparacie. Np. w firmware niektórych starych modeli aparatów dodano obsługę obiektywów 60 i 85 mm, jeśli dobrze pamiętam.

  10. #3570

    Domyślnie

    W nx300 i nx5 mam aktualne oprogramowanie aparatu. Czy w nx5 można sprawdzić przebieg migawki, komuś się to udało? W nx300 wiem jak to się robi, a sposobu na sprawdzenie w nx5 nie znalazłem.
    Ostatnio edytowane przez Feng ; 22-01-2019 o 16:57

Strona 357 z 371 PierwszyPierwszy ... 257307347355356357358359367 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •