Close

Strona 1 z 371 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #1

    Domyślnie Samsung NX 300

    Matryca 20 megapixeli, hybrydowy AF. duży 3.3 cala Amoled Tilt touch screen, Wi-Fi Dual Band. 1/8000 sec. 9 fps 3D Still and movie.

    Samsung ambitnie podchodzi do swoich zabawek. Odkąd zamknęli Jessopsa nie mam gdzie potestowac, szkoda

    Link: http://www.very.co.uk/samsung-nx300-...totalResults=1

    Review: http://reviews.cnet.co.uk/compact-di...view-50010873/
    Ostatnio edytowane przez Cosnek ; 23-04-2013 o 18:04 Powód: Link

  2. #2

    Domyślnie

    Jedzie do mnie na testy, jutro będę go miał z obiektywami 12-24 i nowym 50-200. Jak chcesz się czegoś dowiedzieć, to pisz. Postaram się wrzucić jakieś sample.

    Wcześniej testowałem NX20 z 30mm f/2 i 18-55 i to są naprawdę rewelacyjne sprzęty. Szkoda, że w Polsce tak mało popularne.
    to be a rock and not to roll

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez M. Wadowski Zobacz posta
    Odkąd zamknęli Jessopsa nie mam gdzie potestowac, szkoda
    Jessops wrocil, nawet otworzyli juz kilka sklepow
    http://www.jessops.com/storefinder/
    NEX- 5R

  4. #4

    Domyślnie

    Na optycznych pojawiły się właśnie fotki przykładowe ze szkielkiem 45 1.8
    http://www.optyczne.pl/5793-nowość-S..._zdjęcia.html
    Dominik
    Fujifilm X10 | D90 | S 10-20 | T 28-75 | N 70-300 VR | N 35 | Metz 58 AF1 | Metz 48 AF1 l Lensbaby
    flickr

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drdln Zobacz posta
    Jedzie do mnie na testy, jutro będę go miał z obiektywami 12-24 i nowym 50-200. Jak chcesz się czegoś dowiedzieć, to pisz.
    Najciekawszy gadget to 3D, nie wiem na jakiej zasadzie bedzie dzialal bo jest kilka roznych "patentow".


    Otworzyli kilka Jessopsow, to fajnie. Szkoda ze w Londynie tylko jeden i to na Oxford Street, miejsce dobre dla tyrystow. Stare czasy kiedy sklepów foto było mnóstwo już się pewnie nie wrócą...

  6. #6

    Domyślnie

    http://www.fotomaniak.pl/63721/samsu...inia-wrazenia/ tu jest wyjaśnienie działania tego 3D
    to be a rock and not to roll

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez M. Wadowski Zobacz posta
    Stare czasy kiedy sklepów foto było mnóstwo już się pewnie nie wrócą...
    Stare czasy nigdy już nie wrócą, kiedyś nie było internetu wiec sklepy stacjonarne funkcjonowały, teraz sprzedaż przez internet kwitnie ze hoho mało ktory sklep stacjonarny wytrzyma taką konkurencję, to jest prosta kalkulacja i tyle

  8. #8

    Domyślnie

    No i mam. Przyjechał z obiektywami 18-55 OIS II, 50-200 OIS III i z najciekawszym dla mnie 12-24.
    Dostałem aparat w kolorze białym, obiektywy też są białe i całość po prostu ocieka lansem. Czarne pierścienie na białych obiektywach kojarzą się trochę z canonowską 70-200L. Fajnie wyglądają metalowe wstawki na body, w tym cały górny i dolny panel obudowy. Aktualizuję właśnie firmware aparatu, bo wczoraj wyszedł nowy.

    Pierwsze wrażenia na szybko: bardzo fajny, duży, dotykowy i uchylany ekranik. Odchyla się w płaszczyźnie góra-doł, jak w Nexach, co mi bardzo odpowiada (nie lubię rozwiązania z jednym przegubem u dołu lub z boku). Jest focus peaking. Jest WiFi i masa opcji z tym związanych, np. przesyłanie zdjęć na telewizory Smart TV, albo wykorzystywanie smartfona/tabletu jako zewnętrznego ekraniku (być może fajna opcja do studia). Wbudowanej lampy nie ma, jest za to gorąca stopka. W pudełku jest mała doczepiana lampka, coś jak w Nexach. Na korpusie przycisków jest mniej więcej tyle, co w Nexie 5R (+ kółko nastaw i kółko trybów). Zdjęć na razie zrobiłem mało, ale już widzę, że stabilizacja w obiektywach działa super. Generalnie wygląda mi to na konkretny aparat, którym będzie się przyjemnie fociło.

    Z ciekawostek:
    - w pudełku jako gratis jest Lightroom 4
    - aparat ładuje się tak jak smartfona, poprzez kabel USB, z komputera lub z gniazdka (jest zasilacz sieciowy). Nie ma zewnętrznej ładowarki do baterii. Ale samą baterię można wyjąć i np. włożyć drugą
    - dioda wspomagająca AF jest wściekle zielona i strasznie denerwująca.
    Ostatnio edytowane przez drdln ; 24-04-2013 o 15:48
    to be a rock and not to roll

  9. #9

    Domyślnie

    Lightroom 4 trial czy pełna wersja?

  10. #10

    Domyślnie

    Pełna wersja, z serialem, przy serialu jest dopisek "Lightroom RET". Na płycie jest dopisek, że program dołączony był do zestawu z Samsungiem NX300 i nie może być sprzedawany osobno.

    Edit: jeszcze dodam, że Lightroom jest u mnie w pudełku z kitem (NX300 + 18-55). Nie mam pojęcia, czy przy zakupie samego aparatu też dają LR, ale z tego co czytam w internecie, to chyba tak.
    Ostatnio edytowane przez drdln ; 24-04-2013 o 16:14
    to be a rock and not to roll

Strona 1 z 371 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •