Close

Strona 363 z 371 PierwszyPierwszy ... 263313353361362363364365 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 621 do 3 630 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3621
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2019
    Miasto
    Kurpiowszczyzna
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dodatkowe pytanie to jaki zamiennik baterii do nx300 polecacie sprawdzony. Zamówiłem firmy Newell ale jak się okazało nie jest już dostępny.

  2. #3622

    Domyślnie

    Myślę, że musisz łapać co jeszcze jest dostępne, bez oglądania się na markę. Szukaj może Duracell, Hama, Ansmann, jeśli się uda.
    Jeśli jest jeszcze jakiś wybór, to trzymałbym się z dala od takich z podaną pojemnością rzędu 2000 mAh czy więcej, bo to oczywista ściema. Oryginał ma 1130 i więcej się nie da upchnąć.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #3623
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2019
    Miasto
    Kurpiowszczyzna
    Posty
    17

    Domyślnie

    Zamówiłem na allegro baterię. Sprzedawca twierdzi ze jest na ogniwach Duracell.

  4. #3624
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2019
    Miasto
    Kurpiowszczyzna
    Posty
    17

    Domyślnie

    Na androidzie 9 aplikacja samsung smart Camera nie łączy się aparatem. Macie jakąś alternatywę żeby przesłać pliki przez wifi na smartfon z androidem 9?

  5. #3625

    Domyślnie

    Jesteś za bardzo zaawansowany...
    Samsung przestał robić cokolwiek związanego z aparatami już parę lat temu, więc raczej nie spodziewałbym się teraz aktualizacji oprogramowania.

    A co do baterii i tego, co mówią sprzedawcy, to byłbym sceptyczny. Sprzedawcy mówią to, co klienci chcą usłyszeć. Producenci na etykietach drukują jakieś nieprawdopodobne pojemności, rzędu np. 2900 mAh na odpowiedniku akumulatora, który ma np. 1500 czy 1700. Papier jest cierpliwy, napisać sobie można wszystko.
    Dlatego wierzyłbym tylko produktom renomowanych marek - poza oryginalnymi, takim jak Hama, Haehnel, Duracell, Patona i może jeszcze kilka. Sygnałem ostrzegawczym jest na pewno drastycznie zawyżona, nierealna pojemność.
    Problem w tym, że akumulatory oryginalne są masowo wręcz podrabiane, więc oryginały trzeba kupować z pewnego źródła.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #3626
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2019
    Miasto
    Kurpiowszczyzna
    Posty
    17

    Domyślnie

    Kupiłem baterię o pojemności 1030mAh podobno ma być na ogniwach Duracell.

  7. #3627

    Domyślnie

    No pisałeś, ale czy sama bateria jest firmowana Duracell? Bo - przepraszam za szczerość - opowieści sprzedawców to często bajki. Każdy może sobie powiedzieć lub napisać cokolwiek.

    W dobie powszechności podróbek trudno wierzyć komukolwiek, może z wyjątkiem sklepów, mających status oficjalnego sprzedawcy. W sieci sprzedaje się mnóstwo podróbek, a akumulatory i karty pamięci są bodaj na pierwszym miejscu. Oczywiście wątpię, by ktoś - zwłaszcza teraz - sprzedawał podróbki akumulatorów Samsunga NX, ale inne firmy są podrabiane na potęgę, a nie jest to trudne choćby dlatego, że oryginalne akumulatory firmowane przez producenta aparatu często pochodzą jednocześnie z kilku różnych fabryk różnych faktycznych producentów i różnią się trochę wyglądem, więc sama różnica w wyglądzie nie jest jeszcze podstawą do podejrzewania, że jeden z egzemplarzy jest podróbką. Klient jest tu naprawdę na przegranej pozycji.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #3628
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2019
    Miasto
    Kurpiowszczyzna
    Posty
    17

    Domyślnie

    Niestety nie jest firmowana Duracell. Mogę tylko wierzyć w zapewnienia sprzedawcy lub nie. Nie ma jednak dużego wyboru więc brałem taką jaka jest dostępna na allegro.

  9. #3629

    Domyślnie

    No i dobrze. Najwyżej będzie trochę gorsza od oryginału.
    Kiedyś sprawdzałem pojemność różnych akumulatorów różnych firm do różnych aparatów poprzez nagrywanie filmów do oporu, do rozładowania akumulatora, i porównywałem łączny czas nagrań na akumulatorze firmowym z czasem nagrań na akumulatorach niefirmowych w tym samym aparacie - i wyszło mi, że przeciętnie rzeczywista pojemność akumulatorów niefirmowych wynosi ok. 70% pojemności firmowego odpowiednika - i dotyczyło to zarówno "markowych" odpowiedników, jak Newell czy Hama, jak i zupełnie niemarkowych. Tak czy tak, wychodziło mi ok. 70%. Co nie jest złe, biorąc pod uwagę różnicę ceny.
    Tyle, że - z mojego doświadczenia - w przypadku użycia akumulatorów niefirmowych, a zwłaszcza tych zupełnie niemarkowych - aparaty niezbyt dokładnie wskazują stan naładowania akumulatora, który potrafi nagle spaść z pełnego naładowania do zera na przestrzeni kilku zdjęć.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  10. #3630

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    No i dobrze. Najwyżej będzie trochę gorsza od oryginału.
    Kiedyś sprawdzałem pojemność różnych akumulatorów różnych firm do różnych aparatów poprzez nagrywanie filmów do oporu, do rozładowania akumulatora, i porównywałem łączny czas nagrań na akumulatorze firmowym z czasem nagrań na akumulatorach niefirmowych w tym samym aparacie - i wyszło mi, że przeciętnie rzeczywista pojemność akumulatorów niefirmowych wynosi ok. 70% pojemności firmowego odpowiednika - i dotyczyło to zarówno "markowych" odpowiedników, jak Newell czy Hama, jak i zupełnie niemarkowych. Tak czy tak, wychodziło mi ok. 70%. Co nie jest złe, biorąc pod uwagę różnicę ceny.
    Tyle, że - z mojego doświadczenia - w przypadku użycia akumulatorów niefirmowych, a zwłaszcza tych zupełnie niemarkowych - aparaty niezbyt dokładnie wskazują stan naładowania akumulatora, który potrafi nagle spaść z pełnego naładowania do zera na przestrzeni kilku zdjęć.
    Ja kupiłem kiedyś zamiennik i było to 50%, nawet może troche mniej. Ale teraz nie wiadomo czy to kwestia złego przechowywania czy faktycznie marnej pojemności.

Strona 363 z 371 PierwszyPierwszy ... 263313353361362363364365 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •