Close

Strona 369 z 371 PierwszyPierwszy ... 269319359367368369370371 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 681 do 3 690 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3681

    Domyślnie

    Kupiłem sobie do roboty 18 - 200 mm. Ależ on jest tragiczny optycznie, ale fotki da się zrobić. Wszystkie poniższe wykonane na 200 mm.
    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	405,5 KB
ID:	43426
    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	409,0 KB
ID:	43427
    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	232,5 KB
ID:	43428
    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	243,7 KB
ID:	43429
    5.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	351,0 KB
ID:	43430
    6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	61.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	206,5 KB
ID:	43431
    Ostatnio edytowane przez Michał M ; 22-09-2020 o 22:05

  2. #3682

    Domyślnie

    Słuchajcie, jak wygląda współpraca z obiektywami przez M42? Jest powiększenie przy kręceniu ostrością i focus peaking?

  3. #3683

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Słuchajcie, jak wygląda współpraca z obiektywami przez M42? Jest powiększenie przy kręceniu ostrością i focus peaking?
    wystarczy wspisac nx500 focus peaking i masz cała dyskusje na ten temat w 1 pojawiającym się linku. Odrobinę wysiłku

  4. #3684

    Domyślnie

    Masz rację, chociaż nie używam wyszukiwarki wielkiego brata, a w sieci sporo szumu zamiast rzetelnych informacji.

    Chodzi mi szczególnie o powiększenie, jak się manualnie ostrzy obiektywem NX, to aparat powiększa centrum kadru. Czy jak kręcę przez przejściówkę ostrością na obiektywie m42 to aparat też mi powiększy centrum kadru? Bo to rewelacyjnie ułatwia ostrzenie. Kombinuję jakiego Heliosa do portretu ale bez tego powiększenia nie będzie to miało sensu.

  5. #3685
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A skąd będzie wiedział co i komu kręcisz ?
    Powiększenie dajesz pod guzik.

  6. #3686

    Domyślnie

    @koesh W sumie racja, skąd by wiedział Mógłby przez to, że jak kręcę to się ostrość zmienia i na te zmiany ostrości mógłby reagować.
    Spróbuję zamówić jakąś przejściówkę na Allegro, znajdę coś fajnego z bokehem pod m42 i zobaczymy, najwyżej zwrócę

    A z innej beczki, nie ma jakiejś modyfikacji, żeby cyfry na wyświetlaczu były ciut większe?

  7. #3687

    Domyślnie

    Trzeba przycisk OK nacisnąć, gdy aparat nie wie, że kręcisz.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez yugolex Zobacz posta
    Uff, dawno mnie tu nie było
    (...)
    W jednym z NX1 przestał działać kołowrotek. We wszystkich zdarzyło się już że zaciął się spust migawki (na szczęście łatwo i tanio da się to naprawić) We wszystkich zdarza się czasami (rzadko) że pokrętło PASM się "krzaczy" - czasami trzeba 2-3 razy przełączyć tryb żeby ustawić właściwy, bo nie załapuje tak jak powinno. Ale jak już wspomniałem - rzadko się tak dzieje. O ile dobrze pamiętam zdarzało się to i w NX300 i w NX500, zatem może to być po prostu kwestia zastosowanych pokręteł/styków (co potwierdzałyby wypowiedzi innych użytkowników NX)
    Dawno mnie tu nie było.
    Potwierdzam - wytrzymałość styków w Samsungach NX nie jest najlepsza. Pokrętła i gałki trybów potrafią niestety zawodzić i źle kontaktować.
    Rada: kupić NX2000. On ma prawie wszystko sterowane ekranem dotykowym.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #3688

    Domyślnie

    Mi ostatnio kit zaczął szaleć. Nie ustawiał ostrości. Już myślałem, że przyszedł jego czas. Kiedy go odpiąłem w oczy rzuciły się wytarte styki na obiektywie. Wystarczyło je przetrzeć i wszystkie problemy znikły.


  9. #3689

    Domyślnie

    Jestem absolutnie zakochany w nx500
    Mam do Was kolejne pytania, da się zrobić tak by na wizjerze w trakcie kadrowania nic nie było?
    Czy da się ustawić krok przesłony i czasu na 1/2 eV żeby nie kręcić tak tą gałką?
    Czy da się ustawić aparat tak, żeby przesłona ustawiała się za pomocą pierścienia na obiektywie?

  10. #3690

    Domyślnie

    Przecież nx500 nie ma wizjera, ale pewnie chodzi o ekran.

Strona 369 z 371 PierwszyPierwszy ... 269319359367368369370371 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •