Close

Strona 101 z 371 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151201 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #1001

    Domyślnie

    Dla mnie wadą lustrzanek jest ich waga,niestety mam problemy z kregosłupem (nie tym moralnym) i to decyduje.Na onczas pozbyłem się całego ciężkiego sprzętu nikona i zakupiłem soniacza plastik-fantastik HX300 który oprócz tego,że robił takie trochę dziwne zdjęcia to miał jedną zasadniczą wadę - ne był lustrzanką. Wróciłem do nikona ale kupiłem lekkiego d5100,że też wcześniej nie pomyślałem o bezlusterkowcach :[ W konu trafiłem na siamsiunga i praktycznie nikon nie wyłazi z torby.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  2. #1002

    Domyślnie

    Szkoda Waldek. Medycyna idzie do przodu, może za jakiś czas będziesz mógł i do luster wrócić.

    Na szczęście zdrowie jeszcze pozwala na tyle, że ani waga ani gabaryty lustrzanek mi nie przeszkadzają.

    Czasem z lustrem nie ma się co po prostu pchać, żeby niepotrzebnie nie obsorbować rodziny. Jak wezmę bezlusterkowca to nikt na mnie tak nie zwraca uwagi. Łatwiej o bardziej naturalne, codzienne zdjęcia.
    Druga sprawa - obiektywy - do NX mogę podpiąć wszystko.

    Ale teraz dzieciak się coraz szybciej porusza, będzie trzeba częściej spoglądać w stronę lustra
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  3. #1003

  4. #1004

    Domyślnie

    W przyszły weekend wybieram się na Klimczoka to i jakieś foty strzelę.Wczoraj wybrałem się do opolskiego Zoo i muszę stwierdzić,że to w Chorzowie nie umywa się od tego w Opolu.
    Sporo fotek zrobiłem ale bardziej rodzinnie, tu dwie fotki ale zastrzegam,że gość na pierwszej do rodziny nie należy:

    tu iso 1250 bez lampy z ręki czas 1/40 jpg

    panorama fokarium zrobiona programem nx300 tylko zmniejszona

    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  5. #1005

    Domyślnie

    Nieoficjalne wróbelki zaćwierkały, że być może w kolejnych aparatach serii NX pojawi się stabilizacja matrycy, dzięki czemu stabilizacja działałaby z dowolnym obiektywem. Czyżby miał to być jakiś ogólniejszy "trynd"?
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #1006

    Domyślnie

    Fajnie jakby była. Bardziej zależy mi jednak na tym, żeby następca NX500 wyszedł jak najszybciej. Najlepiej jeszcze w tym roku. Żeby NX500 ztaniał do poziomu NX300.

    Pytanko, ile czasu po premierze NX300 była premiera NX500 w Polsce?
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  7. #1007

    Domyślnie

    Myślę, że nieprędko pojawi się coś nowego. NX3000 pojawił się stosunkowo niedawno i raczej na pewno nie zostanie szybko wymieniony, NX500 wypuszczono dopiero co, myślę, że następnym aparatem będzie coś w rodzaju NX50, czyli następca NX30 z wnętrznościami NX500 i wizjerem, ale nie tak wypasiony, jak NX1.
    Od NX300 do NX500 minęły równe 2 lata. NX300 pokazano w styczniu 2013.
    Jeśli więc ta plotka miałaby być prawdziwa, to pewnie nie wcześniej niż gdzieś za półtora roku.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #1008

    Domyślnie

    Stabilizacja matrycy to by było coś fajnego.Pewnie szkła mogłyby być trochę tańsze (może)poprzedniego nx1100 kupiłem z obiektywem 20-50 który nie miał stabilizacji i o ile przy robieniu zdjęć to mi nie przeszkadzało to już przy filmowaniu tak dlatego dokupiłem do niego 18-55 a w efekcie później kupiłem nx300 z tym obiektywem.Fakt przyznać trzeba,że stabilizacja w 18-55 mistrzostwa świata nie osiąga
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  9. #1009

    Domyślnie

    Firmy lansujące stabilizację w obiektywach (Nikon, Canon, Panasonic, Samsung) twierdzą, że stabilizacja w obiektywie jest skuteczniejsza od stabilizacji matrycy, bo jest robiona pod konkretny obiektyw.
    Zwolennicy stabilizacji matrycy (Pentax, Sony, Olympus) twierdzą, że ruchome soczewki w obiektywach powodują pogorszenie jakości optycznej (no bo siłą rzeczy decentruje to układ), no i jest to tańsze i działa z każdym obiektywem.
    Prawda pewnie jest gdzieś pośrodku.
    Sony jakby nie mogło się zdecydować: lustrzanki mają stabilizację matrycy, bezlusterkowce NEX - w obiektywach, a A7 - znów matrycy. Możliwe zresztą, że firma uznała, że stabilizacja matrycy powiększyłaby i podrożyła korpus małego bezlusterkowca; w przypadku większych i znacznie droższych A7 nie miało to już wielkiego znaczenia.
    Fuji w X-ach stosuje stabilizację w obiektywach, ale mam kompakt Fuji, który ma stabilizację matrycy. Jak więc widać, system nie musi wcale być przypisany do firmy.
    Stabilizacja w 18-55 może nie bije rekordów, ale lepsza taka niż żadna.
    Miałem kiedyś lustrzankę Pentaxa; skuteczność stabilizacji matrycy nie powalała, zwłaszcza z dłuższymi obiektywami. Obiektywy ze stykami elektrycznymi same podawały ogniskową, dla niededykowanych obiektywów ogniskową wprowadzało się ręcznie, miało to poprawiać skuteczność, ale... była gorsza, niż w obiektywach ze stabilizacją do Nikona. Za to działała z każdym obiektywem.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  10. #1010

    Domyślnie

    Pamietajmy takze o tym ze stabilizacja w body z modelu na model jest coraz lepsza (przyklad ostatniego Pentaxa K-3II - poprawili stabilizacje specjanie chyba aby mogli wrzucic funkcje pixel shift) - wiec ciekawe jak sie uda ona Samsungowi.

Strona 101 z 371 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151201 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •