Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie DIY Panele dyfuzyjne

    Panele dyfuzyjne o wymiarach 1x2m (lub 1,5x2m) wykonane z rurek PCV i białego nylonu ripstop:

    Rurki pociąłem na metrowe kawałki (cała rurka ma 3 metry). Nie zrobiłem 2 kawakłów po 2 metry i 2 kawałków po 1 metr, ponieważ chciałem na środku zamocować poprzeczkę wzmacniającą i z samymi metrowymi kawałkami transport jest przyjemniejszy


    Za dyfuzor posłużył biały nylon ripstop obszyty na brzegach i z gumą 5cm doszytą do rogów dla szybkiego zakładania na ramę PCV. Dodałem również małe rzepy na środku długiego brzegu, który przytrzymuje materiał przy rurkach, jednak jest on i tak naciągnięty na tyle mocno, że nie ma żadnych luzów

    Złożony panel 1,5x2m z przykładem rozproszenia lampki na zoomie 24mm i 50mm
    Ramę 1,5x2m wykonałem z rurek 1/2 cala zamiast 3/4 cala, bo akurat takie miałem w domu i nylon jest zszyty ze skrawków pozostałych po panelach 1x2m, które są już wykonane z grubszych i stabilniejszych rurek 3/4 cala:

    sample na BLOGU
    pozdrawiam,
    Jacek

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdzałeś już czy krechy na zdjęciach nie widać, jeśli model stoi blisko?

  3. #3

    Domyślnie

    krechy od cienia z poprzeczki?
    nie zauważyłem takiego zjawiska, chociaż też się nad tym zastanawiałem, czy nie będzie to przeszkadzać
    poprzeczkę nożna by było zauważyć jedynie w odbiciu w oczach, jednak światło jest na tyle miękkie, że jakikolwiek cień z poprzeczki jest wypełniany światłem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •