Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Szpak

  1. #11

    Domyślnie

    Pikny szpak
    Rowniez potwierdzam pozytywne opinie o 70-300VR jak ma swiatlo i nie zapuszczamy sie na 300mm to jest wiecej niz przyzwoity

    pozdro
    Trzy aparaty spod znaku N i "troche" szpeja do nich....

    www.michalak24.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wld Zobacz posta
    Miałem to szkło i wiem, że potrafi bardzo pozytywnie zaskoczyć jeśli tylko światło temu sprzyja
    Waldek mam i się nie wyzbywam - kwiatki robaczki też doskonale się fotografuje a pod krajobraz odległy tyż się idealnie sprawdza , do portretu też się nadaje
    pozdrawiam
    D3300S, parę N i jestem amatorem
    http://razza.fmix.pl

  3. #13

    Domyślnie

    Bardzo dobre atlasowe ujęcia Świetnie wykorzystujesz posiadany zestaw, pięknie dobrałeś światło do szpaka Gratuluję
    Jest 10 rodzajów ludzi, ci co rozumieją arytmetykę binarną i ci co jej nie rozumieją.

  4. #14

    Domyślnie

    uważam, że za tą cenę nie ma lepszego szkła do tego typu fotografii dla systemu NIKONA, ale faktycznie na 300mm rzadko się zapuszczam do 240 mm jest ok
    ____________________
    D600+D90 | N 70-300 VR | S 35 1.4 ART | N 50 1.8 | S 85 1.4 ART |T 90 2.8 VC | Manfrotto 055XPROB

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Tak, ale na 170mm i przymknięty do f=6.3 ---> a nie tak jak chciałaby większość: na 300mm i pełnej dziurze !

    Pzdr.
    Drobna korekta, nie 170 mm a 275 mm i 6,3 nie takie straszne jak jest VR - czasami z NIKKORem 300/4 są większe problemy z ostrością przy pełnej dziurze gdy focimy z podchodu i wolnej ręki Oczywiście to nie jest jasny obiektyw i trzeba znać jego ograniczenia ale w tej cenie to jest rewelka - no i pod FX też pasuje
    D3300S, parę N i jestem amatorem
    http://razza.fmix.pl

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez razza Zobacz posta
    Drobna korekta, nie 170 mm a 275 mm i 6,3 nie takie straszne jak jest VR -...
    Spójrz jeszcze raz w Exif.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #17

    Domyślnie

    potwierdzam kolega używa 70-300 vr z D700 do ślubniaków i naprawdę jest super
    wiadomo każdy obiektyw ma wady trzeba je poznać i się dostosować tak żeby wykorzystać jego największe zalety
    ____________________
    D600+D90 | N 70-300 VR | S 35 1.4 ART | N 50 1.8 | S 85 1.4 ART |T 90 2.8 VC | Manfrotto 055XPROB

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Tak, ale na 170mm i przymknięty do f=6.3 ---> a nie tak jak chciałaby większość: na 300mm i pełnej dziurze !

    Pzdr.
    Już wiem o co Ci chodzi 1 fotka 170mm - 2 fotka 200mm - gwałtowny spadek ostrości w tym obiektywie jest na długim końcu czyli pełne 300 mm. W zależności od egzemplarza ogniskową należy skrócić z 300mm do na przykład tak jak w moim egzemplarzu do ok 275 mm, to należy ustalić doświadczalnie Ale ten obiektyw jest świetna alternatywą dla drogich obiektywów w tym zakresie ogniskowych - zresztą sprawa nie dojeżdżania do 300 mm była już wielokrotnie poruszana na Forum i się potwierdza
    D3300S, parę N i jestem amatorem
    http://razza.fmix.pl

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Tak, ale na 170mm i przymknięty do f=6.3 ---> a nie tak jak chciałaby większość: na 300mm i pełnej dziurze !

    Pzdr.
    zgadza się w tym przypadku było to 170 mm, ale nie zawsze jest to 170mm nie blokuje obiektywu w tej pozycji, tak jak mówiłem używam do ogniskowej 240mm i jest ok, jeżeli chodzi o przymykanie to staram się do 6.3 ale poniżej tej wartości wcale nie jest gorzej.
    ____________________
    D600+D90 | N 70-300 VR | S 35 1.4 ART | N 50 1.8 | S 85 1.4 ART |T 90 2.8 VC | Manfrotto 055XPROB

  10. #20

    Domyślnie

    Podpisuję się pod "achami" i "ochami", szpak podany w świetnym sosie
    Jak znajdę czas to dziś i jak spróbuję się z nimi wieczorem zmierzyć.
    Z8 + różne klamoty

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •