Close

Strona 10 z 110 PierwszyPierwszy ... 891011122060 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 1097

Wątek: Lightroom 5

  1. #91

    Domyślnie

    Na stronie Cortlandu jest taki produkt, jak Lightroom 4 z darmową aktualizacją. Mnie jednak zaciekawiło coś innego - upgrade wersji 4 z darmowym upgradem do wersji 5 (http://www.cortland.pl/adobe-lightro...g-upgrade.html), który jest tańszy niż zwykły upgrade 4 do 5 Czy można upgrade'ować wersję 4 do 4 i później do 5? Typowo polskie kombinatorstwo

  2. #92

    Domyślnie

    http://www.cortland.pl/adobe-lightro...g-upgrade.html podaje:
    "Klienci, którzy w okresie od 11 czerwca do końca sierpnia 2013 roku zakupią oprogramowanie Lightroom w wersji 4, będą mogli dokonać darmowej aktualizacji do Lightroom 5.
    W tym celu, po zarejestrowaniu produktu, należy skontaktować się telefonicznie z Adobe Customer Service."

    To jest promocyjna aktualizacja z dowolnej wcześniejszej wersji, do czwórki, plus darmowa aktualizacja do piątki (z potencjalnymi problemami). A jeżeli ktoś już czwórkę posiada, to nie bardzo wiadomo, czy może z niej skorzystać. Wygląda to ciut jak wyprzedaż magazynowych pudełek, płyt i kodów.
    Aktualizacja bezpośrednia z dowolnej wersji jest pod tym linkiem: http://www.cortland.pl/adobe-lightro...g-upgrade.html i rzeczywiście kosztuje 25 zł więcej.

  3. #93

    Domyślnie

    Witam.
    Dzwoniłem w zeszłym tyg. do Adobe. Pan potwierdził promocje dla osób które kupiły LR4 w okresie 11 czerwiec do końca sierpnia czyli tak ja napisał mOSAd.
    Ja się zdecydowałem na ten krok ponieważ zależy mi też na trzymaniu wersji 4. Generalnie jakbym startował od "zera" to pewno by mi się nie chciało kombinować za te kilkanaście złotych.

    Tomek

  4. #94

    Domyślnie

    Tak się bawię "piątką" i zastanawiam się, która wersja zacznie znowu działać z szybkością "trójki". Aparat ten sam od 2 lat - D3, komp ten sam (małe usprawnienia: 4GB ram zwiększyłem do 8, dodałem SSD), a komfort i szybkość pracy coraz mniejsze.
    Mały błąd jaki znalazłem (albo czegoś nie rozumiem i źle interpretuję wyniki) to korekcja obiektywu: Lens Correction -> Color -> Remove Chromatic Abberation, suwaki działają niezaleźnie od tego czy funkcja jest zanaczona czy nie. Miałem ślub kolegi na którym druchny ubrały piękne purpurowe kreacje, LR "objechał" wszytkie krawędzie szarym paskiem, wyłączyłem korekcję abberacji i nic, dopiero wyzerowanie suwaków dało efekt.
    Do tego przy pracy na dwa monitory przy powięszeniu obrazu na pomocniczym mam często pikselozę dopóki nie ruszę jakimkolwiek suwakiem. Postęp Adobe?
    FujiLove again and again...

  5. #95

    Domyślnie

    Chyba trzeba się rozejrzeć za czymś innym.

    z telefonu
    D90 szkiełka i błyskotki

  6. #96

    Domyślnie

    Chyba wrócę do wersji z numerkiem 4 i poproszę Adobe o zwrot kasy...
    FujiLove again and again...

  7. #97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motoko Zobacz posta
    Mały błąd jaki znalazłem (albo czegoś nie rozumiem i źle interpretuję wyniki) to korekcja obiektywu: Lens Correction -> Color -> Remove Chromatic Abberation, suwaki działają niezaleźnie od tego czy funkcja jest zanaczona czy nie.
    Suwaki nie są od redukcji aberracji, a poświaty.
    Usuwanie aberracji nie ma żadnych ustawień.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #98

    Domyślnie

    Mnie się nie podoba jedna rzecz, ale mam nadzieję, że to szybko poprawią. Coś jest skopane (moim zdaniem) przy wyostrzaniu zdjęć (RAW). Jeżeli pędzlem podostrzymy fragment, to praktycznie nie ma to wpływu na końcowy wynik. Można przesadzić ekstremalnie i powielić efekt, który w powiększeniu wyjdzie koszmarnie. Po eksporcie - ani śladu. Podobnie zresztą jest nawet przy globalnym suwaku ostrości. Działa on baaaaardzo zachowawczo. Natomiast o dziwo eksport do mniejszego JPEGa i potem już nie ma tego efektu - takie zdjęcie dowolnie wyostrzymy i wygładzimy.

  9. #99

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tot1977 Zobacz posta
    Ja się zdecydowałem na ten krok ponieważ zależy mi też na trzymaniu wersji 4.

    Tomek
    Mozna skozystac z funkcji powrotu, jak na zdjeciu.



    Uploaded with ImageShack.us

  10. #100

    Domyślnie

    a ja mam zupelnie odwrotnie znaczy kupilem upgrade, i dopiero doczytalem ze mam za stary system, a systemu nie chce podnosic bo mi jeden czesto uzywany program przestanie dzialac i tak uprejd lr lezy sobie na dysku, nim czegos nie wymysle

Strona 10 z 110 PierwszyPierwszy ... 891011122060 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •