Close

Strona 100 z 110 PierwszyPierwszy ... 50909899100101102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 991 do 1 000 z 1097

Wątek: Lightroom 5

  1. #991

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    Co prawda mam problem z LR6, jednak na tyle ogólny, że pozwolę sobie zapytać tutaj:

    nie mogę zaimportować jednego folderu ze zdjęciami.
    LR używam tylko do obróbki zdjęć prywatnych i niekomercyjnych, zdjęcia te "siedzą" na innej partycji. Robiąc porządek na dyskach przerzuciłem jeden folder z dysku ogólnego na prywatny, próbując zaimportować go do LR program pokazuje mi owe zdjęcia, jednak po kliknięciu importuj, kilka sekund mieli i wyskakuje komunikat, że brak zdjęć w folderze.
    Synchronizacja też nie pomaga.
    Kliknij prawym myszy w folder, ze znakiem zapytania tym zagubionym przez LR (z Twojej winy ) i wybierz >Find Missing Folder. Wyskoczy okno i wskaż programowi folder w nowej lokalizacji.
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  2. #992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    Ja na swoim sprzęcie , a dupy owy sprzęt nie urywa (rMBP 15 +dyski HDD po USB 3.0 ) niecałe tera , a konkretnie 883 giga przewalam w ca. 4 godziny. Jakbym mial to robić "jakieś 2 tygodnie" to musiałbym chyba z czymś na łby się zamienić. A temu komuś, co to by mi polecał chmurę jako alternatywę to ja poleciłbym kopnięcie się w mózg.
    Ciekawie prawisz

    Mówisz, że na szybkość uploadu do chmury wpływa wydajność komputera? Cuda panie... Cuda...
    I powiadasz, że 900 GB archiwizujesz (podkreślam archiwizujesz) w 4 h? Czyli z prędkością około 70MBps?

    Weź ty się zastanów co piszesz.

    Pamiętaj, że chmura charakteryzuje się dużą asymetrią czasu dostępu. Wrzucasz owszem długo ale do poszczególnych fotek dostęp masz setki jeśli nie tysiące razy szybszy. Zauważ również, że chmurę traktujesz jako defecto dodatkowe archiwum i nikt tu nie sugeruje innego rozwiązania. Pomyśl jaki sens ma trzymanie kilku kopii tego samego materiału na różnych dyskach w jednym lokalu?
    Wynika z tego, że wypadało by mieć 1 kopię pod ręką a drugą w bezpiecznym miejscu czyli najlepiej skrytka depozytowa w banku. Żeby to miało sens należałoby co jakiś czas sprawdzić tę obłożone dyski i spójność ich danych. Rozumiem, że to wszystko jest a darmo...

    dlatego właśnie chmura jest bardzo wygodnym rozwiązaniem na kopię archiwum. Oczywiście jak wszystko ma swoje wady ale przy obecnych cenach nośników i skrytek depozytowych dla mnie to jest bardzo sensowne rozwiązanie.
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  3. #993

    Domyślnie

    W świetle oferty amazon o której się właśnie dowiedziałem, archiwizacja mojego raid5 w chmurę nie przeraża (jeśli wytrzyma to łącze), nawet zapodałem testowa wysłanie tam kilku GB i poszło całkiem zgrabnie. Zastanawia mnie raczej bezpieczeństwo tak składowanych zdjęć.
    Można by wprawdzie za 60$ rocznie składować je w postaci zaszyfrowanej, ale to droższe i mniej wygodne rozwiązanie. Temat do przemyślenia
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #994

    Domyślnie

    Ale co cię martwi? Przecież to nie daje poufne. Myślisz, że komuś chciałoby się włamywać, żeby fotki kraść? Moim zdaniem nie ten typ danych.
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  5. #995

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siona Zobacz posta
    Ale co cię martwi?
    ja już tak mam
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #996

    Domyślnie

    I za to cię lubię
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  7. #997

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siona Zobacz posta
    "pchane się w chmurę " jak to nazywasz jest rozwiązaniem o najsensowniejszym stosunku kosztów /bezpieczeństwa / poufności czy ci się to podoba czy nie.
    Jeśli zaś chodzi o wysłanie to faktycznie zajmie to chwilkę ale wcale nie trzeba do tego osobnego komputera - wystarczy NAS. Bo domyślam się, że te dyski gdzieś masz umieszczone? Bo chyba, że wachlujesz nimi co chwilę.
    Chmura w przypadku kilku terabajtów danych to jeszcze gorszy idiotyzm niż jego podmiany. Przepchnięcia tego przez przeciętne łącze zajmuje wieki. Jak ktoś ma internet przez sieć komórkową to już całkowita abstrakcja. Najszybszy, najprostszy najwygodniejszy i najskuteczniejszy sposób to po prostu zakup dysku twardego ale jak ktoś lubi sam sobie stwarzać problemy to jego sprawa. Niech się bawi, konwertuje, podmienia, cuduje. Jak to mówią jego cyrk jego małpy
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 11-12-2015 o 18:06
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #998

    Domyślnie

    Może kupno dysku w dzisiejszych czasach jest zbyt mainstreamowe?...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #999

    Domyślnie

    Może dysk nie rozwiązuje wszystkich problemów?
    Chętnie poznały też definicję przeciętnego łącza.

    Na mam 1 backup na NAS, kopię offline na dysku w sejfe w firmie i kopie na Amazon. I uważam, że to dość bezpieczne rozwiązanie. Tylko ja nie mam nawet 1 tb danych.
    Przy 6tb to już kwestia 6-9 dysków po 400 pln sztuka plus zabezpieczenie miejsca do składowania.
    Przy moim rozwiązaniu to 3 dyski po 400 plus NAS za 1000pln i Amazon za 12$.

    Każdy wybiera jak mu wygodnie .
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  10. #1000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siona Zobacz posta
    Ciekawie prawisz



    Weź ty się zastanów co piszesz.


    nie muszę sie zastanawiać, akurat (przypadek) wczoraj backupowałem jeden ze swoich dysków i z ciekawości "złapałem "czas . Trwało to prawie 4 h . Prawie bo do równych 4 godzin zabrakło kilka minut.
    Myślę ,że jak kiedyś wszystkie dyski zamienię na SSD i w końcu wysupłam kasę na kieszenie z Thunderboltem to będzie jeszcze szybciej. A co do kosztów to nikomu do portfela nie zagladam. Ale jeśli dla kogoś kto bierze pieniądze za zdjęcia i pracując na bazie 200 000 zdjęc za które potoncjalnie dostaje kasę inwestycja 2400 pln jest obciąząjąca to :
    albo powinien zmienić pracę
    albo może powinien zrozumieć że większość jego fotek jest gówno warte i może warto zostawic te sprzedawalne a wtedy wystarczy mu zainwestowac 300 pln.
    a jeśli i to nie pomoże to może powinien iść na grzyby.
    Bo cały czas trzymając sie tych 200 000 zdjęć , to gdyby je sprzedać po 50 groszy za sztukę to inwestycja w dyski maiła by wymiar aptekarski.

    p.s skąd mi się przyczepiło to dwięście tysięcy? ano stąd , że zasugerowana przez autora problemu przestrzeń pamięci zmieści (plus minus) taka ilość.

Strona 100 z 110 PierwszyPierwszy ... 50909899100101102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •