Close

Strona 80 z 88 PierwszyPierwszy ... 30707879808182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 878

Wątek: Ricoh GR

  1. #791

    Domyślnie

    Masz swoje tryby i tam sobie programujesz. Do tego jest zdaje się możliwość ustawienia odległości ostrzenia. Mam II. W następcy jest pewnie więcej opcji.

  2. #792

    Domyślnie

    Dobrze, to jak wygląda z zapamietywaniem odleglosci ogniskowania, czy po wyłączeniu i włączeniu nie przestawia sie obiektyw na nieskończoność i trzyma zadaną odległość {czy to manualnie ustawioną czy to ustawioną na snap focus?Chodzi mi bardziej o odpowiedż wynikającą z wiedzy, tak czy nie, a nie typu "przypuszczającego czyli zdaje się", bo to jest istotna różnica.Pierwotnie chcialem kupić gr iii, ale po informacjach z internetu o "niedopracowaniu" gr iii , może warto zakupić "bezproblemowy?" gr ii.

  3. #793

    Domyślnie

    Sprawdziłem, i ku memu zdumieniu GR III w trybie MF pamięta nastawioną odległość po wyłączeniu i ponownym włączeniu.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  4. #794

    Domyślnie

    Sprawdzić mogę później.
    A co jest niedopracowanego w lll?

  5. #795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    A co jest niedopracowanego w lll?
    No, że jest cropem...
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  6. #796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Sprawdziłem, i ku memu zdumieniu GR III w trybie MF pamięta nastawioną odległość po wyłączeniu i ponownym włączeniu.
    Dlaczego "ku zdumieniu"? To jest pełnoprawny tryb ostrzenia. @andrzejek - w GR II jest tak samo - zapamiętane są ustawione odległości ostrzenia zarówno w trybie manualnym jak i snap.

  7. #797

    Domyślnie

    Z jakiegoś powodu sądziłem, że każdy kompakt, który chowa obiektyw przy wyłączeniu, resetuje ustawienia odległości. Ale Ricohów nigdy tak nie testowałem wcześniej, zatem moje zdumienie było miłe.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  8. #798

    Domyślnie

    Dzięki za wyjaśnienia i to wiele zmienia}}}Odnośnie nowego gr iii, ktorego widzialem tylko "na obrazku" to można przeczytać sporo "krytycznych" uwag na m. inn. dpreview, natomiast "stary" gr ii poza łapaniem kurzu na matrycy, ma raczej lepsze notowania.Użytkownicy z tego forum mogą być bardziej miarodajni, jako "doświadczeni".

  9. #799

    Domyślnie

    Mam jeszcze parę pytań do użytkowników nowego gr iiii, czy funkcja "dotykowa" ekranu lcd jest włączana na życzenie i czy można ją wyłączyć i cieszyć sie "bezdotykowym" ekranem zaraz po włączeniu aparatu?Czy można wyłączyć na stałe ekran lcd {na przyklad chodze w włączonym aparatem, ale chcę by ekran lcd był wyłączony, nie zzerał prądu itp.}? Czy w ustawieniach ekspozycji na manual jest dostępna funkcja kompensacji ekspozycji?{plus lub minus}.Czy jest możliwosc ustawiania minimalnej wartosci migawki {np. ustawiam sobie min migawki na 1/1000 ,aparat ustawiam na priorytet przysłony i tę {przysłonę} sobie zmieniam dowolnie, przy załozeniu , że jest auto ISO {a jest?} ?Czy stabilizację matrycy można wyłączać, czy jest to funkcja stale włączona?Czy aparat sie mocno nie nagrzewa ? Czy np. przy ustawieniu na snap focus spust migawki reaguje momentalnie, czy nie ma jego blokowania bo aparat w tej chwili "mierzy" ekspozycję i nie jest gotów?
    Czy użytkownicy nowego gr iii mają jakieś spostrzeżenia, uwagi, dostrzegli wady albo też i niepodważalne zalety zachęcające do zakupu bardziej, niż poprzedniego gr ii itp?
    Ostatnio edytowane przez andrzejek ; 24-09-2019 o 13:14

  10. #800

Strona 80 z 88 PierwszyPierwszy ... 30707879808182 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •