Close

Strona 79 z 88 PierwszyPierwszy ... 29697778798081 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 878

Wątek: Ricoh GR

  1. #781

    Domyślnie

    Zazdroszczę Wam tych zabawek. Ale jednak nie v jestem przekonany... Najbardziej w tych gr mnie kręcą te różne opcje i ustawienia. To chyba też wpływ lustrzanki Ricoh xr-x, o której się dawno temu naczytalem tak, że aż mi się nocami śnił. Tyle opcji, funkcji i ten styl elektro lata 80...

  2. #782

    Domyślnie

    XR-X (XR-M w USA) jest obłędny.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #783

    Domyślnie

    GR III Image Atmosphere (wywołane z RAWa, a raczej DNG, w puszce i po imporcie do Lr tylko wyeksportowane bez ruszania czegokolwiek):

    01. Standard (Std)


    02. Vivid (Vi)


    03. Monotone (BW)


    04. Soft Monotone (Soft BW)


    05. Hard Monotone (Hard BW)


    06. Hi-Contrast B&W (Hi BW)


    07. Positive Film (Posi)


    08. Bleach Bypass (BB)


    09. Retro (Retro)


    10. HDR Tone (HDR)
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  4. #784

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    (...) czas pracy na baterii wygląda słabo. Choć w sumie w Coolpixie A miałem podobnie i jakoś mi to nie przeszkadzało.
    w ogóle bym się tym nie sugerował

    Coolpix też ma podaną jakąś nikczemnie lichą liczbę zdjęć na baterii, a regularnie robię nim po 900. zdarzyło się raz prawie 1100, nigdy nie zrobił mniej niż 500-600

  5. #785

    Domyślnie

    Zacząłem używać funkcji crop - do wyboru jest symulacja ogniskowej 35 mm i 47 mm dla FF. I tu z pewnością fajnie by było mieć 24 MP zamiast 16 MP. Zgadzam się z przedmówcami, że przy "miejskim" użytkowaniu i możliwości naładowania baterii wieczorem szacowana liczba klatek nie będzie czymś, czym warto zawracać sobie głowę.

    Oczywiście jestem zachwycony tym, czym i większość użytkowników, czyli możliwością manualnego ustawienia odległości ostrzenia na jeden z pięciu dystansów a następnie wykorzystania obszaru głębi ostrości przy kompozycji zdjęcia. Dla mnie to podstawowa jak dotąd zaleta tego niepozornego kompaktu, więc napiszę banał: pozwala to skupić się na kompozycji zdjęcia i zapomnieć o ograniczeniach AF. No i można próbować łapać magiczne momenty w naprawdę efektywny sposób, co jest nieocenione przy fotografii rodzinnej, reportażowej itd, gdy AF bywa zbyt wolny. Przy ogniskowej Ricoha (18,3 mm, apsc) na przykładowo f/9 przy dystansie ostrzenia 2 metry (czyli "snapie" ustawionym na 2m) mamy w obszarze głębi ostrości wszystko powyżej 1 metra. A zmiana dystansu ostrzenia, jak również wartości przysłony jest błyskawiczna (czasu ekspozycji zresztą też - trzymając swobodnie aparat w prawej dłoni, pod kciukiem i palcem wskazującym mamy po pokrętle, przy czym to pod kciukiem jest dodatkowo wciskane i uruchamia małe menu wyświetlane na kadrze), zaś "ściągawka" (taka pionowa linijka) głębi ostrości bardzo czytelna.

    Genialna jest też możliwość personalizacji całej tej gałkologii i przypisywania różnych funkcji do różnych przycisków i pokręteł i zmieniana tego wraz z tym jak poznajemy lepiej aparat albo jak zmienia się nasz sposób jego wykorzystania. GR III ma trochę mniej elementów kontrolnych (z tego co pamiętam zabrali wybierak +/- kompensacji ekspozycji) niż GR II, ale w praktyce nie powinno to przeszkadzać nikomu oprócz recenzentów.

    Z narzekania na siłę, to ten aparat mógłby jak dla mnie być trochę większy, a za to uszczelniony. Ale, jak powiadam, to już narzekanie na siłę (tym bardziej, że za to trzeba by było zapłacić).
    Ostatnio edytowane przez sosnowy ; 22-06-2019 o 11:52

  6. #786

    Domyślnie

    Jak przesłać zdjęcie przez wifi do telefonu? Ricoh gr II.

  7. #787

    Domyślnie

    Ja próbowałem raz i się podałem - ale przyznam, że nie jest to dla mnie ważny ficzer. Generalnie z tego co pamiętam z lektur przez zakupem GRII to własnie na to ludzie bardzo narzekali jako na funkcje nie działającą w praktyce. Wydaje mi się, że radzono w tym celu używać funkcji/aplikacji (?) sterowania aparatem na odległość (remote control), ale nie jestem pewien.

    EDIT: z tym remote control to nie wiem, czy ni się jednak nie pozajączkowało. Sorry za ewentualne wprowadzenie w błąd. Chyba ten film oglądałem: https://www.youtube.com/watch?v=U704ReVWF6w . Nie mam jednak teraz czasu się w to zagłębiać.
    Ostatnio edytowane przez sosnowy ; 03-09-2019 o 11:46

  8. #788

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Jak przesłać zdjęcie przez wifi do telefonu? Ricoh gr II.
    Włączasz wifi na aparacie, na telefonie wyszukujesz sieć wifi, jakaś ricoh gr, hasło masz podane, więc wklepujesz i łączysz się z siecią. Uruchamiasz aplikacje image Sync na telefonie i wyskakują miniaturki zdjęć, które są na karcie, zaznaczasz które Cie interesują i klikasz transfer i zdjęcia pojawiają się na telefonie. Przed chwilą testowałem, działa bez problemu.
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  9. #789

    Domyślnie

    Dzięki. Ogarnąłem. Spoko.

  10. #790

    Domyślnie

    Czy Ricoh gr ii lub gr iii zapamietuje ustawienia aparatu po jego wyłączeniu i ponownym uruchomieniu {np. nastawy predefiniowane odległosci czyli snap focus lub manualnie ustawioną ostrość,, przysłonę,migawkę} czy też obiektyw po włączeniu ogniskuje sie na nieskończoność i należy od poczatku te odległość manualnie ustawiać itp?W innym a podobnym aparacie mam np. ustawione manualnie parametry np. f-8, a S 1/800, auto ISO i to po włączeniu i wyłączeniu aparatu sie zachowuje, natomiast ustawiona wczesniej manualnie odleglosc na np. 3m po uruchomieniu wedruje na nieskończoność i wymaga ponownego ostrzenia, o czym czasem mozna zapomnieć.

Strona 79 z 88 PierwszyPierwszy ... 29697778798081 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •