Close

Strona 86 z 88 PierwszyPierwszy ... 36768485868788 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 851 do 860 z 878

Wątek: Ricoh GR

  1. #851

    Domyślnie

    Koledzy jest jakaś sensowna ładowarka do db-65?

  2. #852

    Domyślnie

    Taka głupia sprawa... W GR II w trybie B&W i High-contrast B&W mam ogromne rozbieżności w naświetleniu kadru widocznym na wyświetlaczu (telewizorku) i tym, jak wygląda gotowe zdjęcie JPG. To ostatnie jest o 1-2 działki prześwietlone względem wyświetlacza. Oczywiście psuje to zwłaszcza cały cymes kompozycji w High-contrast B&W. Można temu jakoś zaradzić czy trzeba z tym żyć? Na żadnym moim tanim kompakcie (niskie coolpixy i canony) nie miałem tego problemu, no ale tam nie było high-contrast B&W. Na co dzień robię lustrem przez wizjer, więc mam ogólnie małe doświadczenie w tym zakresie.

  3. #853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sosnowy Zobacz posta
    Taka głupia sprawa... W GR II w trybie B&W i High-contrast B&W mam ogromne rozbieżności w naświetleniu kadru widocznym na wyświetlaczu (telewizorku) i tym, jak wygląda gotowe zdjęcie JPG. To ostatnie jest o 1-2 działki prześwietlone względem wyświetlacza. Oczywiście psuje to zwłaszcza cały cymes kompozycji w High-contrast B&W. Można temu jakoś zaradzić czy trzeba z tym żyć? Na żadnym moim tanim kompakcie (niskie coolpixy i canony) nie miałem tego problemu, no ale tam nie było high-contrast B&W. Na co dzień robię lustrem przez wizjer, więc mam ogólnie małe doświadczenie w tym zakresie.
    Sie nie znam więc się wypowiem. Przyszło mi na myśl by sprawdzić jak ustawiona jest jasność wyświetlacza.

  4. #854

    Domyślnie

    Na "auto"

  5. #855

    Domyślnie

    Może miałeś za dużo światła. Wyświetlacz na auto sam się dostosowuje. Ja tak miałem. Za wysokie ISO otwarta przysłona i samo południe. Tak było u mnie.

  6. #856

    Domyślnie

    To nie to - robię głównie na snapie, więc zwykle przymykam do f11-13.

  7. #857

    Domyślnie

    To może zobacz jakie masz ustawienia dla profilu koloru. Rawy masz?

  8. #858

    Domyślnie

    Na stronie Ricoha jest firmware 4.0 Czy ta wersja jest pod GR II czy III? Przy potwierdzeniu firmware aparat "nie widzi" nowej wersji.

  9. #859

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cornelson Zobacz posta
    To może zobacz jakie masz ustawienia dla profilu koloru. Rawy masz?
    Robię jpg. Problem występuje tylko we wskazanych trybach ("efektach") - zwykle robię na "positive film" i tu jest ok.

    O co chodzi z ustawieniami profilu koloru? Nic nie grzebałem - wszystko jest fabrycznie, jakby co.

  10. #860

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sosnowy Zobacz posta
    Robię jpg. Problem występuje tylko we wskazanych trybach ("efektach") - zwykle robię na "positive film" i tu jest ok.

    O co chodzi z ustawieniami profilu koloru? Nic nie grzebałem - wszystko jest fabrycznie, jakby co.
    To może kiedyś zobacz czy dng też jest prześwietlony jak jpg. Z tym profilem koloru może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Każdy profil jak b/w high contrast positive film możesz dodatkowo edytować. Może tam coś masz namieszane. Pytanie czy robisz w auto czy na własnych ustawieniach MY? Może tam gdziueś masz zminony pomiar ekspozycji? Jest jeszcze coś takiego jak ustawienia obrazu.

Strona 86 z 88 PierwszyPierwszy ... 36768485868788 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •