Close

Strona 1 z 88 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 878

Wątek: Ricoh GR

  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Zastanawia mnie tylko fakt, że wymiary podane w tym wideo są identyczne jak w GR IV, który ma o wiele wiele mniejszą matrycę..

    Swoją drogą szukając GR zeby zmierzyc wymiary, zorientowałem sie ze mam go od paru godzin w kieszeni spodni i kompletnie o tym zapomniałem
    Ostatnio edytowane przez pastwisko ; 15-04-2013 o 15:29
    Völkchlor

  3. #3

    Domyślnie

    ale wymiary matrycy nie muszą determinować wymiaru aparatu (oczywiście mniejszy niż matryca być nie może). spójrz na lytro - on ma tylną ściankę maciupeńką.
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  4. #4

    Domyślnie

    jest szerszy i niższy od Nikon Coolpix A więc chyba da się
    tylko żeby nie zabijał ceną...

  5. #5

    Domyślnie

    Nie twierdzę ze musi byc wiekszy i się nie da, tylko mnie to zastanowiło bo jednak w GR IV jest 1/1.7" co jak widać na obrazku poniżej jest dość dużą roznicą w porownaniu z cropkiem, ktory jest ~3 razy szerszy i dwa razy wyższy.


    Cena widzialem podobno $800, czyli taka jak za GRD IV gdy wszedl - ~2200-2400. Dla mnie jak za taki aparat to bardzo dobra cena, tym bardziej ze mam GRD4 i wiem jak swietnie jest zrobiony i przemyslany - zdecydowanie wart tego ile wydałem. Ale oczywiscie znajdzie się mnostwo osób dla ktorych to bedzie za drogo - i oczywiscie 95% z nich i tak by go nigdy nie miało zamiaru kupić.
    Ostatnio edytowane przez pastwisko ; 15-04-2013 o 16:25
    Völkchlor

  6. #6

    Domyślnie

    weź tylko pod uwagę, że obecnie czynnikiem decydującym o rozmiarze nie jest matryca a ekran. wielkosć ekranu jest niezależna od wielkości matrycy. wielkosć matrycy bardziej determinuje grubość nić wysokość/szerokość.

    -edyta
    cena, o której piszesz pokazuje też jak bardzo pogięło tych z nikona z ichnym wynalazkiem.
    Ostatnio edytowane przez siona ; 15-04-2013 o 17:02
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  7. #7

    Domyślnie

    ponoc maja lada dzien go pokazywac, to się okaze - a jak taki mały zostanie to wiadomo tylko in plus bedzie.
    Völkchlor

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli dobrze pamiętam to RICOH jest właścicielem Pentaxa.
    Panerai vel Eliot Capone

  9. #9

    Domyślnie

    ciekawe czy u nas znow bedzie tak jak grd4 czyli pół roku po premierze..
    Völkchlor

  10. #10

    Domyślnie

    a tu ciekawostka (zakładając ze ten filmik to nie fake) w GRD IV oznaczenia są jak w np. Nikonie czyli PASM, a w tym GRD V na wideo jak w np. Canonie czyli P Tv Av M...

    Völkchlor

Strona 1 z 88 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •