Close

Strona 52 z 88 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 878

Wątek: Ricoh GR

  1. #511

    Domyślnie

    A ja powiem tak: w świetle dziennym WB prawie prawie zawsze jest ok. W świetle sztucznym lub mieszanym prawie zawsze jest do poprawki (jeśli robimy z Auto WB oczywiście). Co do koloru, to RAW wymaga niewielkiej korekty (vibrance, saturacja, kontrast...), ale to chyba jest regułą, a JPEG jest jak najbardziej akceptowalny. Zresztą można sobie zmodyfikować ustawienia w aparacie wg własnych upodobań. Moja opinia co do kolorów w JPEG jednak opiera się na kilkunastu zdjęciach zaledwie, ponieważ niemalże od samego początku domyślnie w JPEG wypluwane są B&W
    clusca
    Fufu X

  2. #512

    Domyślnie

    Czy ktoś w Lubelskim, w okolicach Chełma ma to cudo i byłby chętny podzielić się wrażeniami i udostępnić go na chwilę?

  3. #513

    Domyślnie

    Dziękuję za odzew, ciekawe porównanie znalazłem z nikonem A, szkoda tylko że był to chyba pierwszy soft w GR, nie wiem co tam rzeczywiście poprawiono
    http://blog.mingthein.com/2013/05/07...kon-coolpix-a/
    Z przyczyn obiektywnych zakup trochę się opóźni, na razie zadowolę się okazyjną 18-stką fuji.
    Ostatnio edytowane przez pire ; 22-04-2014 o 20:51
    Fuji X I Kredyt hipoteczny w CHF

  4. #514
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Potrzebuję kupić dodatkową baterię i zewnętrzną ładowarkę, możecie polecić coś sensownego i niedrogiego?

  5. #515

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    Potrzebuję kupić dodatkową baterię i zewnętrzną ładowarkę, możecie polecić coś sensownego i niedrogiego?
    Baterię kupiłęm taką i działa znakomicie (spojrzałem właśnie na cenę - teraz jest MZ dość okazyjna, ja płaciłem 54 PLN). Co do ładowarki - zakupiłem coś na ebay z przesyłką z Singapuru zdaje się. Zaraz poszukam i dam znać.

    Ooo... już mam
    clusca
    Fufu X

  6. #516
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki,
    Baterię kupię, co do ładowarki, to przesyłka z Singapuru może trwać trochę za długo jak na naglącą potrzebę.

  7. #517

    Domyślnie

    Do mnie ładowarka dotarła zadziwiająco szybko, bo już po tygodniu, o ile pamiętam, ale może po prostu miałem szczęście. W sklepie, gdzie kupiłem baterię mieli również jakąś ładowarkę "pasującą" do niej - o tu.
    clusca
    Fufu X

  8. #518

    Domyślnie

    Pytanie techniczne, bo już zgłupiałem - czy da się GR ustawić tak, aby zachowywał się podobne jak lustro z ustawieniem focus priority, tj. wyzwalał migawkę tylko, jeśli mu się potwierdzić ostrość? Oczywiście nie piszę o trybie Snap.
    W tym momencie nawet przy nieudanej próbie focusa (guzik wciśnięty do połowy) i wyświetleniu czerwonej ramki pozwala zrobić zdjęcie, zamiast dalej próbować łapać ostrość.

  9. #519

    Domyślnie

    Zobacz ustawienie Full Press Snap. Daj na OFF i sprawdź, wydaje mi się że on poprostu daje snapa, czyli ignoruje ustawienia AF i ustawia ostrość na tyle na ile masz snap.
    Völkchlor

  10. #520

    Domyślnie

    Dzięki, przekopałem się najpierw przez instrukcję i Full Press Snapa również sprawdzałem - jest na off. Ale nie wykluczam, że to jakaś kombinacja ustawień, bo w GR istnieje sporo nieoczywistej zależności między funkcjami.

Strona 52 z 88 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •