Close

Strona 49 z 88 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 878

Wątek: Ricoh GR

  1. #481
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Aż strach pomyśleć jak będzie wyglądała sprawa ewentualnego serwisowania...

  2. #482
    GL
    Gość

    Domyślnie

    No cóż, sklepy nie dały rady, dystrybutor nie dał rady, ale na szczęście forum dało radę. Za sprawą użytkownika bth, który jak się okazało mieszka przecznicę ode mnie, moglem organoleptycznie ocenić GR. Wnioski są następujące:
    -Kupuję!
    -Pomijając ogniskową, to jest coś co można postrzegać jak mju, a więc małpę z dużym potencjałem i możliwościami, a dodatkowo z opcją manualnych ustawień.
    -X100, którego szczerze nie lubię, idzie pod młotek.

    Od początku w GR przeszkadzał mi brak wizjera, jednak X100 wkurza mnie już tak bardzo, a ogniskowa 35 już mi tak zbrzydła, że doszedłem do wniosku iż "raz kozie śmierć".

  3. #483

    Domyślnie

    ja miałem wizjer na pierwszym miejscu listy zakupów - nie mam do dziś, a minęły jakieś 2 lata..
    Völkchlor

  4. #484
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    ja miałem wizjer na pierwszym miejscu listy zakupów - nie mam do dziś, a minęły jakieś 2 lata..
    Bo ten akurat konkretny wizjer to jest totalna namiastka i zawracanie głowy do tego za absurdalne pieniądze. Ja już teraz wiem, że go nie kupię.

  5. #485

    Domyślnie

    Swojego x100s, jako nie do końca spełniającego pokładane w nim nadzieje na kompaktowość i uniwersalność zamieniłem na X-E2. Rozszerzyło to znacznie potencjał, jednak ograniczona kompaktowość x100s została całkowicie zlikwidowana.
    Jestem właśnie pod wrażeniem tego maleństwa i jego możliwości, a że miałem w bliskich planach 18mm/2, to Ricoh GR wydaje się realną alternatywą spełniającą jednocześnie pokładane wcześniej nadzieje w x100s. Ciężko jednak znaleźć w sieci jakieś obiektywne opinie, porównania, wczorajsi entuzjaści z sobie tylko znanych powodów, stają się nagle entuzjastycznymi użytkownikami najczęściej właśnie x100s.

    Może ktoś z Was miał/ma do czynienia z obydwoma systemami (x100s ew. fuji +18mm/2 oraz Ricohem GR) i skrobnie parę zdań subiektywnego porównania optyki, matrycy i ogólnego wrażenia
    Fuji X I Kredyt hipoteczny w CHF

  6. #486
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Posiadam x100, używałem przez chwilę pożyczonego x100s, ale z GR miałem styczność przez 10 min więc za wiele nie powiem. GR jest bardziej jak małpa (co ma plusy i minusy) i wydaje się też bardziej dopracowany. Za miesiąc będę miał GR i na pewno będzie od początku będzie zapracowany. Jeśli Ci się nie pali, to za miesiąc zdam relację.
    Opinie entuzjastów sobie daruj, to przeważnie gadżeciarze, którzy ekscytują się nową zabawką, do puki nie kupią kolejnej. Czytaj tych którzy piszą "ok, ale..."

  7. #487

    Domyślnie

    Właśnie takiej "małpy" mi trzeba, do miasta, na rower itp. x100s to jednak aparat typu "fashion" , nie neguję jego zalet, ale jest dla mnie za duży jak na kompakt, zbyt drogi i zbyt ograniczony jak na jedyny aparat. Jednocześnie bardzo zwraca na siebie uwagę, mam wrażenie że częściowo po to został stworzony.
    Przejrzałe tonę informacji i zdjęć, niestety większość to pomniejszone na użytek internetu, często wcześniej obrabiane. Wygląda na to, że optycznie lepszy od fuji 18/2, świetna ergonomia, obrazek świetny do ISO 800, dobry do 1600, znośny 3200-5000.
    Praktycznie jestem prawie zdecydowany, ktoś mi przywiezie z B&H na przełomie kwietnia/maja, gwarancja niestety raczej nie obejmuje polski ? (chyba że się mylę) , dystrybutor nie odpowiada niestety na maile.
    Fuji X I Kredyt hipoteczny w CHF

  8. #488

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pire Zobacz posta
    Właśnie takiej "małpy" mi trzeba, do miasta, na rower itp.
    No to jak znalazł, ustawiasz sobie jak chesz P, do tego po swojemu 3 tryby i masz wszystko co trzeba do szczęscia. Ja GRD4 biorę na szosę - wchodzi mi do kieszeni na plecach, razem z pompką, kluczami, dętką, łyzkami, smarem, batonami i okularami
    Völkchlor

  9. #489
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pire Zobacz posta
    x100s to jednak aparat typu "fashion" , nie neguję jego zalet, ale jest dla mnie za duży jak na kompakt, zbyt drogi i zbyt ograniczony jak na jedyny aparat. Jednocześnie bardzo zwraca na siebie uwagę, mam wrażenie że częściowo po to został stworzony.
    W sumie, tak

    A co do Fuji, to weź poprawkę na to, że wartość ISO jest tam podawana z "przymrożeniem oka".

  10. #490
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    do puki
    Prosze Cie... dopóki jak juz, lobuzie!

    Ja moge skrobnac porownanie czarnych x100s i GR - GR jest bardziej ninjowski, choc x100s tez jest srednio zauwazalny, zwlaszcza bez nakreconej UVki i oslony GR ma lepsze BW prosto z puszki, odrobine gorsze wysokie iso, optyka podobna (czyt. bardzo dobra w obu), GR ma programowe cropy wiec to czasem ulatwia, plusem dla mnie jest 28mm bo jednak 35 to czesto za wasko (ale daje sobie rade). Roznica f2 i f2.8 w szklach niby pomijalna ale przy w/w slabszym iso jednak lepiej by bylo miec f2 (albo nawet f1.8, albo 0.7 ). Bezszelestne oba aparaty, AF chyba lepszy w GR, wyglad lepszy w Fuji (i lepsza obudowa) bo GR wyglada jak czarna mydelniczka Wizjer tez sie czasem przydaje w Fuji chociaz ludzie placza na blad paralaksy, ja juz sie przyzwyczailem i jest ok. Co do tego czy da sie robic nimi dobre zdjecia - oczywiscie, nawet doskonale... tylko trzeba chciec i umiec ja chce ale jeszcze nie umiem

    I tyle ode mnie, ale to jest porownanie z trzymania jednego w rece (GR) i kupienia drugiego 100 lat pozniej (czarny x100s). Pewnie padnie pytanie dlaczego podjalem taka decyzje - bo ladniejszy jest Fuji

Strona 49 z 88 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •