Close

Strona 85 z 88 PierwszyPierwszy ... 35758384858687 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 841 do 850 z 879

Wątek: Ricoh GR

  1. #841

    Domyślnie

    Mój dobry Cybulski, kupcież sobie wreszcie tego GieeRa - dyć stać Was nań - a życie Wasze się odmieni.
    I to bardzo.
    (A nawet jeśli nie, to dziury w niebie nie będzie, lecz za to postów przybędzie, a przecież o to chodzi na forum.)
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  2. #842

    Domyślnie

    Mając oba napisałbym, że Fuji jest wolniejszy ale nie wiem czy znacznie, bo nawwet wielkość pola af może spowodować szybszą/wolniejszą pracę. Ale to zawsze będą odczucia subiektywne.
    Czy można dostać jakiś zamiennik GH-3?

  3. #843

    Domyślnie

    Mając oba napisałbym, że różnice są marginalne i nie ma co sobie nimi dooopy zawracać. GR faktycznie sprawia wrażenie bardziej solidnego i dopracowanego i na pewno obiektyw jest bardziej ostry. Ale fuji nie jest zły, wbrew pozorom chyba nic mu nie brakuje, no poza zewnętrzną ładowarką oczywiście
    Wybór = kwestia kolorków, jeżeli ktoś chce jpgi to xf10, jeżeli rawy to GR.
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  4. #844

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leighadams Zobacz posta
    Mając oba napisałbym, że różnice są marginalne i nie ma co sobie nimi dooopy zawracać. GR faktycznie sprawia wrażenie bardziej solidnego i dopracowanego i na pewno obiektyw jest bardziej ostry. Ale fuji nie jest zły, wbrew pozorom chyba nic mu nie brakuje, no poza zewnętrzną ładowarką oczywiście Wybór = kwestia kolorków, jeżeli ktoś chce jpgi to xf10, jeżeli rawy to GR.
    A to pytanko jeszcze - czy xf10 ma tak jak xt1 możliwość zapisania 7 zestawów ustawień w q menu ?
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  5. #845

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    A to pytanko jeszcze - czy xf10 ma tak jak xt1 możliwość zapisania 7 zestawów ustawień w q menu ?
    Niestety nie, też mnie to strasznie wkur….:/
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  6. #846

    Domyślnie

    Czy pod przyciskiem?dzwignią adj można przypisać tak "snap/m" tak aby poruszając lewo/prawo "przechodziło" mi do odległości ostrzenia 1, 1.5, 2 itd czy muszę tak czy inaczej kółkiem poruszać góra/dół. Drugie pytanie czy po wybraniu snap/m powiedzmy na 1.5 muszę ustawić aprat w tryb manualny?

  7. #847

    Domyślnie

    Może ktoś mi odpowie na inny dylemat. Mam ustawione autoiso w zakresie 100-3200 z min ss 1/250. Co muszę jeszcze ustawić, żeby aparat ustawiał mi czas 1/250 a nie 1/40 przy iso np. 400?

  8. #848

    Domyślnie

    Sam ogarnąłem temat. Może się komuś przyda. Trzeba wyłączyć kompensację zakresu dynamicznego.

  9. #849

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sosnowy Zobacz posta
    @sorevell, ja bym się przejechał (a najpierw zadzwonił) na Ciołka, do Studio 5s.
    @sosnowy dzięki za namiar. Dopiero dzisiaj się wybrałem, ale problem rozwiązany od ręki.
    Pozdrawiam,
    Marcin

  10. #850

    Domyślnie

    @sorevell - świetnie!

    Ja z kolei mam głupi problem. Jakiś cudem wyłączyłem ten wskaźnik (linijkę) głębi ostrości, który pojawia się m.in. w trybie snap po lewej stronie ekranu. Nie mogę znaleźć w instrukcji jak to włączyć. Pewnie chodzi o jakąś głupią kombinację ustawień, która to wyłącza, no i nie mogę sprawić, żeby pojawiło się na powrót.

    Wie ktoś jak to włączyć znowu?

Strona 85 z 88 PierwszyPierwszy ... 35758384858687 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •