Close

Strona 69 z 88 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 878

Wątek: Ricoh GR

  1. #681

    Domyślnie

    no ok. ja nie noszę aparatu w kieszeni.

    z drugiej strony - zrób nieporuszone zdjęcie czymś, co waży 250g a potem czymś co waży 400g. wolę jak ciężar zgrywa się z rozmiarem i nie ma efektu wydmuszkowatości sprzętu.

    niemniej - ciekawe, czy faktycznie takie cudo powstanie...

  2. #682

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    no ok. ja nie noszę aparatu w kieszeni.

    z drugiej strony - zrób nieporuszone zdjęcie czymś, co waży 250g a potem czymś co waży 400g. wolę jak ciężar zgrywa się z rozmiarem i nie ma efektu wydmuszkowatości sprzętu.

    niemniej - ciekawe, czy faktycznie takie cudo powstanie...
    Ja od czasu Zenitów bardzo cenię sobie " efekt wydmyszkowatosci" i zrobię nieporuszone zdjecie szybciej czyms co waży 250g niż czymś co waży 400g i więcej. Lekkie jest piękne.
    Ps. Ale jak coś jest zwarte, małe, to nawet jak waży ok.300g nie sprawia wrażenia pustego badziewia. Taki niewielki 300g Canon G7x pomimio, ze wazy niewiele, sprawia wrażenie masywnego sprzętu.
    Ostatnio edytowane przez Juriko ; 25-01-2018 o 16:52
    Pozdrawiam, Jurek.

  3. #683

    Domyślnie

    Ja tam czekam na FF czy to Canon,Nikon,Ricoh bo Sony już szaleje na tym polu.
    Pewnie w dniu premiery nie przygarnę ale kiedyś tam napewno,Gr II na dzień dzisiejszy wystarcza.
    Odvkiedy go mam jakoś częściej go zabieram .
    D200 - Nikon 50mm f1.8d - Sigma 18-50 f2.8-4.5 - Tokina 50-135 f2.8 - Helios 44m4 - Nissin Di700
    moja evolucja d3100-d90-d7000- wszystko z Sigmą 17-50 f2.8

  4. #684
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Franek, można tak mnożyć
    W ustabilizowaniu obrazu z ręki lepiej sprawdza się stabilizacja optyczna a nie masa aparatu, a wrażenie większej solidności cięższego sprzętu to iluzja. Im cięższy, tym większa szansa że jak zaglebi to się rozpiź...

    bolth, na upartego to pierwszą generację Sony można już używaną w bardzo dobrej cenie kupić, no ale ergonomia leży i kwiczy, a do tego to nieszczęsne 35mm. Jest jeszcze Laica Q, ale tu ceny tak szybko nie spadają... no i gabaryt daleki od GR.

  5. #685

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    ...na upartego to pierwszą generację Sony można już używaną w bardzo dobrej cenie kupić...
    Drugą też i to w sumie nie używaną a nową, bo jest w tej chwili duża przecena na kilka modeli. A wracając do GRa to po początkowej ekscytacji wracam na Ziemię. Jakoś nie chce mi się wierzyć w tę zakrzywioną matrycę. W sumie słyszałem, że tylko Sony ma takie prototypy i tak się zastanawiam czemu mieliby dać taką matrycę Ricohowi zamiast wsadzić ją wcześniej do nowego RX1. No chyba, że Rocoh wymyślił coś w pojedynkę, ale chyba marne na to szanse.

  6. #686
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Rx1 II kosztuje 14 tyś, a nie jest moim zdaniem wart nawet połowy tej ceny, więc nie wiem co masz na myśli.

  7. #687

    Domyślnie

    Odniosłem wrażenie, że bolth pisze ogólnie o pełnoklatkowych bezlustrzanych Sonaczach a nie konkretnie o RX1. Myślałem też, że pociągnąłeś właśnie ten temat. Mniejsza o to. Bardziej mnie interesuje jakie są szanse na to, że GR pojawi się pierwsza w historii zakrzywiona matryca FF.

  8. #688
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Szanse w najlepszym razie umiarkowane. Bardziej wygląda to na formę badań rynku na przyszłość, albo czyjeś chciejstwo. Takie plotki chodziły już przed pojawieniem się Rx1 II i wydawały się bardziej wiarygodne niż te o GR-E

  9. #689

    Domyślnie

    Szanse raczej są, jak nie Ricoh to Sony, albo inny Canon.
    Tyle, że jeśli to wypali, to obawiam się, że będzie to przyczynek do produkcji jeszcze bardziej badziewnych szkieł.

  10. #690

    Domyślnie

    Dodał bym gorszą powtarzalność matryc (w porównaniu do powtarzalności obiektywów, imho łatwiej obrobić dokładniej szkło niż matrycę), a w związku z tym nowe i większe problemy z kompatybilnością.
    Szczęściarze albo ci mniej spostrzegawczy, czy bardziej tolerancyjni, mogliby się cieszyć, pechowcy zaś nigdy nie uzyskali by zadowalających efektów. Ewentualna wada matrycy wiązała by się z wymianą całego aparatu. Już widzę, przy dzisiejszym podejściu koncernów, jak się do tego palą...
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Strona 69 z 88 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •