Close

Strona 51 z 88 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 878

Wątek: Ricoh GR

  1. #501

    Domyślnie

    A ja nie widze nic zlego w wygladzie Fuji, wrecz przeciwnie. X100 czy x-pro wygladaja dyskretnie i po prostu ladnie. Pewnie, ze czesciowo na tym wygladzie zostal zbudowany sukces, jaki osiagnela ta seria, ale co z tego? Przeciez te aparaty nie tylko wygladaja, ale tez robia dobre zdjecia. Do tego sposob ich obslugi jest o niebo bardziej intuicyjny niz dowolnej nowoczesnej lustrzanki o podobnych parametrach, w ktorej nie wiadomo nawet jak przyslone przestawic.

  2. #502
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Prosze Cie... dopóki jak juz, lobuzie!
    Cóż...

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    pire, weź pod uwagę, że x100 był pierwszym "retro" aparatem .
    Nie był pierwszym aparatem w stylu retro, był pierwszym który udawał aparat analogowy. Stylizacja może być czymś pożądanym, imitacja to kicz.

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    ich obslugi jest o niebo bardziej intuicyjny niz dowolnej nowoczesnej lustrzanki o podobnych parametrach, w ktorej nie wiadomo nawet jak przyslone przestawic.
    Naprawdę nie wiadomo? Chyba trochę już przesada z tym gloryfikowaniem obsługi x100, kółka chodzą za lekko i nie mają blokad (w GR o tym pomyślano), więc z byle powodu się przekręcają, a ISO domyślnie zmienia się z poziomu menu. Przełączanie pomiędzy wizjerem optycznym a elektronicznym za pomocą wajchy wystylizowanej na samowyzwalacza także jest intuicyjne?

  3. #503

    Domyślnie

    no i zrobił się wątek o X100.. paszli! :P
    Völkchlor

  4. #504

    Domyślnie

    Ja tylko dodam, że mi się x100 bardzo podobał i nadal podoba, jego sukces to oczywiście nie tylko RETRO wygląd ale bez tego wyglądu byłby znacznie tańszy.

    Wracając do GR to strasznie mi się podoba, że prawie nikomu się nie podoba
    Fuji X I Kredyt hipoteczny w CHF

  5. #505
    GL
    Gość

    Domyślnie

    A paradoksalnie to wlasnie GR jest przykladem udanej stylizacji retro.

  6. #506

    Domyślnie

    GR nie jest żadną stylizacją, tylko konsekwentnym trzymaniem się sprawdzonej konstrukcji - czyli analogowego GR. Cała linia GR/1/D/s wygląda tak samo od początku, w miedzyczasie nie było zadnych odstępstw czy zmiany wyglądu lub innej linii projektowej. To nie jest nowy model, tylko kolejny, a od pierwszego rózni się detalami.

    Tak samo Leica M - nie sposób o nich powiedzieć ze są stylizowane na retro, mimo iż X100 wygląda bardzo podobnie

    Ostatnio edytowane przez pastwisko ; 17-04-2014 o 11:15
    Völkchlor

  7. #507
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    GR nie jest żadną stylizacją, tylko konsekwentnym trzymaniem się sprawdzonej konstrukcji - czyli analogowego GR. Cała linia GR/1/D/s wygląda tak samo od początku, w miedzyczasie nie było zadnych odstępstw czy zmiany wyglądu lub innej linii projektowej. To nie jest nowy model, tylko kolejny, a od pierwszego rózni się detalami.

    Tak samo Leica M - nie sposób o nich powiedzieć ze są stylizowane na retro, mimo iż X100 wygląda bardzo podobnie

    Masz rację, chciałem napisać o stylistyce, napisałem o stylizacji

  8. #508

    Domyślnie

    Ze wszystkich obaw została mi tylko obawa o KOLOR, nie jestem entuzjastą obrabiania wszystkich fotek, włączając w to okazjonalne rodzinne kliki. Przytłaczająca zdjęć w necie to B&W, a w tych które są w kolorze, skala obróbki jest nieznana. Czasem trafiają się jakieś narzekania na WB.

    Jak to jest z tym KOLORem i WB ?

    mam prośbę, możecie coś wrzucić w naturalnym oświetleniu i bez obróbki ?
    Fuji X I Kredyt hipoteczny w CHF

  9. #509

    Domyślnie

    WB czasami wymaga poprawki. Rzadko.

    Mam nadzieję że koledzy z Polandii pomogą. Nie ma sensu odnosić się do moich zdjęć w kolorze, bo światło tutaj jest zasadniczo inne. I kolory też po oczach potrafią przywalić.

  10. #510

    Domyślnie

    a ja mam GRD więc matrycowo inna bajka
    Völkchlor

Strona 51 z 88 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •