Close

Strona 11 z 88 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 878

Wątek: Ricoh GR

  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    Ta przynajmniej pokazuje, że mozna zrobić naprawdę świetny aparat za przystępną cenę i jak bardzo marketingowcy pompują ceny. Ja nadal jestem nieomalże w szoku, ze nowy model, w ktorym jest zastosowana duzo wieksza matryca - to jest wiekszy skok jak z APC-S na FF - z nowym szkłem, nowym softem, etc etc - jest droższy od poprzedniego o tak niewiele. Założę się ze gdyby to był Nikon GR lub Sony GR czy Canon GR - to by kosztował co najmniej 3500, a nie 2500 jak nie więcej.. Mam nadzieję ze Ricoh będzie kontynuował tą politykę.
    Nie szedłbym tak daleko w entuzjaźmie - to raczej oznacza że GRD na 1/1.7" był przedrożony.

    Ricoh po prostu dał na start cenę, którą Nikon osiągnie dopiero za chwilę - kiedy nasycą tym aparatem ten fragment rynku, który uważa że Nikon znaczy w świecie foto coś więcej niż inne firmy.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  2. #102

    Domyślnie

    Nie był przedrożony, wg mnie był w bardzo dobrej cenie, ja kupiłem za 2200 i uważam ze za kompakt z takimi możliwosciami i takiej jakosci to nie jest zbyt duzo.
    Völkchlor

  3. #103

    Domyślnie

    Crop na 35mm to super sprawa, f/2.8 jest niestety mniej super... Szczególnie, że wysokie ISO nie najlepiej daje radę. Jak ktoś nie potrzebuje światła, to aparat prezentuje się świetnie, chyba nawet lepiej od X100.
    to be a rock and not to roll

  4. #104

    Domyślnie

    2.8 a 2.0 czy 1.9 (w GRD IV) to raptem jedna działka przesłony, to nie jest róznica typu 5.6 a 1.4
    Völkchlor

  5. #105

    Domyślnie

    Da się żyć, wiadomo. Ale trochę szkoda, także ze względu na GO, zwłaszcza, że mowa tu o 28 i 35mm, czyli całkiem szerokich ogniskowych.

    Tak myślę, że jest spory problem jeśli chce się mieć ekwiwalent 35mm w takim maluchu, szczególnie jeśli od czasu do czasu potrzeba 28mm. W GR światło tylko f/2.8, w X100 co prawda f/2, ale z konwerterem 28mm robi się już spora kobyła i do tego jest już prawie 2x drożej niż GR. W Nexie jest Zeiss 24/1.8, ale strasznie wielki. W pozostałych systemach bezlusterkowych na razie brak alternatyw, jest kilka naleśniczków 20mm (30mm ekw.), ale też ze światłem f/2.8. Może jak w końcu wyjdzie 23/1.4 do fudżików to luka się zapełni. Ale z drugiej strony cena! Jak pomyślę, że po sprzedaniu D700+35mm musiałbym jeszcze dopłacić do ekwiwalentu w mniejszej (!) matrycy, to odechciewa się tych zabaw w minimalizm.
    First world problems.
    Ostatnio edytowane przez drdln ; 10-06-2013 o 00:10
    to be a rock and not to roll

  6. #106

    Domyślnie

    Bo te Ricohy (mowię o całej serii od analogów poczawszy) to nie są aparaty do zabawy płytką GO. W każdym razie nie dla kogos, komu jest ona priorytetem i kto się bez niej nie umie obejść. One raczej preferują tryb hiperfokalny.
    Völkchlor

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drdln Zobacz posta
    Da się żyć, wiadomo. Ale trochę szkoda, także ze względu na GO, zwłaszcza, że mowa tu o 28 i 35mm, czyli całkiem szerokich ogniskowych.

    Tak myślę, że jest spory problem jeśli chce się mieć ekwiwalent 35mm w takim maluchu, szczególnie jeśli od czasu do czasu potrzeba 28mm. W GR światło tylko f/2.8, w X100 co prawda f/2, ale z konwerterem 28mm robi się już spora kobyła i do tego jest już prawie 2x drożej niż GR. W Nexie jest Zeiss 24/1.8, ale strasznie wielki. W pozostałych systemach bezlusterkowych na razie brak alternatyw, jest kilka naleśniczków 20mm (30mm ekw.), ale też ze światłem f/2.8. Może jak w końcu wyjdzie 23/1.4 do fudżików to luka się zapełni. Ale z drugiej strony cena! Jak pomyślę, że po sprzedaniu D700+35mm musiałbym jeszcze dopłacić do ekwiwalentu w mniejszej (!) matrycy, to odechciewa się tych zabaw w minimalizm.
    First world problems.
    Radzę się doedukować ... w m4/3 jest systemowy 17mm/1.8 oraz Vojtek 17mm/0.95

  8. #108

    Domyślnie

    No faktycznie, m4/3 nie znam za dobrze. Ale podane przez ciebie rozwiązania to też nie są ideały, przynajmniej do moich zastosowań. M. Zuiko nie da jakiejś szczególnie płytkiej GO na matrycy m4/3, Voytek nie ma AF.
    to be a rock and not to roll

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drdln Zobacz posta
    No faktycznie, m4/3 nie znam za dobrze. Ale podane przez ciebie rozwiązania to też nie są ideały, przynajmniej do moich zastosowań. M. Zuiko nie da jakiejś szczególnie płytkiej GO na matrycy m4/3, Voytek nie ma AF.
    Ja również radzę się doedukować... m4/3 ze światłem 2.0 ma płytszą głębię ostrości niż Ricoh ze światłem 2.8.
    A przy 1.8 w m4/3 różnica jest już bardzo duża.
    Nikon | Olympus

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skrzynka97 Zobacz posta
    Ja również radzę się doedukować... m4/3 ze światłem 2.0 ma płytszą głębię ostrości niż Ricoh ze światłem 2.8.
    A przy 1.8 w m4/3 różnica jest już bardzo duża.
    http://www.dofmaster.com/dofjs.html

    GR: 18.3mm, f/2.8, zakres GO przy ostrzeniu na 2m: 0,41m
    m4/3: 17mm; f/1.8, zakres GO przy ostrzeniu na 2m: 0,76m
    to be a rock and not to roll

Strona 11 z 88 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •