Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37
  1. #31

    Domyślnie

    Witam nikoniarzy.

    Mam Nikona 1 J2, uzywam go glownie do zdjec. Gdy probowalam nakrecic filmik, aparat sam go ucina po kilku, kilkuastu sekundach. Na ekranie jest informacja, ze na karcie pamieci jest miejsce na parenascie minut filmu, a za kazdym razem jak probowalam cos nagrac nie trwal dluzej jak 15sekund. Czy to wina karty pamieci? Powinnam kupic wieksza?

    Z gory przepraszam, jezeli juz bylo takie pytanie, nie dokopalam sie

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mampytanie Zobacz posta
    Witam nikoniarzy.

    Mam Nikona 1 J2, uzywam go glownie do zdjec. Gdy probowalam nakrecic filmik, aparat sam go ucina po kilku, kilkuastu sekundach. Na ekranie jest informacja, ze na karcie pamieci jest miejsce na parenascie minut filmu, a za kazdym razem jak probowalam cos nagrac nie trwal dluzej jak 15sekund. Czy to wina karty pamieci? Powinnam kupic wieksza?

    Z gory przepraszam, jezeli juz bylo takie pytanie, nie dokopalam sie
    A nie nagrywasz czasem w trybie hi speed?
    D610, V1, FM2n

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mampytanie Zobacz posta
    Czy to wina karty pamieci? Powinnam kupic wieksza?
    Tak, powinnaś kupić szybszą.

  4. #34

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi.

    Nie, nie nagrywam wlasnie w trybie high speed. Dopiero teraz sprawdzilam klase zapisu mojej karty pamieci i mam czworke, lece do sklepu po dziesiatke, dzieki!

  5. #35

    Domyślnie

    Jakoś na początku wątku ktoś wspominał o dziwnym miganiu tła nawet przy świetle naturalnym. Zazwyczaj jest to efekt pozostawienia na automacie czy to balansu bieli czy przesłony lub iso. Ale z własnego doświadczenia wiem, że nie tylko to jest przyczyną. Część nikonów z czasów V1 (na pewno oprócz J1 i V1 również nikon D3200) podczas kręcenia wideo co parę klatek zmienia strukturę szumu na niebieskim kanale. Objawia się to właśnie dziwnym "flickeringiem" w ciemnych partiach obrazu (zachód słońca czy niedoświetlone pomieszczenie idealnie się nadaje żeby to zobaczyć). Szczególnie to widać na profilu Picture Control Neutral ze zjechanym kontrastem do 0, oczywiście jak ktoś wgrywał swoje profile takie jak FLAAT_10 czy FLAAT_11 to jeszcze łatwiej dostrzeże ten problem jeżeli jego aparat jest nim dotknięty. Co ciekawe to mruganie nie występuje gdy kręcimy w 1080p 30fps na iso 200, 800, 1600. W każdej innej konfiguracji już można zaobserwować. Nie ma to zupełnie związku z automatyką aparatu bo to widać przy całkowicie manualnych ustawieniach.
    I teraz mam pytanie, czy ktoś z was zaobserwował flickering w cieniach u siebie? Czy już późniejsze modele były wolne od tej przypadłości?

  6. #36

    Domyślnie

    dobry wieczór, ja mam pytanie odnośnie kręcenia filmu, czy możecie zejść w ustawieniach z czasem poniżej 1/100 ?

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotograf_arkadiusz Zobacz posta
    dobry wieczór, ja mam pytanie odnośnie kręcenia filmu, czy możecie zejść w ustawieniach z czasem poniżej 1/100 ?
    Już miałem Ci odpisać, że się nie da, bo sam próbowałem wielokrotnie, ale właśnie przed chwilką znalazłem rozwiązanie!:

    It's the flicker reduction setting. With it set to 50 Hz the shutter will only go down to 1/100

    At 60 Hz it will go down to 1/60
    So I guess your just stuck with the higher shutter speed if you live in part of the world where your electricity is 50 Hz and you want to shoot in fluorescent lighting.

    Czyli jednak można, ale trzeba się liczyć z ewentualnym migotaniem świateł.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •