Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: BlackMagic

  1. #1
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 827

    Domyślnie BlackMagic

    Wrzucam do innych systemow, a nie do sprzetu video bo insze bagnety niz nasze

    Cos malego:
    http://www.dpreview.com/news/2013/04...ro-Four-Thirds

    Cytat Zamieszczone przez DPR
    Blackmagic Design has announced a pocket-sized 1080p movie camera capable of 422 ProRes capture with promises of lossless CinemaDNG to be added via firmware. The Blackmagic Pocket Cinema Camera uses a Super 16 imaging area (around 12.5 x 7.4mm - essentially a 16:9 crop of a 1" sensor - a format for which high-speed sensors are available), and an 'active' Micro Four Thirds lens mount, giving full aperture control of native lenses. The camera can capture footage in Apple's 10-bit 4:2:2 ProRes format Blackmagic promising to add the open, lossless CinemaDNG Raw standard later. The company has said this will cost just $995 and be available from July.
    I cos duzego:
    http://www.dpreview.com/news/2013/04...global-shutter

    Cytat Zamieszczone przez DPR
    Blackmagic Design has announced the Production Camera 4K, a Super-35 format, 4K-capable camera with global shutter for smooth panning and image motion. The company says it will cost $3995. It can capture footage in Apple ProRes 422 HQ or losslessly compressed CinemaDNG Raw - promising 12-stops of dynamic range. The camera is built around a Canon EF mount and an internal SSD recorder to cope with the data rates. Blackmagic says it will be available from July 2013.
    Moga namieszac tak jak RED zamieszal na prorynku kiedys...

  2. #2

    Domyślnie

    Ciekawe czy też będą takie jaja z zamówieniami i ich realizacją... Wcześniejszego BMC niedawno zaczeli dostawać ludzie, którzy zrobili preorder... rok temu :/ Kumpel zamówił w październiku, więc pewnie jeszcze poczeka.
    Pocket wygląda bardzo ciekawie, zwłaszcza za tą cenę - ciekaw jestem jakie ograniczenia do niego wprowadzili, choćby ze względu na pozycjonowanie swojego sprzętu.

  3. #3
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 827

    Domyślnie

    Najs, nawet nie wiedzialem ze poprzedni byl w sprzedazy oficjalnie, myslalem ze to concept i ze trzeba poczekac na finalny produkt... i jak widac trzeba bylo czekac

    Ja i tak nie krece, ale znam takich, ktorym taki sprzet (zwlaszcza w tej cenie) moze ulatwic zycie.

  4. #4

    Domyślnie

    jak ktoś na DPRV zauważył:
    "US$3,995 ?!?!?
    If this delivers, Canon Cinema EOS cameras are dead."

    to 1/3 kwanona 1dc i 1/5 ? kamer kwanona eos system. przy tej cenie kwanon może faktycznie zawijać swoje zabawki.
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  5. #5

    Domyślnie

    tylko, że ten nowy black magic to ccd super35 (crop prawie jak DX), a 1dc to full frame z wypasionym cmosem

    to są zupełnie różne kamery, do black magica trzeba mnóstwo rzeczy dokupić aby to było funkcjonalne (chociażby zewnętrzny system zasilania)

  6. #6

    Domyślnie

    wszystko ok
    tylko 1 DC goły też nie zrobi filmu. a i rozmiar klatki 24mm jest już pewnie do większości zastosowań satysfakcjonujący. różnica w cenie jest miażdżąca - coby nie powiedzieć.
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  7. #7

    Domyślnie

    Canon zjedzie z ceną, na części to co wydali kosztuje tyle co inne ich FF złomy.

  8. #8
    sv
    Gość

    Domyślnie

    To maleństwo fajne, tylko co do tego podpiąć? Crop 2,9, czyli z Vojtka 17,5mm robi się 50 mm. Co do 4k BMC; super fajna maszyna, sensor co prawda niespecjalny, ale jest tanio. A co do Canona: zanim BMC 4k będzie dostępne to Canon jeszcze sporo kontenerów C300 sprzeda Canon obniżył właśnie cenę C100 o 1000$ i uznał, że to wystarczy.

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Czyli co, za niedługo wychodzi kolejny BM?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •