Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buma2 Zobacz posta
    @ GonzoG, ponownie dziekuje

    Ale ta przeslona nie przymyka sie do "ustalonej wartosci", lecz do wartosci uzytej w ostatnim zdjeciu, np:f16. To mnie wlasnie zastanawia, czyli jesli przedtem pstrykne na f1.8, to potem w LV jest ta blenda (dla "picia78"= przeslona), a jesli pstrykne na f11, to potem w LV znow jest ta "11". Hmmm.... Logiczne wyjasnienie jakies?
    D5100 nie ma możliwości zmiany przesłony przy włączonym trybie LV. Można ją zmienić tylko przy wyłączonym LV.
    A zrobienie zdjęcia, to nic innego, jak wyłączenie LV, zrobienie zdjęcia i ponowne włączenie, tyle, że tym razem już z inną przesłoną - czyli ostatnią jak została ustawiona/użyta.

    A dlaczego tak jest, bo przesłonę można zmieniać tylko w D800 i D4.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #12

    Domyślnie

    Z tego co czytałem to w D5100 można sterować przysłoną podczas nagrywania Zatem jaki problem?
    Bynajmniej tak na optycznych oficjalnie, powtarzam oficjalnie PISZĄ. Sam się zdziwiłem, no ale...
    "Nikon"

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buma2 Zobacz posta
    ...to potem w LV jest ta blenda (dla "picia78"= przeslona)...

    bo dla mnie to jest przesłona
    D700 // S 24-70 2,8 // N 35 1.8 DX // SB700 //

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    Z tego co czytałem to w D5100 można sterować przysłoną podczas nagrywania Zatem jaki problem?
    Bynajmniej tak na optycznych oficjalnie, powtarzam oficjalnie PISZĄ. Sam się zdziwiłem, no ale...
    Nie ma żadnych możliwości sterowania przesłoną podczas nagrywania w D5100... no chyba, że ktoś sobie podepnie obiektyw z pierścieniem przesłony.
    D5200 i D7100 też nie mają takiej opcji.

    A ci co tak piszą, to widzą, że na dole ekranu i się liczba zmienia i są święcie przekonani, że zmienia im się przesłona... ale bądźmy ludźmi i nie wyprowadzajmy ich z błędu, bo się im jeszcze świat zawali...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bawaria/ Katowice
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez picia78 Zobacz posta
    bo dla mnie to jest przesłona

    Kto sie nieco "obil" o fotografie, rozumie co to jest "blenda".


    Oj, nauka, nauka, nauka!

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bawaria/ Katowice
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    Z tego co czytałem to w D5100 można sterować przysłoną podczas nagrywania Zatem jaki problem?
    Bynajmniej tak na optycznych oficjalnie, powtarzam oficjalnie PISZĄ. Sam się zdziwiłem, no ale...
    Nawet gdyby bylo, jak piszesz, to mi nie chodzi o "nagrywanie", lecz o fotografowanie. Ale jak juz GonzoG napisal, podobno to sie nie da. Zreszta, ta D5100 sluzy mi do focenia, nagrywanie mnie interesuje marginalnie. Mimo wszystko dziekuje za zainteresowanie sie tematem.

    Pozdrawiam

  7. #17

    Domyślnie

    Przecież wszystko jest ok. Robisz zdjęcia przez wizjer z ustaloną przesłoną i zupełnie normalnie jest że gdy włączysz LV to zostanie tak sama przesłona.
    Bo przecież chcesz kontynuować robienie zdjęć tylko w innym trybie. Jak by było inaczej, to było by dla mnie dziwne. Bo skąd aparat miał by wiedzieć jaką chcę mieć przesłonę w LV, losowo, najmniejszą czy jak ?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buma2 Zobacz posta
    Kto sie nieco "obil" o fotografie, rozumie co to jest "blenda".


    Oj, nauka, nauka, nauka!
    Akurat w języku polskim pojęcie "blenda" ma zupełnie inne znaczenie i nie ma nic wspólnego z przesłoną.
    Możliwe, że na Śląsku, gdzie jest dużo naleciałości z niemieckiego jest to używane zamiennie, ale ja nie przypominam sobie, aby się spotkał z takim określeniem przesłony u Ślązaka.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buma2 Zobacz posta
    Kto sie nieco "obil" o fotografie, rozumie co to jest "blenda".


    Oj, nauka, nauka, nauka!


    kto się co nie co obił o fotografię wie, że jak ustawi przesłonę na daną wartość np. f3,5 i zrobi zdjęcie, potem przełączy na tryb LV, to ta wartość będzie taka sam jak podczas ostatniego zdjęcia, to chyba oczywiste .

    Oj nauka, nauka, nauka


    edite: blenda==>https://www.google.pl/search?q=blend...ient=firefox-a
    Ostatnio edytowane przez picia78 ; 08-04-2013 o 20:12
    D700 // S 24-70 2,8 // N 35 1.8 DX // SB700 //

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bawaria/ Katowice
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kolas Zobacz posta
    Przecież wszystko jest ok. Robisz zdjęcia przez wizjer z ustaloną przesłoną i zupełnie normalnie jest że gdy włączysz LV to zostanie tak sama przesłona.
    Bo przecież chcesz kontynuować robienie zdjęć tylko w innym trybie. Jak by było inaczej, to było by dla mnie dziwne. Bo skąd aparat miał by wiedzieć jaką chcę mieć przesłonę w LV, losowo, najmniejszą czy jak ?
    Oj, chyba nieco za malo napisalem. Nawet kiedy wylacze kam. i ja ponownie zalacze, to przyslona pozostaje, nie chodzi mi o blende, jaka mozna odczytac, lecz widac w obiektywie, ze jest "mala dziura" w LV. Gdybym chcial kontynuowac focenie poprzez LV i np. zmienil przyslone, to wowczas ona by sie tez musiala zmienic aktualnie w szkle, a tego nie robi. owszem, podczas "pstrykniecia" sie zmieni, i tak potem znow jest nastepnym razem.

    Dziekuje za zainteresowanie i pozdrawiam, zyczac super swiatla!

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •