Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 100
  1. #1

    Domyślnie Pierwsza lustrzanka - chęć rozwijania pasji.

    Cześć! Jestem kolegą maciejastego i pozwolił mi napisać na jego koncie.

    Chciałbym zakupić swoją pierwszą lustrzankę, sumę jaką chce przeznaczyć to ~3000zł. W ten budżet wchodzi BODY + SZKŁO + KARTA PAMIĘCI + STATYW. Najbardziej lubię fotografować coś w plenerze, góry, morze, no ogólnie wszystko! Wątków o tym było mnóstwo, ale praktycznie każdy podjął jakąś inną decyzję - to nie wchodzi w grę. Zamierzam kontynuować tą pasję, dlatego myślę o aparacie który będę mógł rozwinąć. Fajnie jak by też nagrywał filmy w FULL HD, no ale nie mam pojęcia jaki będzie najbardziej optymalny.

    Od ładnych paru lat fotografuję kompaktem Olympusa, ale nie starcza mi już - potrzebuję czegoś co mogę rozwinąć, coś co mi da wiecej możliwości. Wiem - aparat nie robi ładnych zdjęć, to fotograf je robi, ale wiadomo im coś możemy bardziej rozbudować to nam da o wiele wiecej możliwości. Słyszałem też o silniku który pozwala podłączać starsze obiektywy, ale z tego co pamiętam to te silniczki są tylko w starszych BODY.

    Myślałem nad D3200, ale ten aparacik, hmm fajny na rodzinny wypad. D5100 - fajny, fajny - odychlany ekran, matryca z D7000, ale nie wiem czy on też będzie aparatem który za kilka lat będzie czymś zadowalającym. D90 - no nie mam pojęcia, stara konstrukcja, dobra ergonomia - choć jest ciężki, wyświetlacz na górze, pozwoli nie wchodząc w MENU bez problemu sobie przestawiać opcje. Byłem sobie wczoraj z koleżką w sklepie (maciejasty, choć pożyczył mi to konto na kilka dni :P) no i tak samo jak jemu D90 był trochę ciężki, D5100 lżejszy i nieco wygodniejszy. Podobno D90 zapewni dobrą ergonomię, a D5100 lepszy obrazek - choć dla mnie D5100 się lepiej trzyma. Czy jest jeszcze jakiś godny aparat do polecenia w moim budżecie. D7000 - za drogi..

  2. #2

    Domyślnie

    Tematów tego typu było i to sporo. Tutaj jest jeden z nich.

    P.S. Zdecydowana większość i tak Ci poleci D90...
    Nikon

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciejasty Zobacz posta
    Cześć! Jestem kolegą maciejastego i pozwolił mi napisać na jego koncie.

    Chciałbym zakupić swoją pierwszą lustrzankę, sumę jaką chce przeznaczyć to ~3000zł. W ten budżet wchodzi BODY + SZKŁO + KARTA PAMIĘCI + STATYW. Najbardziej lubię fotografować coś w plenerze, góry, morze, no ogólnie wszystko! Wątków o tym było mnóstwo, ale praktycznie każdy podjął jakąś inną decyzję - to nie wchodzi w grę. Zamierzam kontynuować tą pasję, dlatego myślę o aparacie który będę mógł rozwinąć. Fajnie jak by też nagrywał filmy w FULL HD, no ale nie mam pojęcia jaki będzie najbardziej optymalny.

    Od ładnych paru lat fotografuję kompaktem Olympusa, ale nie starcza mi już - potrzebuję czegoś co mogę rozwinąć, coś co mi da wiecej możliwości. Wiem - aparat nie robi ładnych zdjęć, to fotograf je robi, ale wiadomo im coś możemy bardziej rozbudować to nam da o wiele wiecej możliwości. Słyszałem też o silniku który pozwala podłączać starsze obiektywy, ale z tego co pamiętam to te silniczki są tylko w starszych BODY.

    Myślałem nad D3200, ale ten aparacik, hmm fajny na rodzinny wypad. D5100 - fajny, fajny - odychlany ekran, matryca z D7000, ale nie wiem czy on też będzie aparatem który za kilka lat będzie czymś zadowalającym. D90 - no nie mam pojęcia, stara konstrukcja, dobra ergonomia - choć jest ciężki, wyświetlacz na górze, pozwoli nie wchodząc w MENU bez problemu sobie przestawiać opcje. Byłem sobie wczoraj z koleżką w sklepie (maciejasty, choć pożyczył mi to konto na kilka dni :P) no i tak samo jak jemu D90 był trochę ciężki, D5100 lżejszy i nieco wygodniejszy. Podobno D90 zapewni dobrą ergonomię, a D5100 lepszy obrazek - choć dla mnie D5100 się lepiej trzyma. Czy jest jeszcze jakiś godny aparat do polecenia w moim budżecie. D7000 - za drogi..

    Jak chcesz silnik to D90 albo D7000 ale to juz poza budżetem ( już nie wspomnę o D7100 )
    jeśli bez silnika to D5100 świetny aparacik z świetną matrycą
    z tego co piszesz to tylko D5100
    D700 // S 24-70 2,8 // N 35 1.8 DX // SB700 //

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciejasty Zobacz posta
    Słyszałem też o silniku który pozwala podłączać starsze obiektywy, ale z tego co pamiętam to te silniczki są tylko w starszych BODY.
    Błąd. Silnik mają aparaty z wyższej półki tj np D90, D7x00, d300/s itp

    Czy zamierzasz wykorzystywać tryb M?

  5. #5

    Domyślnie

    Oczywiście, broń Boże tryb AUTO..

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciejasty Zobacz posta
    Cześć! Jestem kolegą maciejastego i pozwolił mi napisać na jego koncie.

    Chciałbym zakupić swoją pierwszą lustrzankę, sumę jaką chce przeznaczyć to ~3000zł. W ten budżet wchodzi BODY + SZKŁO + KARTA PAMIĘCI + STATYW. Najbardziej lubię fotografować coś w plenerze, góry, morze, no ogólnie wszystko! Wątków o tym było mnóstwo, ale praktycznie każdy podjął jakąś inną decyzję - to nie wchodzi w grę. Zamierzam kontynuować tą pasję, dlatego myślę o aparacie który będę mógł rozwinąć. Fajnie jak by też nagrywał filmy w FULL HD, no ale nie mam pojęcia jaki będzie najbardziej optymalny.

    Od ładnych paru lat fotografuję kompaktem Olympusa, ale nie starcza mi już - potrzebuję czegoś co mogę rozwinąć, coś co mi da wiecej możliwości. Wiem - aparat nie robi ładnych zdjęć, to fotograf je robi, ale wiadomo im coś możemy bardziej rozbudować to nam da o wiele wiecej możliwości. Słyszałem też o silniku który pozwala podłączać starsze obiektywy, ale z tego co pamiętam to te silniczki są tylko w starszych BODY.

    Myślałem nad D3200, ale ten aparacik, hmm fajny na rodzinny wypad. D5100 - fajny, fajny - odychlany ekran, matryca z D7000, ale nie wiem czy on też będzie aparatem który za kilka lat będzie czymś zadowalającym. D90 - no nie mam pojęcia, stara konstrukcja, dobra ergonomia - choć jest ciężki, wyświetlacz na górze, pozwoli nie wchodząc w MENU bez problemu sobie przestawiać opcje. Byłem sobie wczoraj z koleżką w sklepie (maciejasty, choć pożyczył mi to konto na kilka dni :P) no i tak samo jak jemu D90 był trochę ciężki, D5100 lżejszy i nieco wygodniejszy. Podobno D90 zapewni dobrą ergonomię, a D5100 lepszy obrazek - choć dla mnie D5100 się lepiej trzyma. Czy jest jeszcze jakiś godny aparat do polecenia w moim budżecie. D7000 - za drogi..
    Na Twoim miejscu chyba bym kupił D90 + 10-20 + 18-105 + 35/50mm 1.8
    Może być nawet w tej kolejności.
    Jak źle Ci się trzymało D90 to może być D5100. Pomyśl też nad D3200, który jest niedoceniany na forum.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  7. #7

    Domyślnie

    No nie wiem - ta D5100 fajna, fajna. D90 już odpada, bo mi się go niewygodnie trzyma. A D5100 będzie dobry do rozwijania?

  8. #8

    Domyślnie

    Powiem tak. Doradziłem mojej dziewczynie, która też rozwija swoja pasję w foto na początek D90 + 18-105 + 50 1.8 i jest zaje**ście zadowolona. Na początek leciała na AUTO, ale ja ją katowałem i uczyłem żeby przełączyła się na M, na początku nie było kolorowo, ale metodą prób i błędów dochodziła do dobrego poziomu. Teraz już sprawnie posługuje się przesłona, czasem naświetlania, czułością, WB, lampami i innymi dobrodziejstwami które oferują lustrzanki. Jak na początek to świetny zestaw. Spacer zoom i stałka do portretu, np w plenerze .. za ten zestaw w idealnym stanie dała 2400 (zapewne da się zejść jeszcze niżej, ale nie kombinowaliśmy) do tego spokojnie starczy Ci na statyw i kartę, a jak dozbierasz jeszcze trochę gotówki to i na lampę starczy. Ergonomia jest super, czujesz że masz coś porządnego w łapie. D5100 to już taka zabaweczka. Ad matrycy, może trochę stara, ale jako początkujący duuużo z niej wyciągniesz. Możesz mieć problem z wysoką czułością, ale mówię Ci, że jeśli nie jesteś przyzwyczajony to ISO 1600 na prawdę daje radę, a raz byłem zmuszony do ISO 3200, bo marsz w nocy a nie chciałem lampy używać, przy 1.8 może był szum, ale dla mnie było ważniejsze, że mam zdjęcia. Bierz D90 + 18-105 + 50.. Będziesz zadowolony w 101%, poczytaj jeszcze o statywach a karte bierz sandiska i zestaw do rozwijania pasji idealny
    Pozdrawiam
    Michał

    [Dodano]

    Nie wiem co ty masz za ręce, moja dziewczyna ma kobiece małe rączki i z ergonomii jest bardzo zadowolona.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciejasty Zobacz posta
    No nie wiem - ta D5100 fajna, fajna. D90 już odpada, bo mi się go niewygodnie trzyma. A D5100 będzie dobry do rozwijania?
    no to uważam, że już odpowiedziałeś Sobie na pytanie, a także uważam, że będzie dobry do rozwijania
    kupuj na początek z obiektywem 18-105, potem jasna 35tka i lampa może sb 700 i będziesz zadowolony
    D700 // S 24-70 2,8 // N 35 1.8 DX // SB700 //

  10. #10

    Domyślnie

    Potwierdzam słowa pudlox'a . Ja też za namową doświadczonych ludzi z forum , kupiłem D90 18-105 i dokupiłem sobie stałke 35/1.8 . Jestem mega giga zadowolony i polecam własnie ten zestawik D90 + 18-105 , a potem zobaczysz jakiego szkła Ci brakuje .
    D750 ll S35/1,4 ART ll S135/1,8 ART ll N24-70 2,8 ll S70-200 OS ll SB-700 ll

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •