Close

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90
  1. #81

    Domyślnie

    A co do psucia sie to padaja tak samo czesto jak Lenovo czy HP
    (u)padają?

    Tutaj płaci się za otwarte drzwi do rozbudowy płyty o elementy w ilościach niedostępnych dla naszych "domowych" sprzętów. Nawet tych z górnej półki.
    Nie zgodzę się z Hektorem, że chodzi o możliwość rozbudowy. Są płyty server/workstation od Intela, 2-4 processorowe ( po 4-8 banków pamięci na socket ), które można kupić samemu,, są karty quadro, pamięci ECC, kontrollery RAID, etc. Można złożyć analogiczny sprzęt co workstation, przy mniejszych kosztach, ale ciągle, są to koszta tak wysokie, że różnica cenowa staje się coraz mniej znacząca, a fakt, że potrzebujemy takiego sprzętu, zazwyczaj sugeruje, że gwarancja i obsługa które możemy kupić razem z profesjonalną stacja roboczą ma spore znaczenie.
    d70s + N18-70 + N55-200

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Nie zgodzę się z Hektorem, że chodzi o możliwość rozbudowy. Są płyty server/workstation od Intela, 2-4 processorowe ( po 4-8 banków pamięci na socket ), które można kupić samemu,, są karty quadro, pamięci ECC, kontrollery RAID, etc. Można złożyć analogiczny sprzęt co workstation, przy mniejszych kosztach, ale ciągle, są to koszta tak wysokie, że różnica cenowa staje się coraz mniej znacząca, a fakt, że potrzebujemy takiego sprzętu, zazwyczaj sugeruje, że gwarancja i obsługa które możemy kupić razem z profesjonalną stacja roboczą ma spore znaczenie.
    Jakbym nie czytał Twojej wypowiedzi, wychodzi mi, że "jesteś za a nawet przeciw".
    F5, D800, F70, C550D + 18-200/3.5-5.6, N17-35/2.8, N28-70/2.8, N70-200/2.8 VR, N20-35/2.8, N35-70/2.8, N24-120/4, N70-300/3.5-5.6, S180/3.5, N60/2.8, SB-28, SB-800 itd.

  3. #83

    Domyślnie

    Nie jestem ani za, ani przeciw. Nie zawsze jest tylko jedno dobre rozwiązanie. Wybór musi być dostosowany do wymagań i potrzeb.
    Dla większości odbiorców domowych/graczy złożenie komputera na LGA2011 jest wystarczające. Nie potrzebują gwarancji tego, że wszelkie downtime będą jak najkrótsze, etc, a różnica cenowa gra istotna rolę w wyborze. Również możliwość dokładnego wyboru.
    Dla odbiorców biznesowych, którzy składają komputery do pracy, żeby na nich zarabiać istotne jest jak będzie wyglądała naprawa, jak szybko otrzymają części zamienne jak szybko komputer znów zacznie pracować i zarabiać. Gwarancja NBD, etc. Również kwestie kompatybilności z zaawansowanym software, oraz pewność, że otrzymamy od razu optymalne, dostosowane do potrzeb rozwiązanie i nie musimy mieć wiedzy w kwestiach sprzętowych i softowych. Kupujemy więc nie tylko sprzęt ale też doświadczenie tych którzy to zaprojektowali i złożyli.
    d70s + N18-70 + N55-200

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Nie jestem ani za, ani przeciw. Nie zawsze jest tylko jedno dobre rozwiązanie. Wybór musi być dostosowany do wymagań i potrzeb.
    Dla większości odbiorców domowych/graczy złożenie komputera na LGA2011 jest wystarczające. Nie potrzebują gwarancji tego, że wszelkie downtime będą jak najkrótsze, etc, a różnica cenowa gra istotna rolę w wyborze. Również możliwość dokładnego wyboru.
    Dla odbiorców biznesowych, którzy składają komputery do pracy, żeby na nich zarabiać istotne jest jak będzie wyglądała naprawa, jak szybko otrzymają części zamienne jak szybko komputer znów zacznie pracować i zarabiać. Gwarancja NBD, etc. Również kwestie kompatybilności z zaawansowanym software, oraz pewność, że otrzymamy od razu optymalne, dostosowane do potrzeb rozwiązanie i nie musimy mieć wiedzy w kwestiach sprzętowych i softowych. Kupujemy więc nie tylko sprzęt ale też doświadczenie tych którzy to zaprojektowali i złożyli.
    Mniej/więcej zgoda, chociaż co do części dotyczącej odbiorców biznesowych to na podstawie mojego ponad 20-letniego doświadczenia stwierdzam, że takie proste zależności występują jedynie na ulotkach reklamowych dostawców korporacyjnych i amerykańskich filmach. Jeśli odbiorca nie jest zasobną w gotówkę instytucją z ustaloną polityką infrastrukturalną lub dany komputer nie stanowi newralgicznego ogniwa (np. sterowanie produkcją, bo czasem nawet serwer sieciowy nie jest takim ogniwem) to mało kto w tych czasach wybierze dopłatę 50% ceny do komputera za "optymalne, dostosowane do potrzeb rozwiązanie", czyli nalepkę i gwarancję "on site".
    A każdy kto po latach próbował serwisować taki firmowy komputer wie, że producent stosuje najróżniejsze sztuczki, aby taka naprawa się nie udała. I mnie to zniechęca do takich rozwiązań.
    A na koniec i z drugiej strony: znam serwer (Compaq) który praktycznie bez żadnej naprawy, poza okresowym czyszczeniem z kurzu, działa 24/7 od ok. 17 lat. No ale to był sprzęt z czasów, kiedy płyty główne tyle wytrzymywały bo potem zaczęto je robić chyba z surowców wtórnych.
    F5, D800, F70, C550D + 18-200/3.5-5.6, N17-35/2.8, N28-70/2.8, N70-200/2.8 VR, N20-35/2.8, N35-70/2.8, N24-120/4, N70-300/3.5-5.6, S180/3.5, N60/2.8, SB-28, SB-800 itd.

  5. #85

    Domyślnie

    Rynek polski nie jest zbyt dobrym przykładem rynku dla tej klasy komputerów. Jaka sytuacja w gospodarce jest to chyba każdy sam widzi. Firmy walczą o każdą złotówkę, a nie dla każdej firmy to co daje sprzęt profesjonalny jest krytyczne. Kwestia priorytetów.
    Ja serwisowałem IBM x345 Części z 2 ręki pod dostatkiem. xD Pytanie, po co serwisować komputer. To się dla większych firm po prostu nie opłaca, a sprzęt zwraca się po kilku maxymalnie latach.
    O tym, że sprzęt komputerowy, szczególnie na rynek konsumencki musi się zniszczyć po pewnym czasie, żebyśmy kupili nowy, chyba nie musimy pisać

    Między profesjonalnym serwerem a maszyną złożoną samemu, jest dość spora różnica, a im mniejsza ona jest, tym mniejsza robi się różnica cenowa. Z workstation jest bardzo podobnie.
    d70s + N18-70 + N55-200

  6. #86

    Domyślnie

    Pewnie będziecie lepiej zorientowani w tematyce, lecz również przy budżecie ok 10K interesowałby mnie sprzęt nie tylko do obróbki zdjęć, lecz także do projektowania odzieży i różnego rodzaju gadżetów. Zależy mi też na dobrym monitorze, obecnie mam jakiegoś starszego LG, który jakby już niedomagał. Przeglądam monitory z https://gigam.pl/5-monitor i zastanawiam się, co byłoby najodpowiedniejsze. Zależy mi przede wszystkim na tym, by miał on przekątną nie mniej niż 25", była możliwość zawieszenia go na ścianie, ale i również miał wytrzymałą stopkę (jeżeli będzie na stopce to musi być stabilna, by przypadkowo kot go nie przewrócił. Na monitor chciałbym wydać maksymalnie do 2k pln. Nie jest to jakaś duża kwota, ale wydaje mi się, że coś sensownego uda mi się w tej cenie dostać. Nie wiedzieć czemu, ale nie jestem przekonany do monitorów "wklęsłych". Naprawdę są one takie dobre?

  7. #87
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    O ile zakup komputera nie nazwałbym inwestycją to zakup monitora sensownego w twoim przypadku to jest inwestycja, chyba nie odkryję ameryki pisząc że do pracy z kolorem w twoim przypadku poruszasz się jedynie w dwóch markach czyli NEC i EIZO, połowa tego budżetu może być przeznaczona na ten cel, reszta jak się zastanowisz to coś ci doradzę.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    O ile zakup komputera nie nazwałbym inwestycją to zakup monitora sensownego w twoim przypadku to jest inwestycja, chyba nie odkryję ameryki pisząc że do pracy z kolorem w twoim przypadku poruszasz się jedynie w dwóch markach czyli NEC i EIZO, połowa tego budżetu może być przeznaczona na ten cel, reszta jak się zastanowisz to coś ci doradzę.
    Komputer to, tak jak monitor, aparat czy obiektyw- narzędzie.

  9. #89
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie prześladuj mnie

    Narzędzie nie przynoszące zysku to np monitor nie nadający się do pracy z kolorem, a komputer obojętne jaki złoży i tak nic wiele nie zyska przy pewnym jego poziomie, bez dobrego monitora może stracić, więc dlatego napisałem że monitor to inwestycja.

  10. #90

    Domyślnie

    Zyska na czasie.

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •