Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 90
  1. #21
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Seeth, tu masz porównanie w różnych zastosowaniach Xeona E5 z zaproponowanej stacji DELL-a z innymi prockami:

    http://cpuboss.com/cpu/Intel-Xeon-E5-1650 .
    Medice, cura te ipsum.

  2. #22

    Domyślnie

    Kyle, wytlumacz mi jedną więc rzecz; gość pyta o sprzet do 10k na ktorym bedzie pracował m.in. w Pr i Ae a wiec oprócz obróbki zdjęć będzie też obróbka video. Ja mu polecam sprzet na dwóch prockach a ty mnie zlewasz ze jak zwykle przesadzam i nawet nie wiadomo czy jeden i7 oplaca sie wkladać.. Do tego aby uzasadnić swoje zdanie kurczowo twierdzisz ze do zdjec to styknie max i7, zapominakac ze gosc filmy tez bedzie obrabiał.

    Pytam sie wiec czemu piszesz ze przesadzam i ze nie obchpdzi cie obróbka video, skoro gość wlasnie to bedzie na kompie robił?? Przecież wlasnie przez video polecam mi dwa cpu, nie przez zdjecia.
    ;]

  3. #23

    Domyślnie

    Oki, temat zamknięty, wszystko jest jasne, będzie pracował z Video i może 3D, wykorzysta dużą ilość rdzeni w tych zastosowaniach i tu nie ma przesady.

  4. #24

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi,
    teraz nie wiem na co się ostatecznie zdecydować, szczerze mówiąc to wolałbym jakiś gotowy zestaw kupić i mieć spokój z szukaniem podzespołów i samemu składać cały komputer,
    najważniejsze aby komputer był zauważalnie szybszy od tego co mam aktualnie, aby bardzo dobrze radził sobie z dużymi plikami w Photoshopie oraz szybko renderował materiały wideo.
    Johanan, ten dell będzie lepszym rozwiązaniem niż ten który przytoczyłem w pierwszym poście?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Seeth Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedzi,
    teraz nie wiem na co się ostatecznie zdecydować, szczerze mówiąc to wolałbym jakiś gotowy zestaw kupić i mieć spokój z szukaniem podzespołów i samemu składać cały komputer,
    najważniejsze aby komputer był zauważalnie szybszy od tego co mam aktualnie, aby bardzo dobrze radził sobie z dużymi plikami w Photoshopie oraz szybko renderował materiały wideo.
    Johanan, ten dell będzie lepszym rozwiązaniem niż ten który przytoczyłem w pierwszym poście?
    Zostaw co masz, wsadź karty Quadro + Tesla + dodatkowe 16GB ramu. I będziesz miał 10-20x szybciej obliczenia na video.
    http://www.nvidia.com/object/after-effects-cs6.html
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  6. #26

    Domyślnie

    Dobrze ktoś polecał stację roboczą od HP czy Della - zrobione z głową ma Xeonach (nawet poprzedniej generacji) + dysk SSD 240 GB + 32 GB RAM zadziała lepiej niż jakieś cudowne składaki na i7 z pierdylionem hyper super przedrostków w nazwie.....
    Już sama nazwa HyperCube stacja robocza HyperWorks Foto/Video Extreme zapala mi pomarańczowe światełko ostrzegawcze.....

  7. #27
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Seeth Zobacz posta
    ...
    Johanan, ten dell będzie lepszym rozwiązaniem niż ten który przytoczyłem w pierwszym poście?
    Według mnie lepszym.

    DELL T3600, to solidna stacja graficzna i w dodatku niewielkich rozmiarów.

    Xeony lepiej się sprawiają z trudnymi zadaniami, niż i7.
    Medice, cura te ipsum.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Xeony lepiej się sprawiają z trudnymi zadaniami, niż i7.
    LOL !

    To sa wlasnie te banialuki którymi nas czesto raczysz na forum.

    Proponuje sprawdzic czym roznia sie xeony od cywilnych procków.

    trudne zadania, buehehehe
    .

  9. #29

    Domyślnie

    Niech Johanan pokaże benchmarki/testy na "trudnych zadaniach" i7 vs tak samo taktowany Xeon z taką samą ilością rdzeni i wątków, to będziemy mieli jakieś konkrety.

  10. #30
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Ani myślę odsyłać was do jakichkolwiek materiałów, ponieważ mam w nosie przepychanki z wami, a widać już, że praktycznie chodzi tu tylko o chucpiarstwo, które w sieciowym światku ma swoją nazwę rodem z nordyckiej mitologii.

    Jeśli jednak bliższe komuś fakty od młodzieńczej bezczelności, to odsyłam do porównań tych procesorów na strony ich producenta.

    To tyle w tym temacie.
    Medice, cura te ipsum.

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •