Close

Strona 17 z 17 PierwszyPierwszy ... 7151617
Pokaż wyniki od 161 do 169 z 169
  1. #161
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Rozumiem.
    Cytat Zamieszczone przez cube Zobacz posta
    ...Propozycja moja na przyszłość jest taka, żeby oddawanie zdjęć dotyczyło grup, a nie indywidualnych fotografów - wszyscy i tak mają w takim układzie identyczne kadry więc z korzyścią dla modelki będzie, żeby dostała crème de la crème...
    Niby tak, zdaje sobie z tego sprawę i teoretycznie to pomysł jest dobry, ale ... totalnie niepraktyczny i nierealny. Dlatego daję limity bo ludzie się nie kwapią do oddania zdjęć (mniejsza o czas - od warsztatów w Starych Jabłonkach mineły 4 miesięce i mam pojedyńcze zdjęcia od 3 z 9 osób). Więc na pewno będzie miała miejsce sytuacja taka, że każdy z grupy X stwierdzi, że lepsze zdjęcia da kolega, a nie on. Po drugie - jak mam rozliczać kaucję? Rezygnacja z niej to rezygnacja z jedynego pomysłu jaki mam na pozyskanie zdjęć dla modelek po plenerze.
    W dodatku to piszesz ty, który zdjęcia prędzej czy później publikujesz. Podobnie osoby z twojej grupy - oba Adamy, Kasia. Zdjęcia bardzo szybko daje Tomek (TOP67), paru znanych mi chłopaków z Bydgoszczy też prędzej czy później coś wrzuci w sieć. Gdyby to co dotyczy was było normą to ja bym żadnej kaucji nie chciał. To tylko dla mnie kłopot - gromadzenie zdjęć, opisywanie, powrotne przelewy. Ja ten pomysł realizuje by motywowac tych co się ślimaczą. Ty się poczuwasz jakbyś szedł w ogonie, a ja cie zdziwie - ty jesteś jednym z najszybszych. Gdyby wszyscy robili jak ty to bym nie brał kaucji.

    Co do problemu z selekcja materiału i podobnymi ujęciami. Oczywiście grupa będzie miała podobne kadry z tą sama modelką - te same stylizacje, miejscówki. Sęk w tym, że większość członków grup nie ma po plenerze ze sobą kontaktu. W dodatku kto ma rozsądzić czyje ujęcia sa lepsze. Wielu z fotografujących będzie mówiło - on ma lepsze ujęcia. jak każdy tak zrobi to nikt nie da fotografii.
    Jesli chcecie seklekcje zdjeć mogę robić ja - dziewczyna może dostać najlepsze zdjęcia, nie musi wszystkich.

    Ktoś chce założyć konto na mojej galerii z nickiem sdfs. Na razie nie aktywowałem. Kto to jest, ktoś z nas? (można napisać mi na PW kto to)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cube Zobacz posta
    Podobne kadry ma każdy z naszej grupy i czasem widzę, że w danym ujęciu np. Adam złapał lepszą mimikę, fajniejsze światło albo miał lepszy pomysł na obróbkę - i co wtedy, mam oddać bardzo podobne tematycznie ale gorsze jakościowo zdjęcie modelce tylko dlatego, żeby zaliczyć "sztukę" ?
    A jak myślisz, dlaczego ja tak szybko obrabiam? Żeby mi nie wyskoczyli z lepszym kadrem
    I tak im dalej, tym więcej fotek kasuję.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    A jak myślisz, dlaczego ja tak szybko obrabiam? Żeby mi nie wyskoczyli z lepszym kadrem
    Znam to....jak z Tomkiem byłem w Luboradzy, to już miał obrobione i wrzucone na fejsa zdjęcia jak ja dopiero kończyłem ustawiać sobie kadr :/ Dlatego właśnie tak mało wrzuciłem zdjęć, szczególnie Asi wśród firanek....bo mam po prostu identyczne.
    Ale to tylko taka mała dygresja, myślę, że pomysł Jacka jest naprawdę dobry i zostawiłbym i kaucję i po pięć zdjęć od każdego, i na maila z opisem, i najlepiej jednorazowo jako całość....jak się jakieś powtórzy to trudno, modelka zdecyduje które sobie wrzuci, a u Jacka najwyżej będzie kilka.
    Ja już się wiele razy zaskoczyłem, że modelka wybiera zupełnie inne zdjęcia niż ja bym wybrał z tych co jej wysyłam... de gustibus non est disputandum :/
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 25-08-2013 o 00:03 Powód: Jej------> jej

  4. #164
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Dzięki, dostałem na maila komplety zdj od 2 kolejnych osób.
    Mała uwaga - oczekuję zdjęc w rozdzielczościach jak na galerie internetowe. Czyli tak nieco ponad 1000 pikseli na dłuższym boku.
    Ktos mi przysłał 4 maile - łącznie ponad 350 MB Nie potrzeba tak gigantycznych plików. Dobrze, że mam szybkie łącze

    Dzięki też za 2 kolejne wpisy i proszę o kolejne
    Wpisujcie sie też do newslettera. http://www.new.jjstudio.pl/newsletter.php?id=4
    Ze zdziwieniem stwierdzam, ze niektórzy "starzy" uczestnicy teraz z żalem mówią, że przegapili imprezę bo o niej nie wiedzieli. A do newslettera się nie zapisali ... http://www.new.jjstudio.pl/newsletter.php?id=4
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #165

    Domyślnie

    ja Jacku sukcesywnie wysyłam fotki dziewczynom (obrabiam w kolejności sesji ). Do Ciebie wyślę po skompletowaniu wszystkich. Być może część osób działa podobnie stąd cisza u Ciebie na mailu ale nie zaniedbujemy modelek.

  6. #166
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Mam nadzieję
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #167
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Dwie sprawy - kolejna porcja "statystyk" z tego pleneru i info o następnym plenerze.

    1. Było fotografów 27. Do tej pory 9 osób dostało zwrot kaucji, 3 z niej zrezygnowały. Czyli "załatwione" jest 12 osób. Ale to oznacza, że większość - aż 15 nie. Mam te pieniądze i żadnych decyzji co z nimi zrobić. Zdjęcia mam w ogóle od 18 osób (pobrane z galerii albo przysłane mi na maila) - ale nie od wszystkich są to pełne zestawy, niektórym brakuje ujęć jednej modelki itp. Od 9 osób nie mam ani jednego kadru. Byc może niektórzy mają te zdjęcia i wysłali je dziewczynom, ale ja o tym nie wiem. W takim razie proszę o informację od tych nierozliczonych - załatwię sprawę.

    Zróbmy więc tak - ustalam termin ostateczny do załatwienia tych spraw do końca września. 3,5 miesiąca to wystarczający okres na wysłanie mi zdjęć. Po tym czasie kasę rozdysponuję po dziewczynach.

    2. Plener w Dworze Luboradza, 27-29 września, tym razem od piątku do niedzieli, 4 modelki w tym 1 do aktu. Nie wiem czy czytaliście wątek o tym: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=234072
    Koszt pleneru to 270 zł i noclegi z wyżywieniem 280 zł. Miejsce fajniejsze niż Centrum Molo, basen do dyspozycji itd.
    Proszę się zapisywać do końca sierpnia. Osoby, które mają jeszcze nierozliczone zdjęcia mogą wpłacić 220 zł (270-50), zaoszczędzi mi to roboty ze zwrotem im kaucji. Czyli do końca miesiąca deklaracja udziału, wpłata 220 zł (i dostarczenie do pleneru w Dworze Luboradza zdjęć z Centrum Molo, bo inaczej nie wpuszczę na plener )

    Sporo osób z tego pleneru juz się wpisało, liczę na pozostałych
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #168
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Kolejny czerwiec się zbliża. Teraz planuję plener nad morzem - w Łebie (wydny itp)
    Na początek ankieta http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=245310
    Myslę, że połowa (jak nie więcej) ludzi to będa uczestnicy poprzednich plenerów, stąd ankietę najlepiej propagować wśród was. Tak byście decydowali jaką opcję chcecie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #169
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Info o kolejnym plenerze, zapisy, informacje http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=249858 - zapraszam
    Mam obiecane od Kamili, że przyjedzie. Może to będzie jakiś magnes. To tyle istotnego dla tych co byli w CentrumMolo. No i będzie modelka do aktu - to z kolei różnica.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 17 z 17 PierwszyPierwszy ... 7151617

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •