Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie zamiennik EN-EL14

    Witam serdecznie,

    na dniach muszę kupić drugi akumulatorek do mojego d5100. Zastanawiam się nad zamiennikiem, np. Newell? Warto, czy nie?

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj,
    Ja jestem zwolennikiem posiadania oryginałów (może drożej ale tym samym może unikniesz kłopotów).
    pozdrawiam,
    jelonki
    Tylko N90+18-105 kitowy - na razie

  3. #3

    Domyślnie

    Kupowałem w grudniu Newell'a i działa bezproblemowo w aparacie i battery pack-u. Trzyma tez podobnie jak oryginał.

  4. #4

    Domyślnie

    Tylko pamiętaj, że jak kupujesz nie oryginalną baterie to musisz mieć dodatkowy grip żeby uruchomić aparat. Najpierw wkładasz oryginał a później podróbke.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikkor83 Zobacz posta
    Tylko pamiętaj, że jak kupujesz nie oryginalną baterie to musisz mieć dodatkowy grip żeby uruchomić aparat. Najpierw wkładasz oryginał a później podróbke.
    Z tego co się orientuję, to tak było z pierwszymi zamiennikami jakie wyszły na rynek. Mam gripa Meike i w nim bez problemu zamiennik Newella działa samodzielnie jak tez w parze z oryginałem. Nie ma róznicy , ktory został włożony jako pierwszy i w którym slocie siedzi.

  6. #6

    Domyślnie

    Też zastanawiałem się nad akumulatorem Newell. Na innych forach przeczytałem, że są ok.
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie" Ansel Adams

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Flik Zobacz posta
    Z tego co się orientuję, to tak było z pierwszymi zamiennikami jakie wyszły na rynek. Mam gripa Meike i w nim bez problemu zamiennik Newella działa samodzielnie jak tez w parze z oryginałem. Nie ma róznicy , ktory został włożony jako pierwszy i w którym slocie siedzi.
    Masz rację te nowe mają chip i powinny działać. Jak ja kupowałem swoją to potrzebowałem grip aby uruchomić z oryginału. Nie zmienia to jednak faktu, że grip jest potrzebny do poprawy uchwytu.

  8. #8

    Domyślnie

    Grip oczywiscie bardzo sie przydaje jako dodatkowe zródło zasilania, a w przypadku d5100 bardzo poprawia uchwyt w przypadku zalozenia np na body 70-300 lub zewnetrznej lampy. Wydaje mi sie , ze wtedy aparat jest lepiej wywazony i uchwyt jest pewniejszy. Natomiast bez gripa z samym np 18-105 aparat jest duzo lzejszy i w takiej wersji sprawdza sie doskonale jako spacerniak, ale to chyba dyskusja do innego tematu

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

    Do mojego d5100 owszem, mam gripa, też Newell'a. I zgadzam się w 100% - d5100 z tamronem 70-300 VC USD na prawdę jest dużo wygodniejszy niż bez gripa. Ale na spacer z reguł zabieram tylko aparat z 18-105.

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar vela44
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Jabłonowo Pom.
    Posty
    14

    Domyślnie

    Czyli jeśli nie mam gripa i chcę kupić zamiennik baterii to muszę zwrócić uwagę żeby był chip, tak? I jak taki zamiennik kupię to wkładam do aparatu i normalnie powinien działać. A z ładowaniem też nie będzie problemu, z oryginalną ładowarką będzie współpracować?
    rodzisz się oryginalny, nie umieraj jako czyjaś kopia

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •