Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sławeczekm Zobacz posta
    Witam wszystkich Nikoniarzy. Zapisałem się tutaj, bo szukam pomocy. Może ktoś coś doradzi. Kupiłem kilka dni temu w salonie FJ w Bydgoszczy Nikona D600. I nie jestem zadowolony. Aparat jak aparat. Przyniosłem do domu i po pierwszych testach zobaczyłem że, aparat ma nabite przeszło 7000 kliknięć. Kupiłem w salonie jako nowy, używany aparat. Przestrzegam przed tymi salonami, bo innym też może się to zdarzyć. Nie ufajcie byle komu. FJ handluje używkami. Byłoby to jeszcze do przełknięcia, bo to zacny aparat, ale aparat ma problem z rawami.
    Do przełknięcia? No bez jaj zapłaciłeś za nówkę i dostałeś używkę z wyklepanymi 7 tysiącami zdjęć i to jest do przełknięcia?
    Swoim D80 przez 4 lata zrobiłem z 15 tyś a ty mówisz, że 7 tyś w nowym aparacie prosto ze sklepu jest do przełknięcia
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 02-04-2013 o 21:45
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  2. #22

    Domyślnie

    zapewne ktoś kupił.. zrobił jakieś wesele na kilka kart pamięci.. przy zgrywaniu zobaczył, że są jaja z odpalaniem plików i oddał w ramach rękojmi FJ zamiast wysłać na serwis, przeresetował ustawienia i sprzedał dalej...

  3. #23

    Domyślnie

    kkokosz - tak jest , ale raduje mnie to że mogę obejść ten problem i jednak działa
    Borat1979 - też byłem oburzony, ale niestety za póżno na bicie piany, nie udowodnię, że nie zrobiłem 8000 zdjć przez weekend, bo .... mogłem je zrobić.
    Tutaj piszę to co mnie spotkało, ku przestrodze innym. żyjemy w kraju podwyższonego ryzyka, kto o tym zapomni lub zaufa zbyt mocno, wychodzi na kiepa.
    i buja się z problemem sam. Tak jest w każdej dziedzinie. samochody, żywność, leki ubiory. trzeba znać się na wszystkim samemu i nikomu nie ufać, jak widać.
    Ale aparat robi zdjcia i to się liczy najmocniej

  4. #24

    Domyślnie

    Windows 7 (64 bit) + NX2 version 2.4.1 (45 days remaining ) => butelka z Pepsi , miodzio, zaje... ta 600, co za żyleta, jaki bokeh na taką fotkę polowałem.
    Tego drugiego pliku nie ściągnę bo mi 4h wyskoczyło.
    "Nikon"

  5. #25

    Domyślnie

    co do aparatu - jest więcej niż "udany". zdjecia robi nieprzeciętne sam od siebie, ma taką funkcję, tylko trzeba ją aktywować nadaje się do robienia zdjęć każdego rodzaju. w moim, sprawdziłem fokus dokładnie i w każdym punkcie z każdym szkłem daje radę. 39 punktów aż nadto. robiłem zdjęcia na mistrzostwach świata w biegach przełajowych w Bydgoszczy i przy tej ilości punktów ledwo wyrabiał z ostrością. mi osobiście brakuje tylko takiej poziomicy w wizjerze jaka jest w większym module. ta która jest w D600 to nieporozumienie

  6. #26
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sławeczekm Zobacz posta

    zdjęcia skopiowane z karty przez autozgrywanie jak zmieniają nazwę zdjcia to nie otwierają się. jak skopiuję je z karty przez explorera z orginalnymi nazwami z aparatu otwierają się bez problemu taki bug
    To znany i częsty problem. Winny jest Windows, jakas jego konfiguracja robi takie jaja. I to nie dotyczy tylko D600, ale pisano to i przy starszych modelach body.
    Metoda - zgrywanie kart poprzez czytnik (a nie w body), albo zgrywanie kart uzywając Nikon ViewNX2.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #27

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu zgłosił bym to do salonu FJ i poprosił o kontakt z menadżerem regionu. Jest to do zrobienia tzn. jest duża szansa na wymiane sztuki. Pod warunkiem, że nie opłynęło za dużo czasu od zakupu.
    Pozdrawiam
    A.
    Freelancer...
    Aparat na C a może na N, w zasadzie to bez znaczenia...

  8. #28

    Domyślnie

    Kolego, w jaki sposób "wytestowałeś" sprzęt i stweirdziłeś w/w przebieg? Opadna Exif czy inne oprogramowanie??
    Jeżeli sugerowałeś się nazwami plików czyli DSC7xxx to może być to niewspółmierne do przebiegu

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sławeczekm Zobacz posta
    dobrze dzięki, a możecie jeszcze zobaczyć to zdjcie?
    http://wyslijto.pl/upload_success/4hf74rqj5d
    Co prawda trochę źle mi odczytało miniaturę z tego rawa więc pewności 100% nie mam - ale program Iview pokazał w info w exif :
    Total pictures = 3

    Możliwe że zdjecie pluszaka było Twoim trzecim i aparat nie był utłuczony wcześniej
    NIKON
    I powiedział Pan: "A gdyby pytali o mnie ateiści... to mnie nie ma!"

  10. #30

    Domyślnie

    Zdjęcie o numerze 8155 to przebieg migawki 1041, nie kupiłeś aparatu z przebiegiem 7 tys. ktoś wcześniej użył karty na której numer pliku wynosił 7 tys.

    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •