Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46
  1. #21

    Domyślnie

    Ktoś tu porównywał te stałki do 24-70, weźcie pod uwagę że 28mm a 24mm to jest różnica i to zasadnicza, przynajmniej dla mnie.
    D700, Coolpix A, 18-35D + N 24-70 F2,8 + N 35mm F/1,8 + N 70-200 VR I + TC-20II

  2. #22

    Domyślnie

    mam 24-70, ale przyznam, że się jeszcze nie pokusiłem. taki dość luźny rzut oka na zdjęcia, ale to zbyt mało by stwierdzić coś konkretnie. ale zwróciłeś moją uwagę i z ciekawości się przyjrzę.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Moim zdaniem premiera 35/1.8G FX zmieniła układ. Sigmę można sobie kompletnie darować. Jak kogoś stać, to bierze 35/1.4G. Jak kogoś nie stać, to bierze 35/1.8G FX i w zasadzie ma to samo (prawie, ale jednak o wiele taniej). Sigmę można rozpatrywać jako szkło manualne z potencjalnie jakoś tam działającym pierwotnym AF.
    Dla niektórych istotna jest róznica między 1.4 a 1.8 - i nie mówię o ilości światła wpadającego

  4. #24

    Domyślnie

    Zawsze lepiej mieć 1.4 niż 1.8... no ale cóż..jak udało się mi mieć 1.4 to mam, a jak nie to cieszę się 1.8.

  5. #25

    Domyślnie

    Póki co po pierwszych testach w sieci nowa 35tka FX nie wypada zbyt dobrze - duże winietowanie, dystorsja. Jared Pollen twierdzi, że to szkło powinno kosztować 400$, bo 600$ nie jest warte. Kai z DigitalRev TV też zbytnio w zachwyt nie popadł.

  6. #26

    Domyślnie

    No to jestem dodatkowo "uszczęśliwiony", że nie czekałem i kupiłem 28mm.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robanto Zobacz posta
    Zawsze lepiej mieć 1.4 niż 1.8...
    Nie zawsze. W mojej ocenie 50/1.8G jest o wiele lepszy od 50/1.4G.
    Podobnie 85/1.8G od 85/1.4G.
    35/1.4G jest super, ale chętnie go porównam z 35/1.8G.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Nie zawsze. W mojej ocenie 50/1.8G jest o wiele lepszy od 50/1.4G.
    Podobnie 85/1.8G od 85/1.4G.
    85/1.8G to bardzo dobry obiektyw, ale na pewno nie jest lepszy od 85/1.4G. Nie wiem skąd taka teoria? podstawowy argument za 1.8 to stosunek jakość do ceny. 1.4 jest po prostu za drogi, ale obrazek z niego jest niesamowity i to jest główny argument do bycia jego szczęśliwym właścicielem.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10-04-2014 o 19:06

  9. #29

    Domyślnie

    Czym jest mityczny "obrazek"?? W czym poza cena, lepsza jest wersja 85-tki 1.4 od 1.8? Ani ostrością, ani szybkością AF. Ceną na pewno, no i mitycznym "obrazkiem"

    Zapomniałem o aberracją. 85 1.4 ma ja naprawdę na najwyższym poziomie, fiolet aż bije po oczach. Wersja 1.8 już ma ją dużą, ale co potrafi wersja 1.4 to "mistrzostwo" .
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10-04-2014 o 19:09

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stanseba Zobacz posta
    Czym jest mityczny "obrazek"?? W czym poza cena, lepsza jest wersja 85-tki 1.4 od 1.8? Ani ostrością, ani szybkością AF. Ceną na pewno, no i mitycznym "obrazkiem"
    Nie mam zamiaru się tu z nikim licytować. Miałem okazję popstrykać i jednym i drugim. Dlatego odniosłem się do teori przedmówcy, z którą się nie zgadzam. A w obazku jest to coś co mi sìę bardzo spodobało i dlatego przepłaciłem i został 1.4. Polecam także zapinać obiektywy, porobić trochę fot i samemu oceniać szkiełka, które chce się użytkować. Jeżeli pasuje np. 1.8 to brać 1.8. Bazowanie na testach portalowych czy forowych nie koniecznie oddaje stan faktyczny poszczególnych szkiełek, a jedno kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •