Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Liceum - rozszerzenia

    Witam wszystkich użytkowników. Nie jestem tu pierwszy raz, wcześniej jednak tylko przeglądałem często forum. Prędzej czy później musiał nadejść ten moment, więc cześć wszystkim. :]
    Piszę do was z problemem, z jakim pewnie zmaga się teraz niejeden pierwszoklasista liceum w Polsce. Ta nowa reforma nie dość że jest bez sensu, to na dodatek tak naprawdę nikt do końca nie wie jak to wszystko będzie wyglądało. Ale do rzeczy, trzeba wybrać od 2 do 4 przedmiotów rozszerzanych w 2 klasie. U mnie w szkole niestety 2 mam już narzucone, geografia (na co mi się przyda, nie wiem) i drugi przedmiot, który musimy wybrać pomiędzy matematyką i biologią. Idąc w stronę informatyki na studiach; grafika komputerowa, fotografia, bardziej myślę przyda mi się matma, więc wybiorę tą drogę. 3 przedmiot to pewnie będzie język, czyli w tym przypadku język angielski. I teraz najważniejsza rzecz, jaki przedmiot mógłbym jeszcze wybrać żeby jakoś mieć większe szansę przy rekrutacji? Poza informatyką oczywiście. Pomocy, jestem pod ścianą, mam mało czasu na decyzję i tak naprawdę nie mam pomysłu co to by mógł być za przedmiot i czy w ostateczności nie przenieść się do klasy humanistycznej.

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar Huskacz
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    43

    Domyślnie

    Geografia, jeśli jej nie lubisz lub nie chcesz się dalej w jej kierunku kształcić - jest bez sensu. Jeśli myślisz o informatyce - to matematyka, informatyka, oba na rozszerzeniu. Być może fizyka?
    Biologia za dużo w informatyce Ci się nie przyda aczkolwiek jeśli myślisz o studiach na kierunkach związanych z biologią - szlifuj matmę

  3. #3

    Domyślnie

    No i w geografii problem, ponieważ jest narzucona na moim profilu.
    Matematykę biorę rozszerzoną, informatykę nie wiem czy damy radę w naszym LO, ponieważ tylko parę osób chcę wziąć rozszerzenie. A o fizyce mogę zapomnieć bo kompletnie to nie na moją głowę, jestem z niej strasznie słaby.

  4. #4

    Domyślnie

    Informatyka na maturze? Nie wiem na ile się to zmieniło w ciagu ostatnich 5 lat, ale jak ja pdoejmowałem tę decyzję informatyka była tak potrzebna jak wiedza o tańcu czy inne zapychacze. Do kierunków technicznych liczyły się matma, fiza i język obcy.

    Zresztą - dlaczego nie zrobisz sobie listy kierunków i uczelni na które się chcesz dostać i pod tym kątem nie wybierzesz?

  5. #5

    Domyślnie

    Bez fizyki to raczej możesz zapomnieć o informatyce..
    (znaczy pewnie - można, ale męka będzie okrutna...)

  6. #6

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam kumpel na pierwszym roku informatyki ma właśnie fizykę. Więc za RobertMiernik może to być droga przez mękę bez fizyki w LO.

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar Wozlow
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Rzeszów/Krosno
    Posty
    146

    Domyślnie

    Fizyka jest na większości studiów technicznych na pierwszym semestrze i w sumie to lepiej mieć jako takie przygotowanie z liceum bo może być ciężko

  8. #8

    Domyślnie

    W jaki sposób ten temat jest powiązany z fotografią?
    2xFX, 14-24-70-200 2.8, 35 1.4, 85 1.4

  9. #9

    Domyślnie

    fizyka i fotografia zaczynają sie od F

  10. #10

    Domyślnie

    FullMaverick oprócz tego, że kolega to pasjonat fotografii to pewnie niewiele. Natomiast jeśli myśli o informatyce na studiach to: 1. Matma, 2. Fizyka, 3. Angielski, 4. Biologia. Najlepiej pomnożyć w tym zestawie pozycje 1 - 3 dwukrotnie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •