Close

Strona 600 z 607 PierwszyPierwszy ... 100500550590598599600601602 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 991 do 6 000 z 6065
  1. #5991

    Domyślnie

    Po dłuższym czasie użytkowania muszę powiedzieć, że D7100 ma pewne mankamenty. Po pierwsze nie trudno o poruszenia. Przy tak upakowanej matrycy, żeby mieć nieporuszone zdjęcie, czasy muszą być dość krótkie. Minimum, na jakie schodzę bez stabilizacji, żeby być w miarę pewnym, to 1/60. Aparat jest również dość czuły na to, czy włączona jest stabilizacja w obiektywie. W przypadku np D90 różnicy w zasadzie nie ma. Chyba, że się robi ze statywu, ale z ręki, można zapomnieć i zostawić na włączonej. Mimo, że D7100 jest modelem wyższym od D90, to jakość spasowania pozostawia trochę do życzenia. W D7100 grip czasem trochę skrzypi i powiem, że jest to jedyna lustrzanka którą mam z taką przypadłością. Nawet powiem, że jedyny aparat jaki miałem w ogóle. A sprzęt szanuję i bardzo uważam na niego. Takie sytuacji nie miałem w przypadku Fuji S5500 i nie mam przy D90, D610, a nawet EOSie 40D. O D200 nawet nie wspominając, bo to inna półka jakościowa. Nie występuje permanentnie, tylko od czasu do czasu. Mam wrażenie, że wydobywa się z wewnętrznej strony gripa przy zamknięciu baterii. Jak się przyjrzeć, plastik w tym miejscu jest najcieńszy. AF dla mnie jest OK. Jak wyceluję, tak mam. Trzeba trochę poeksperymentować, żeby wiedzieć gdzie w polu AF dokładnie łapie i po temacie. Używalne ISO zależy od warunków, ale śmiało mogę robić na "auto" do 6400 i dla mnie jest akceptowalne.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  2. #5992

    Domyślnie

    Ja niestety nie mam pewnego chwytu i bez stabilizacji minimum 1/100 by zdjęcia wychodziły nieporuszone, niestety, ale nie potrafię tego przeskoczyć... Z tym masz rację, biorąc D40 z 6,1mpix jestem w stanie robić ostre zdjęcia obiektywem że stabilizacją już przy 1/15, gdy ten sam obiektyw na 24 mpix wymaga już 1/40.
    Nikon D4s / Nikon D4 / D600 / D300s / D300 / D200 / D80 / D40 / Nex-5n / NIKKOR 24-70 2.8 ED / Tamron 70-200 2.8 / Nikkor 35mm 1.8G / Nikkor 50mm 1.8G / Nikkor 28-80 3.3-5.6G black&silver / Yongnuo YN-986N II / Yongnuo YN-685 / Yongnuo YN-360II / Yongnuo 50mm 1.8N
    Były: D7100 / D5300

  3. #5993

    Domyślnie

    Koledzy na dniach stałem się szczęśliwym posiadaczem D7100.

    Mam na szybko pytanie o prędkość zapisu / kartę SD - zauważyłem, że pstrykając serię nawet 2 zdjęcia dioda z tyłu pali się dobre 2-3 sekundy, mam wrażenie że aparat w tym momencie jest nie używalny jakby miał lekką przywiechę.

    Używam z Sigmą 17-50 - czytałem coś, że nie najlepiej się lubią

    Używam jakieś no-name karty SD z prędkością (tak jest na naklejce) 80 mb/s czy jest to za wolna karta jak na tak duże pliki (NEF + jpg fine)
    ?
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  4. #5994

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu kupiłbym na początek taką kartę pamięci https://www.cyfrowe.pl/aparaty/karta...-s-u3-v30.html Nie piszesz jaką masz dokładnie kartę, a bywają różne. Przy szybkości serii liczy się prędkość zapisu,ktora jest najczęściej o wiele niższa niż prędkość odczytu wypisywana dumnie na naklejce, a i tak ten napis nie zawsze jest prawdziwy.
    Sigma 17-50/2.8 nie wpływa na szybkość serii- ja przynajmniej nic o tym nie słyszałem, a jako posiadacz D7100 przez 3 lata pilnie obserwowałem takie zależności.
    Jeszcze jedna uwaga: D7100 do zapełnienia bufora pamieci chyba około 9 klatek powinien działać z pełną prędkością migawki więc ta swięcąca dioda po dwóch klatkach jest trochę dziwna.
    Sprawdż też ustawienia body i powyłączaj wszystko co jest związane z obrobką zdjęć w body (odszumianie, korekcja obiektywów, i różne takie) to obciąża niepotrzebnie procesor i może mieć wpływ na szybkość serii.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  5. #5995

    Domyślnie

    Powiedzmy sobie jasno, że D7100 i plan korzystania z serii to raczej kiepska sprawa, choć oczywiście da się, ale pamiętając o mikrobuforze Trzeba było dołożyć tych kilka stów do D7200. Kolega wyżej napisał dwie cenne porady - karta 95 MB, choć ja używałem SanDisk Extreme, tych żółtych i było ok. Wyłącz wszystkie odszumiania w aparacie i powinno być ciut lepiej. Ale i tak po kilku zdjęciach aparat zwolni i nic z tym nie zrobisz. To nie jest aparat do serii

  6. #5996

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    wypisywana dumnie na naklejce, a i tak ten napis nie zawsze jest prawdziwy.
    Jest prawdziwy, tylko ludzie nie umieją czytac ze zrozumieniem. Na kartach jest magiczny dopisek "up"..czyli up to 80MB/s czyli do 80MB/s a nie 80MB/s czyli kazda wartość w przedziale 0-80 jest w nim zawarta. Jeśli karta ma 12 MB/s tez mieści się w przedziale do 80 prawda ?

  7. #5997

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Na kartach jest magiczny dopisek "up"..czyli up to 80MB/s czyli do 80MB/s
    Sporo mam kart SD, CF i XQD i na żadnej nie mam tego "magicznego dopisku"... Chyba Cię fantazja poniosła... Albo piszesz o kartach najtańszych, ale takich nigdy nie używałem do fotografii.
    No i prędkość odczytu dla pełnego bufora ma przeciętne znaczenie... Innym tematem jest to, że D7100 z najszybszych kart i tak nie potrafi w pełni korzystać i raczej nic powyżej 45MB/s nie jest mu potrzebne.
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 19-10-2019 o 12:36

  8. #5998

    Domyślnie

    Używałem Sandisc Extreme 90MB/s 32GB a teraz mam Sandisc Extreme Pro 170MB/s 64GB - czuć różnicę w serii. Oczywiście na korzyść Extreme Pro.
    N

  9. #5999

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Sporo mam kart SD, CF i XQD i na żadnej nie mam tego "magicznego dopisku"...
    Popatrz dokładniej. U mnie na SD SanDiska przy prędkościach są gwiazdki. Co one oznaczają, jest na pudełku. Up To oczywiście.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #6000

    Domyślnie

    W opisach kart pamięci na stronach sprzedawców takie zastrzeżenie jest chyba regułą, ale oni najwięcej ryzykują bo są na pierwszej linii frontu, więc nic dziwnego że się zabezpieczają. Natomiast fakty są takie, że producenci z górnej półki plasują się w okolicach deklarowanej granicy. Natomiast wszystkie pozostałe to już różnie bywa, często to co napisane na karcie to granica marzeń producenta. Zrobienie karty z zapisem w okolicach odczytu chyba nie jest łatwe starczy popatrzeć na ceny szczególnie tych szybszych powyżej 100MB/s więc te tanie to takie ktore zapisują jak mogą czyli powoli.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

Strona 600 z 607 PierwszyPierwszy ... 100500550590598599600601602 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •