Close

Strona 605 z 607 PierwszyPierwszy ... 105505555595603604605606607 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 041 do 6 050 z 6065
  1. #6041

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zotornik Zobacz posta
    Koszt powyższej, to ok. 2,50 zł z dostawą. Kostki od ok., 5 zł do kilkunastu (i czasem w górę) w zależności od wielkości, układu i ilości libelli.
    Proszę podaj linka takiej "kostki" w takiej cenie. Tylko nie z Chin ( do 120 dni tanie przesyłki). Po za tym niska cena nistety to nie jakość. To tylko niska cena. Parę razy przekonałem się, że jeśli ma być dobrze to niestety trzeba wydać więcej. Co prawda kto co lubi. Po za tym trzeba się spieszyć- wszystkie przesyłki spoza UE zostaną ovatowane od 1 lipca tego roku (ciekawe vat od 2.5 zł plus opłata manipulacyjne pewnie z kilkanaście zl).
    W polskich sklepach co prawda takie pojedyncze okolo10 zł plus przesyłka, lepsze od około 35 zl ale te w okolicach stówki hmmm jeszcze lepsze i nie muszą być z kryształami, wystarczy, że są od manfrotto
    Ostatnio edytowane przez gzyms ; 03-01-2021 o 21:51
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

  2. #6042

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Kiedyś próbowałem. Gadżet kompletnie nieprzydatny, jeśli zależy nam na idealnym wypoziomowaniu. Sprawdza się jako osłona styków na stopce. Z grubsza można ustawić, jednak aparat często ma inne zdanie niż ta analogowa poziomica.
    Wrzuciłeś kilka tematów do jednego worka.
    Gadżet u mnie służy rzeczywiście do "zabezpieczenia" styków i przy okazji jest często pomocny przy "żabich" ujęciach. Do tego wcale nie odbiega jakoś abstrakcyjnie od wskazań poziomnic na głowicy statywu, co kilkakrotnie z ciekawości sprawdzałem.

    Natomiast czym innym jest "idealne wypoziomowanie" cokolwiek to znaczy i czymkolwiek to wykonujesz - do tego zadania z pewnością się nie nadaje, co nie czyni jej bezużyteczną.
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  3. #6043
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Te chińskie za grosze i takie same są u nas po 20zł, a nawet więcej mają taki rozrzut jakości że trzeba to traktować z dużym dystansem.
    Mimo to jest to jakaś tam orientacja mając aparat np przy ziemi i chce się mieć prosty kadr, poziomica w Zetkach jest ok, a taka sama chyba była w D750, nie wiem jak inne modele.
    Dobra kostka z metalową stopką kosztuje więcej.

  4. #6044

    Domyślnie

    Nigdy nie podpinałem takich kostek do sanek, nawet nie pamiętam czy czegoś takiego kiedyś nie kupiłem i gdzieś się poniewiera. Wymaga toto odrywania oka od wizjera, dla mnie jest to bezużyteczny gadżet, może poza statywem ale statyw jest czas wypoziomować.
    Natomiast moim zdaniem warto korzystać z poziomicy w wizjerze, wyrobić sobie taki odruch. Zdaje się że d7100 ją ma, podobnie jak miał d7200, którego używałem. Podpiąć to pod klawisz, przyzwyczaić się do używania i włączania za każdym razem, nic trudnego a korzyść jest wymierna w jakości zdjęć i czasie oszczędzonym na prostowaniu. W LV poziomica w d7200 była jeszcze fajniejsza niż w wizjerze, o ile pamiętam.

  5. #6045

    Domyślnie

    Poziomica w omawianym w wątku D7100 to tylko jedna oś - ta, którą bez problemu można skorygować w sofcie.

    Odrywanie oka od wizjera - ze statywem żaden problem. Pytanie, jaki procent zdjęć wymagających dokładnego wypoziomowania w obu osiach wykonuje się z okiem przy wizjerze?

    W D7500 mam obie osie jednocześnie czynne, mogę korygować zarówno przechył lewo-prawo jak i góra-dół. Jednak na statywie zazwyczaj używam live view i ostatnimi czasy zauważyłem, że sztuczny horyzont na szerokim kącie (10mm) cokolwiek mnie oszukuje, stąd myśl o powrocie do wasserwagi.

    100 złotych za poziomiczkę to jest żart i płacenie za nazwę producenta na opakowaniu. Kto bogatemu zabroni?

    A co do słabych efektów używania takich czy innych poziomic - na ile jest to za ich przyczyną, a na ile niedokładność używanej głowicy? Kulowa do precyzyjnego nastawiania poziomu niekoniecznie najlepiej się nadaje, mi nieśmiało chodzi po głowie zakup jakiejś 3D z pokrętłami nastawczymi dla każdej osi.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #6046

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    ...Poziomica w omawianym w wątku D7100 to tylko jedna oś - ta, którą bez problemu można skorygować w sofcie.
    Pytanie, jaki procent zdjęć wymagających dokładnego wypoziomowania w obu osiach wykonuje się z okiem przy wizjerze?
    ...
    Tak, to prawda, ale to bezproblemowe korygowanie czasem obcina trochę zdjęcie, nie zawsze jest to pożądane. Często odczuwam to przy stałkach, szerokości nigdy za dużo
    Dla mnie zdecydowaną większość, poza powiedzmy przyrodą typu ptaki, owady, itd. Łapiąc w wizjerze poziom odruchowo przypominam sobie o pozostałych płaszczyznach. Większość zdjęć robię przez wizjer, także w bezlusterkowcu. Proste zdjęcie ułatwia życie.
    Oczywiście każdy może mieć swoje przyzwyczajenia, dla mnie to komplikowanie prostych spraw.

  7. #6047

    Domyślnie

    Hej wszystkim
    Mam pytanie odnośnie D7100. Jaka jest rozpiętość tonalna tej matrycy albo jak można to sprawdzić i jak ma się to np do D800?
    A drugie pytanie czy spotkał się ktoś z opinia że D7100 często padają lamele migawki?

  8. #6048

    Domyślnie

    Rozpiętość możesz sprawdzić tu https://www.dxomark.com/Cameras/Comp...___865_792_680

    Ale D7100 ma dokuczliwy banding, który skutecznie ją zmiejsza
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #6049

    Domyślnie

    A da się jakoś ogarnąć ten banding?

  10. #6050

    Domyślnie

    Tak, poprawna ekspozycja wystarczy.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Strona 605 z 607 PierwszyPierwszy ... 105505555595603604605606607 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •